Як відбувалася еволюція екранів Samsung: від SH-100 до S8

Беззаперечним лідером серед смартфонів у 2017 році став Samsung GALAXY S8. Девайс заслужено отримав визнання завдяки новому дизайну та новій технології виробництва екранів.

Компанії довелося добряче попрацювати, щоб досягти такий результат. Пропонуємо поглянути, як виглядав цей довгий шлях до п'єдесталу.

Ще 10 років тому в описі телефона не було характеристики "тип дисплея". Тоді важливою інформацією вважалася кількість рядків, які на ньому показувалися. Усі перші телефони мали монохромні РК-дисплеї.

Технологія виробництва дисплеїв на рідких кристалах бере початок з 1930 року, проте перше практичне застосування вона отримала лише у 1960 році. Принцип роботи РК-дисплея полягає у дії електричного поля на рідкі кристали. Таким чином можна отримати потрібний оптичний ефект, наприклад, змінювати форму зображення. Дисплеї, які могли керувати вже окремими точками, з'явилися у 1975 році; саме їх почали використовувати в телефонах. Особливістю монохромних дисплеїв була підкладка. Найчастіше використовували матове дзеркало, яке відбивало світло, але не відбивало довколишні предмети.

1988 рік – SH-100

 Samsung SH-100

Першим аналоговим мобільним телефоном з екраном від Samsung була модель SH-100. Дисплей був доволі маленьким, і прочитати повідомлення було просто неможливо. Показувався лише набраний номер або номер вхідного дзвінка. Тоді всі мобільні телефони мали монохромні дисплеї, тому зображення на екран подавалося лише чорного кольору.

1994 рік – SH-770

Samsung SH-770

Наступна модель від Samsung також мала монохромний екран, але дещо більший. На ньому було вже три рядки для іконок і номера телефону.

1998 рік – SCH-800

Samsung SCH-800

Ця модель отримала не лише новий дизайн, але й суттєво більший екран. Дисплей SCH-800 мав уже 8 рядків і роздільну здатність 128 x 64 пікселів. Такі істотні зміни посприяли розвитку можливості приймати і відправляти SMS-повідомлення. Екран, як і раніше, залишався монохромним.

2000 рік – SH-A2000

Samsung SH-A2000

SH-A2000 була однією з найпопулярніших моделей на той час. Телефон мав аж 2 екрани: зовнішній та внутрішній. Зовнішній дисплей підсвічувався блакитним кольором і показував 3 рядки тексту. Внутрішній екран з роздільною здатністю 128 х 64 пікселів показував уже 5 рядків і мав зелене підсвічування. Проте в самій технології виробництва дисплеїв на той момент нічого так і не змінилося, вони як і раніше залишалися монохромними.

Нехай буде колір!

2002 рік – SCH-X430

Samsung SCH-X430

SCH-X430 спричинив фурор серед телефонів Samsung. У цьому девайсі залишився зовнішній маленький монохромний екран, а на місце основного прийшов новий кольоровий TFT-дисплей.

TFT-дисплей відтворював зображення з допомогою тонкоплівкових транзисторів. Транзистори створюють електричне поле, яке формує розташування рідких кристалів. Щоб екран давав кольорове зображення, використовували спеціальні фільтри. У цей час з’явилася характеристика тип екрана. Як її значення почали вказувати кольоровий TFT-дисплей.

Повернімося до моделі SCH-X430. Рядків на дисплеї було вже 10, а роздільна здатність становила 128 х 160 пікселів.

Саме з цього телефону почалася хвиля виробництва телефонів з TFT-дисплеями.

2002 рік – SCH-V300

Samsung SCH-V300

У цій моделі екран збільшився ще на 2 рядки, а основний кольоровий дисплей показував уже 262.14 тис. кольорів. Фішкою цього пристрою стала вмонтована камера. Зовнішній екран особливих змін не отримав.

2005 рік – SCH-B250

Samsung SCH-B250

У 2005 з'явилася ще одна революційна модель SCH-B250. Вона отримала TFT-дисплей з зображанням 262.14 тис. кольорів та роздільною здатністю 320 x 240 пікселів.

Кардинальні зміни відбулися в дизайні. Зовнішній екран замінили навігаційні клавіші для програвання файлів у форматі MP3, основний екран збільшився і став пересувним. Окрім усіх стандартних функцій телефона на цьому пристрої можна було дивитися супутникове телебачення. Це був справжній прорив.

AMOLED (Активна матриця на органічних світлодіодах)

Ця технологія передбачає використання органічних світлодіодів як джерела для формування зображення на поверхні активної матриці. Керують світлодіодами тонкоплівкові транзистори. Кожен світлодіод має власний транзистор, який змінює електричний потенціал, при цьому змушуючи світлодіод змінювати колірну гаму та насиченість. Завдяки такому принципу роботи досягається висока чіткість та контрастність картинки.

З 2009 року компанія Samsung розпочала випускати перші смартфони з AMOLED-дисплеями.

2009 рік – SCH-W850

Samsung SCH-W850

Модель SCH-W850 стала піонером у лінійці смартфонів від Samsung. Це був перший повноцінний і вже звичний для нас смартфон з сенсорним екраном. Діагональ дисплея SCH-W850 була 3,5" (для порівняння перший TFT-дисплей мав діагональ 2,04"). Відтоді перестала існувати характеристика «кількість рядків на дисплеї».

2010 рік – лінійка GALAXY

Лінійка GALAXY

У 2010 році світ познайомився з першим смартфоном з лінійки GALAXY.

Усі девайси з цієї серії мали і до сьогодні мають SUPER AMOLED-дисплеї. Відкриємо маленький секрет: назву SUPER AMOLED придумали маркетологи компанії Samsung. Технологія передачі зображення в SUPER AMOLED-дисплеї практично не відрізняється від технології AMOLED. Основна відмінність полягає в інтеграції тачскріна в екран. Тобто його більше не накладають зверху на дисплей. Таку конструкцію ще називають дисплейним модулем. Об'єднання дозволило позбутися зайвого прошарку повітря. Якщо вірити розробникам, SUPER AMOLED відбиває в 5 разів менше сонячного світла в порівнянні зі звичайним AMOLED-дисплеєм. Текст добре видно навіть під прямим сонячним промінням.

Протягом 2010-2014 років кожна нова модель GALAXY отримувала новий вдосконалений варіант дисплея. Звично збільшувалися розмір екрана, роздільна здатність та інші стандартні характеристики.

Увесь цей час Samsung і Apple брали участь в супергонці за місце світового лідера. Донедавна стабільним переможцем залишалася «яблучна корпорація».

Та у 2015 році щось змінилося. Samsung випустили GALAXY S6 Edge і цілком заслужено зайняла місце лідера з продажів.

S6 Edge став першим смартфоном з вигнутим дисплеєм, який пішов на конвеєр, і кожен зміг купити його без проблем.

Відбулася свого роду революція у дизайні смартфонів. Адже багато компаній вже намагалися зробити подібний продукт, але такого успіху досягли лише в Samsung. Вигнутий дисплей став новою модною фішкою.

Для усіх моделей GALAXY з приставкою Edge використовують SUPER AMOLED дисплеї.

2017 рік – GALAXY S8 Edge

Samsung GALAXY S8 Edge

Добігає кінця 2017 рік, і Samsung ще раз довів усім, що він лідер, випустивши модель GALAXY S8 Edge. Без сумніву, девайс заслужив перше місце у списку найкращих. Основною фішкою знов став екран, який зайняв усю фронтальну частину смартфона. А ви помітили, що кнопки HOME як такої більше немає? Екран плавно вливається в корпус, завдяки чому телефон ідеально поміщається в руці. За традицією дисплей дещо виріс, усього на 0,7".

Як бачимо, еволюція екранів зіграла ключову роль у світовій гонитві за першість. Тепер залишається лише чекати весни 2018 року і анонсу новинки, щоб побачити, як Samsung спробує перевершити сам себе. Утім, можливо, в прийдешньому році місце лідера дістанеться новому бренду?

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти