Топ 7 виробників дисплеїв для смартфонів

99% дисплеїв та інших запчастин для смартфонів, планшетів, ноутбуків тощо сьогодні виробляються в Китаї. КНР створила усі умови для розвитку науково-технічного прогресу небаченого масштабу. Цілком логічно, що за таких умов усі найпопулярніші виробники смартфонів та іншої побутової і портативної техніки розмістили заводи саме в цій країні.

Деякі лідери ринку дисплеїв побудували заводи в Японії та Тайвані.

Багато виробників смартфонів та планшетів практично не виготовляють запчастини для своїх девайсів. Усім відомий приклад – продукція компанії Apple, яка купувала дисплеї у Samsung.

У цій статті ми розставимо всі крапки над і, щоб зрозуміти, хто ж займається виробництвом дисплеїв насправді.

Насамперед потрібно відзначити, що існує величезна кількість нелегальних фабрик. Вони виробляють запчастини на застарілому обладнанні відомих виробників. Обладнання купують з офіційних заводів після того, як виробники його списують. У підвальних приміщеннях обладнують справжні лінії з виробництва та збирання запчастин. Ми, звісно, про таких виробників не писатимемо, проте не варто забувати, що вони також роблять погоду на ринку запчастин.

Більшість компаній, які зараз випускають девайси і запчастини, колись займалися зовсім іншим. До речі, на цю тему у нас є класна стаття для усіх поціновувачів історії відомих брендів.

Samsung

Samsung

На початку 90-х компанія Samsung зосередилася на виробництві телекомунікаційних пристроїв. У цей період інженери створили перший РК-екран для телевізора з діагоналлю 40".

Компанія Samsung завоювала ринок LCD-дисплеїв ще у 2002 році. У їхньому асортименті вже тоді були матриці для мобільних телефонів, побутової техніки, широкоформатних телевізорів та цифрових інформаційних дисплеїв.

Виробництво дисплеїв стало таким вдалим проектом, що у 2012 році його зробили окремим підрозділом Samsung Display, який складався з 6 повноцінних заводів. Їх розділили порівну для роботи над OLED та LCD-екранами.

Samsung зробили акцент на OLED

Розробка OLED-дисплеїв у Samsung почалася ще наприкінці 90-х. Паралельно над цією технологією працювали LG та SONY, але їм не вдалося зайняти хороші позиції в цьому напрямку. До кінця 2006 року Samsung зареєструвала близько 600 патентів на розробку OLED і AMOLED-дисплеїв.

Спершу OLED-дисплеї використовували для телевізорів. Через кілька років розробники змогли вдосконалити технологію AMOLED і почали масово використовувати її у смартфонах. У 2011 році з'явилася ще одна вдала та всім відома розробка Super AMOLED. Нагадаймо, що на відміну від AMOLED-дисплея в Super AMOLED-дисплеї відсутній повітряний прошарок. Ця модернізація дозволила зменшити товщину екрана.

Сьогодні виробництво дисплеїв – один із пріоритетних напрямків для Samsung. Цей факт підтверджує продаж обладнання з заводу для LCD-матриць, який вирішили переобладнати під виробництво AMOLED-дисплеїв.

Проте компанія вирішила повністю не відмовлятися від виробництва LCD-матриць. Тут продовжують випускати РК-екрани для телефонів, телевізорів, комп'ютерних моніторів та іншої техніки.

У 2018 році корейська корпорація займає 97% ринку виробництва AMOLED-дисплеїв. Розробка та виготовлення дисплеїв на органічних світлодіодах – пріоритетний напрямок для компанії. Очевидно, AMOLED-дисплеї від Samsung і надалі будуть лідерами на ринку виробництва смартфонів.

LG

LG

LG Electronics заснували в 1958 році. А займатися електронікою і TFT-технологіями вони почали лише з 1987 року. Роботу над LCD-дисплеями в LG почали після створення спільного підприємства з компанією Philips під назвою LG Philips LCD. У 2001 році LG посіла перше місце з продажу LCD-дисплеїв (продано понад 4 млн одиниць). Розробники змогли вдосконалити технологію IPS і створили Super IPS, технологію, яка істотно покращила якість LCD-матриць. До 2003 року компанія була лідером з виробництва дисплеїв.

Компанія LG також займалася OLED і AMOLED-дисплеями. Проте у порівнянні із Samsung їхня частка на ринку була доволі маленькою, хоча щодня з конвеєра сходило близько 5000 матриць.

Сьогодні LG продовжує працювати на ринку виробництва дисплеїв. Переважно це OLED-матриці. Серед їхніх клієнтів з'явилася навіть компанія Apple. SONY також розширила співпрацю з LG. Тепер LG Display постачатиме гнучкі OLED-дисплеї для їхніх смартфонів.

Поза тим вони ведуть розробку OLED-дисплеїв разом з Lufthansa Technik. Незабаром їхню продукцію використовуватимуть в літаках.

Tianma

Tianma

Китайський виробник Tianma на ринку дисплеїв з 1983 року. Чому ми досі нічого про них не знали, запитаєте ви. Річ у тім, що донедавна вони працювали лише на внутрішньому ринку. Це були здебільшого РК-дисплеї промислового призначення. Але ринок диктує свої умови, і компанії довелося перекваліфікуватися на виробництво дисплеїв для мобільних пристроїв. Тепер вона – один з найбільших виробників матриць на ринку Китаю.

Сьогодні Tianma переважно займається виробництвом LCD-матриць. Зараз у їхньому асортименті є дисплеї як для смартфонів, так і для планшетів, а серед клієнтів – багато відомих брендів, зокрема Xiaomi та HTC.

Japan Display Inc.

Japan Display Inc.

Ця японська компанія створилася в 2011 році внаслідок об'єднання підрозділів з виробництва дисплеїв компаній Sony, Hitachi, Toshiba і державної корпорації INCJ.

JDI займається виробництвом РК-дисплеїв з високою щільністю пікселів для смартфонів і планшетів. Продукцію саме цієї компанії Apple використовувала для найпопулярніших моделей iPhone.

На сьогодні Japan Display Inc. володіє трьома великими заводами з виробництва дисплеїв. Розташовані вони в Китаї, Тайвані та на Філіппінах.

У їхньому асортименті дисплеї різних розмірів: від невеликих 5" для смартфонів до великих 6" для планшетів.

Щоб йти в ногу з часом, JDI об'єдналася із Sony та Panasonic, і разом вони запустили виробництво OLED-дисплеїв. Нині ця компанія вважається одним з головних конкурентів Samsung на ринку AMOLED-матриць.

AU Optronics

AU Optronics

Ця тайванська компанія створена в 2001 році внаслідок об'єднання підрозділів з виробництва дисплеїв Benq і Acer. У 2006 році вони придбали фірму Quanta, яка також спеціалізувалася на виробництві дисплеїв. Компанія активно працює над розвитком і вдосконаленням AMOLED, OLED та LCD-технологій. AUO – доволі прогресивна компанія, спрямована на розвиток технологій гнучких та безрамкових екранів. Також за контрактами вони виробляють дисплеї для продукції інших компаній.

Всі ці фактори дозволили AUO вийти на третє місце після Samsung і LG з виробництва OLED-матриць.

Sharp

Sharp

Загальновідома японська компанія Sharp почала займатися розробкою LCD-дисплеїв ще у 1988 році. Їхнє виробництво переважно спрямоване на матриці для телевізорів. Якщо говорити про дисплеї для смартфонів, то Sharp випускає їх лише для своїх телефонів. Також вони роблять деякі запчастини, які використовують для складання дисплеїв у інших компаніях. Свого часу Sharp виробляла LCD-дисплеї для iPhone, iPad і MacBook. За неофіційними даними з 2019 року Apple планує перевести свої смартфони на OLED-дисплеї від Sharp.

Foxconn

Foxconn

Історія Foxconn починається з невеликої компанії Hon Hai Plastics Corporation, яка займалася виробництвом пластмасових запчастин для телевізорів. Наприкінці 70-х компанії з США і Європи почали переносити виробництво техніки та запчастин до Азії. У цей час компанія стає субпідрядником з виробництва запчастин до обчислювальної техніки.

У 1981 році Hon Hai перейменовували у Foxconn та запустили виробництво роз'ємів для комп'ютерної техніки, а потім ще і кабелів. До кінця 80-х Foxconn виготовляла запчастини для більшості світових виробників комп'ютерів.

Сьогодні серед їхніх клієнтів такі світові бренди, як Apple, Xiaomi, OnePlus, Huawei, HMD Global, Sony, Kindle, Intel, Cisco, Xbox 360 для Microsoft, і це аж ніяк не повний список. Компанія Foxconn була завжди відома своєю політикою конфіденційності. Витоків інформації про пристрої, виготовлені на їхніх заводах, практично не траплялося. Було декілька неприємних ситуацій, але керівництво вчасно реагувало і швидко знаходило рішення.

На початку 2000-х компанія Foxconn стала одним з основних партнерів Apple. У цей період практично вся iMac, iPhone, iPad продукція виготовлялася на їхньому заводі. У 2016 році Foxconn викупила 66% акцій японської компанії Sharp.

Якщо говорити лише про дисплеї, то у Foxconn одна з найбільших ліній збирання дисплейних модулів. Компанія не займається удосконаленням або розробкою нових технологій.

На території КНР розташовано 9 фабрик компанії. Також їхні заводи є у Бразилії, Мексиці, США, Туреччини, Чехії та інших країнах.

Інші виробники

У цій статті ми перерахували лише найвідоміших виробників. Їхня продукція вже багато років користується популярністю на ринку і здобула довіру світових брендів.

Проте не варто забувати, що китайці – найкращі фахівці зі створення копій усіх видів та типів товарів. Це стосується і дисплеїв. Часом ці умільці роблять такі копії, що навіть сам виробник заледве зможе відрізнити їх від своєї продукції. А от ціна буде суттєво відрізнятися. Вибір завжди залишається за клієнтом.

Також не потрібно забувати про велику кількість виробників, які переважно знаходяться в Китаї і збирають дисплеї на застарілому обладнанні. Їхню долю на ринку не варто недооцінювати. Продукція ця доволі невисокої якості. Нечітка картинка, погані кути огляду, помітна сітка пікселів, нерівномірне підсвічування вказують на те, що такий дисплей не пройшов контроль якості, і найімовірніше, його збирали в якомусь підвалі на коліні. До групи ризику потрапляють РК-дисплеї, адже їхня технологія виробництва давно усім відома, і їх просто вже навчилися робити. Такий екран можна зустріти лише у дешевих смартфонах від маловідомих брендів.

На нашому сайті є величезна кількість дисплеїв: від бюджетних копій до дорогих оригіналів. Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ щодня працює над розширенням і вдосконаленням асортименту. У нас ви завжди зможете підібрати запчастини з найкращим співвідношенням ціна-якість.

Нещодавно ми відвідали виробництво одного з наших постачальників і зняли відео роботи лінії зі збирання дисплейних модулів. Зауважте, що вся продукція виготовляється в спеціальних ізольованих боксах з використанням роботизованої техніки. З огляду на це фактор людської помилки зводиться до мінімуму. Ось такі дисплеї ви можете купити в нашому магазині.

Youtube video
Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ
Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти