Що потрібно знати, щоб вдало вибрати навушники?

Коли перед нами постає питання про придбання гарнітури, правильна порада про те, як вибрати навушники, для кожного буде звучати по-різному. Чому так? Перш за все, потрібно визначитися, з якою метою ми купуємо навушники. Від вашої відповіді залежатиме, на які характеристики під час вибору треба звернути увагу.

Отож, гарнітури купують:

  • для прослуховування музики в хорошій якості;
  • для використання при розмовах і дзвінках;
  • для занять спортом;
  • для геймингу.

Провідні гарнітури від різних виробників переважно без проблем під’єднуються до різних пристроїв через стандартний роз'єм 3,5 мм. Проте деякі компанії випускають смартфони з індивідуальними роз'ємами.

За такі фірмові навушники часто доводиться переплачувати. Зараз багато якісних аналогів, які можна підібрати практично під кожен пристрій. Наприклад, продукція китайських брендів Baseus, Hoko, XO, Konfulon і т. д. До речі, ми розширили асортимент, і тепер у нас є ну-у-у дуже багато аксесуарів для смартфонів, і навушники теж!

Навушники Baseus, Hoko, XO, Konfulon

Що таке гарнітура?

Гарнітура – це ті ж таки навушники, але з вбудованим мікрофоном, який дає змогу відповідати на дзвінки і розмовляти. Хочете вже і негайно купити гарнітуру? Без питань, просто тисніть сюди.

Два основні види сучасних гарнітур – це провідні та безпровідні. Звичайно ж, обидві мають свої плюси та мінуси. Недоліки дротових навушників відомі всім – вони заплутуються, обмежують рухливість, а кабелі часто ламаються і виходять з ладу.

Бездротові навушники або Bluetooth-гарнітури: плюси і мінуси

Бездротові навушники (Bluetooth-навушники) підкуповують комфортністю, мобільністю та відсутністю дротів. Зараз вони суперпопулярні. Але й у них є певні недоліки.

По-перше, Bluetooth-гарнітури дорожчі.
По-друге, вони потребують зарядки і хорошої ємності акумулятора.

Побутує також думка, що Bluetooth-навушники гірше передають звук, тому перед меломанами завжди стоїть вибір: якість звуку чи зручність.

За якістю звучання першість тримають повнорозмірні моніторні навушники.

Є два види Bluetooth-гарнітури:

  • моногарнітура
  • стереогарнітура

Моногарнітура – з одним навушником. Найбільш зручна для водіїв, оскільки дає змогу розмовляти по телефону і при цьому чути звуки навколишнього світу.

Стереогарнітура – з двома навушниками і мікрофоном. Передає звук по двох каналах, що дасть також змогу прослуховувати музику або переглядати відео.

Версії Bluetooth

Вибираючи бездротові навушники, перш за все варто звернути увагу на версію Bluetooth:

  • 2.0 – варіант, який вже дещо застарів;
  • 2.1 – знижене енергоспоживання;
  • 3.0 – швидкість передачі даних підвищилася до 24 Мбіт/с і майже зрівнялася з Wi-Fi;
  • 4.0 – поєднала в собі найкраще з попередніх розробок;
  • 4.1 – зі збільшеним радіусом дії.

Вибираючи Bluetooth-навушники, переконайтеся, що пристрій, який ви маєте намір під’єднувати, підтримує вашу версію Bluetooth.

Яка ємність акумулятора бездротових навушників?

Другий важливий критерій, на який слід звернути увагу – це час роботи пристрою. Зазвичай вказуються дві цифри – час роботи в режимі очікування і в режимі розмови. Ці показники визначаються ємністю акумулятора і в середньому становлять 100-500 мА.

Як довго працюють Bluetooth-гарнітури на одному заряді?

Навушники Baseus D02

У розмовному режимі сучасні гарнітури можуть працювати до 24 годин, а без підзарядки в режимі очікування – від 5 до 8 днів. Але є винятки, наприклад, гарнітура Baseus D02. Ми тестували її в режимі прослуховування музики. Результат – 54 години відмінної роботи. Практично всі гарнітури нормально працюють як з iOs, так і з Android.

Профілі Bluetooth-гарнітури

Якість і функціональність бездротової гарнітури визначається профілями Bluetooth на конкретному пристрої. Профіль повинен підтримуватися як навушниками, так і смартфоном.

  1. З профілем Headset можна слухати всі звуки телефона і керувати багатьма функціями: регулювати гучність, дзвонити тощо.
  2. A2DP забезпечить передачу якісного стереозвуку, тобто ви можете насолоджуватися музикою або дивитися відео.
  3. AVRCP є своєрідним пультом дистанційного керування різними функціями смартфона і забезпечує доступ до службової інформації девайса.
  4. AptX – функція, необхідна кожному меломанові. Саме вона дозволяє слухати музику зі смартфона в хорошій якості, майже Audio CD. Гарнітура може спокійно працювати і без цього кодека, але звучання буде аж ніяк не ідеальним.

Які бувають види навушників

Усі гарнітури можна розділити на такі види:

  • вставні ("таблетки")
  • внутрішньоканальні (або вакуумні)
  • накладні
  • повнорозмірні навушники

Вставні навушники або "таблетки"

Вставні навушники

Вставні навушники популярні завдяки невисокій ціні і зручності у використанні. Вони доволі легкі, і їх запросто можна заховати навіть у найменшій кишені. Ними зручно користуватися для розмов, але якість звуку слабка – заважають зовнішні шуми.

Погана шумоізоляція пропускає звуки ззовні. До того ж музикою з таких навушників будуть "насолоджуватися" всі довкола. Та й мікрофон може бути невдало розташований, і співрозмовник буде чути, як він шурхає, дотикаючись до одягу.

Вакуумні навушники

Вакуумні навушники

Внутрішньоканальні (вакуумні навушники, в народі "затички") – це навушники з м'якою силіконовою накладкою, яка щільно прилягає до вушного каналу. Така конструкція робить звук якіснішим і чіткішим.

Завдяки анатомічній формі вони розташовуються ближче до барабанної перетинки і створюють у вусі герметично замкнений простір (звідси назва "вакуумні", хоч із вакуумом вони не мають нічого спільного). Тісне прилягання створює ефект гучного звучання і дає змогу краще чути баси.

Чи завдають шкоди вакуумні навушники слуху?

У цього типу навушників найбільше противників, які стверджують, що вони негативно впливають на слух. Насправді, завдяки відмінній шумоізоляції, власники таких пристроїв можуть насолоджуватися музикою на найнижчій гучності. І це коли при поганому приляганні до вуха і низькій шумоізоляції вставних навушників власник постійно збільшує гучність до максимуму, що дійсно може пошкодити слух.

Накладні навушники – для активних меломанів

Накладні навушники

Накладні навушники відзначаються гарною якістю звуку. У них висока шумоізоляція, а в деяких є навіть автоматичне зниження шуму. Прекрасно чути низькі частоти. Звучання в таких навушниках наближається до ідеального. За конструкцією вони складаються з дуги через голову і чашок, які лягають поверх вушних раковин і щільно їх притискають.

Власне, це може бути і недоліком. При тривалому прослуховуванні виникає дискомфорт у вушних раковинах. Розмір такого пристрою чималий, і тому їм потрібне місце для зберігання. У дамську сумочку їх не покладеш.

Повнорозмірні навушники для професіоналів

Повнорозмірні навушники

Для тих, хто цінує звук більше за хліб та воду, розробили повнорозмірні навушники. За розміром вони ще більше накладних. Їхні чашки охоплюють вушну раковину, завдяки чому власник може насолоджуватися музикою, не відволікаючись на звуки цього світу.

Повнорозмірні навушники (їх ще називають моніторними) також використовують компанії, які спеціалізуються на записуванні звуку.

Геймерські навушники для кібербатлів

Геймерські навушники

Окремо можна відзначити навушники для геймінгу – це також повнорозмірні навушники з високою чутливістю та відмінною шумоізоляцією. Часто комплектуються мікрофоном на штанзі та мають оригінальний дизайн. Велике значення у такій гарнітурі має зручний ободок чашки, оскільки геймери проводять у них доволі багато часу.

Серед недоліків повнорозмірних гарнітур можна відзначити:

  • високу вартість (це найдорожчий вид навушників)
  • великі габарити (їх незручно транспортувати або використовувати в людних місцях)

Навушники для спорту

Для занять спортом підійдуть як вставні, так і накладні навушники. Вибираючи навушники, обов'язково переконайтеся, що вони вологостійкі. Є типи гарнітур, які можна спокійно занурювати в воду і використовувати навіть під час плавання.

В інтернет-магазині ВСІ ЗАПЧАСТИНИ можна підібрати навушники на всяку потребу. Ми пропонуємо аксесуари високої якості від відомих та перевірених брендів.

Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ
Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти