Як підібрати сенсорний екран до китайського планшета або телефону?

З кожним днем планшетні комп’ютери набувають більшої популярності. Причин такого попиту доволі багато, наприклад, вони компактні, важать значно менше ноутбуків чи нетбуків, споживають менше електроенергії, а значить, можуть працювати довше в автономному режимі. Планшети дуже зручні для використання за межами будинку, оскільки дозволяють переглядати відео, фотографії, різноманітні сайти, презентації та інші документи, читати електронні книги і навіть грати в ігри. Відмінна риса планшету - сенсорний екран, що займає велику частину площі пристрою.

На жаль, обережно поводитись з пристроєм з великим сенсорний екраном не усім вдається. Дуже часто причиною несправності сенсора стає падіння пристрою, інколи механічні пошкодження спричиняються при носінні чи транспортуванні у міському транспорті, а часом сенсорний екран виходить з ладу внаслідок активного і не обережного використання.

Китайські мультимедійні пристрої, які достатньо популярні завдяки невисокій ціні, теж не виняток. Ще зовсім недавно при виникненні несправностей вам би порекомендували просто викинути планшет чи телефон та купити новий, оскільки підібрати підходящі сенсорні екрани, в порівнянні з сьогоднішнім днем, було дуже важко. Наш магазин пропонує широкий вибір сенсорних екранів для китайських планшетів, китайських телефонів і навіть GPS-навігаторів. В цій статті ви дізнаєтесь, як правильно підібрати сенсорний екран саме для вашого пристрою.

Існують різні типи сенсорних екранів, і для початку потрібно визначитись, який саме вам потрібен. Оскільки сьогодні у більшості китайських планшетів і телефонів використовуються ємнісні сенсорні екрани, саме з них ми й розпочнемо. Не існує загальних стандартів сумісності запчастин, тому починати потрібно з найпростішого – визначимо розмір сенсорного екрану. Перша характеристика, яка нам знадобиться – це діагональ. Найпростіший спосіб – знайти опис в інструкції або на сайті виробника. Якщо немає такої можливості, то озброюємось звичайною лінійкою і самостійно вимірюємо розмір по діагоналі. Прикладіть лінійку до робочої поверхні екрану та виміряйте відстань від лівого нижнього кута до правого верхнього або навпаки.

 Розмір по діагоналі

Якщо на лінійці немає дюймової шкали, поділіть отриману цифру на 2,54 (1 дюйм = 2,54 см) і отримаєте розмір екрану в загальноприйнятій системі вимірювання. У нашому випадку заміри показали, що діагональ екрану становить 22,85 см, що відповідає розміру 9”. Тепер визначимось з зовнішнім розміром. Для цього потрібно поміряти висоту та ширину сенсора, не враховуючи обрамлення корпусу.

ширина сенсора

 висота сенсора

У нашому випадку ми отримали ширину сенсора 223 мм та висоту 143 мм. Якщо правильно виставити фільтр на нашому сайті і ввести туди всі відомі нам дані, а саме:

моделі з діагоналлю 9”;
тип – ємнісний;
розмір – 233*143 мм.
В результаті отримаємо ось такий перелік товарів на нашому сайті.

А тепер найголовніше: справа в тому, що китайських пристроїв на ринку дуже багато. При цьому однакові з вигляду планшети можуть виявитися зовсім різними всередині. Тому планшет обов’язково потрібно розібрати. Інакше ніяк, як оскільки кожен з двох мільярдів китайців робить свою версію. Відразу слід звернути увагу на кількість контактів (pin) на шлейфі. У нашому випадку це 50 pin. Потім звіряємо маркування - TCP0712.

За всіма вищевказаними критеріями можна зробити висновок, що нам підійде товар з кодом 845478, а саме Сенсорний екран для China-Tablet PC 9", ємнісний, чорний, 50 pin, (233*143 мм), (TPC0712)

 Сенсорний екран для China-Tablet PC 9

 Сенсорний екран для China-Tablet PC 9

 Сенсорний екран для China-Tablet PC 9

Зверніть увагу на зовнішній вигляд сенсорного екрану.

 Сенсорний екран для China-Tablet PC 9

Зовсім інша ситуація з сенсорними екранами резистивного типу.

В двох словах про те, що таке сенсорний екран резистивного типу. Резистивний сенсор – це дві склеєні плівки з властивістю змінювати опір та переміщувати точки дотику. Причому одна плівка реагує на точки дотику по вертикалі, а інша по горизонталі. Маючи дані про початковий опір плівок та їх опір при дотику, можемо отримати дві координати: одна - «вертикальна» , а інша – «горизонтальна». Потім опір плівок перетворюється на цифровий код, який вираховує процесор.

 сенсорний екран резистивного типу

Ось еквівалентна схема резистивного сенсора:

 Схема резистивного сенсора

Інколи дуже важко знайти сенсор з потрібними характеристиками. Простіше знайти екран, що підходить по розміру, але з іншим розміщенням або формою виводу. В таких ситуаціях рекомендуємо діяти таким чином: візьміть сенсор, що підходить по розміру, та протестуйте виводи з допомогою тестера. При цьому орієнтуйтеся на еквівалентну схему, намальовану вище. Знайти виводи, що відповідають двом резисторам, дуже просто, а дізнатись, який із резисторів горизонтальний або вертикальний, можна, вимірюючи опір сенсора, дотикаючись до нього у різних точках. Це саме зробіть і зі старим сенсором.

А далі – фантазуйте! Можна тоненькими проводами припаяти виводи сенсора до відповідних контактів на платі або спробувати якось зігнути шлейф. Звичайно, проводити такі маніпуляції досить складно та проблематично, але, з іншого боку, вам не доведеться шукати чи чекати невідомо скільки на сенсор, який вам ідеально підходитиме. Ви витратите декілька годин, а в результаті отримаєте робочий прилад. Не забувайте про статичну електрику, коли паятимете!!! «Вбити» телефон можна одним дотиком паяльника до контактних площ на платі.

Пам’ятайте про полярність! Резистори сенсора мають позитивний та негативний виводи. Але це не плюс/мінус у звичному розумінні. Сенсорний екран працює при підключенні будь-якої полярності. Мова іде про геометричний плюс та мінус.

Якщо переплутати полярність, то відбуватиметься приблизно таке: при дотику до іконки, розміщеної в нижній частині екрану, спрацює іконка у верхній його частині; або при натисканні на ліву кнопку спрацює права. Для усунення таких несправностей достатньо поміняти місцями проводки до відповідного сенсора.

Також при купівлі нового сенсора слід дізнатись про його фізичні характеристики. Якщо опір всіх сенсорів приблизно однаковий, то розміри екрану можуть значно відрізнятись один від одного. Висновок: необхідно максимально точно виміряти «рідний» сенсор. Вимірювати слід довжину й ширину, але не кришки корпусу, а самого сенсора (плівки). Зробити це можна звичайною лінійкою, точність має бути +/- 0.5 мм.

На завершення ще одна порада. Усі захисні плівки знімайте тільки перед тим, як почнете збирати прилад. Відбитки пальців, пил та інший дріб’язок дуже негарно виглядатимуть на внутрішній поверхні екрану. Після всіх маніпуляцій, описаних вище, потрібно відкалібрувати сенсор у відповідному пункті меню.

У нашому магазині ви знайдете широкий асортимент сенсорних екранів.


 
Чат з продажу
sales@all-spares.ua
Мобільна версія
Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпро