Технології в смартфонах, яким вдалося прижитися
З кожним роком індустрія смартфонів розвивається, намагаючись продати нам щось нове. Розробники, не покладаючи рук, придумують нові фішки, щоб зробити смартфони більш особливими. Проте користувач - створіння вередливе і не завжди приймає і розуміє нововведення.
Та є й такі технології, які припали до душі користувачам і призвичаїлись в смартфонах. Пригадаймо інновації, які свого часу здавалися непотрібними або дивними, але після їх впровадження думка власників смартфонів змінилася.
Дисплей зростає
На хвилинку згадаємо мобільні телефони. Що тоді було важливим для нас? Розмір. Причому чим меншим був телефон, тим кращим він вважався і коштував дорожче. Зараз усе змінилося, смартфони постійно зростають. Технологія створення сучасного тачскріна спрямована на збільшення екрана. У перших моделях смартфонів середньостатистична діагональ дисплея становила 4-4,5". Сьогодні для більшості користувачів екран з діагоналлю 5" вже видається незручним і маленьким. Останні моделі бестселерів уже мають дисплеї розміром від 5,7"до 6,2".
Цікаво, що тепер, щоб збільшити екран, смартфон не потрібно збільшувати фізично.. Розмір смартфона залишається без змін, а екрани збільшуються завдяки зменшенню рамок.
У 2017 найбільш відомими безрамковими смартфонами стали Samsung Galaxy S8, S8 +, Note 8 та Apple iPhone X. Цікаво, що навіть серед бюджетних моделей є такі, що отримали практично безрамкові дисплеї, наприклад, LG Q6 та Huawei Mate 10 Lite.
Як бачимо, великі екрани легко прижилися. Більше того, завдяки великим дисплеям девайси стали зручнішими для роботи. Особливо смартфони популярні серед служба таксі, наприклад, у всім відомому Uber. Можна сказати, що збільшення екрана посприяло інтеграції комунікаційних девайсів в повсякденні робочі процеси користувачів.
Подвійна камера
Подвійну камеру почали активно використовувати в топових моделях у 2017 році. Та чи взагалі є сенс в подвійній камері? Працює подвійна камера за тим же принципом, що й одинарна. Світло проходить крізь лінзу і потрапляє на матрицю, після цього процесор зчитує інформацію з сенсора та трансформує її в фото або відео. Здавалося б нічого особливого, проте подвійна камера в поєднанні з хорошим процесором дає високоякісні знімки та відеоролики.
Тоді для чого ж потрібна друга камера? Відповідь на це питання у кожного виробника своя. Наприклад, в iPhone другий модуль використовується, як оптичний зум. Ця технологія дозволяє максимально наблизити об'єкт фотографування і при цьому отримати високоякісну світлину.
У компанії Huawei вирішили використовувати другий модуль для збільшення динамічного діапазону. Одна камера звичайна, а друга монохромна (чорно-біла). Зроблено це для деталізації тіней і покращення якості зображення.
Судячи з відгуків користувачів, багато хто побачив результат і позитивно оцінив роботу двох камер. А це означає, що через 1-2 роки навіть у бюджетних моделях з’являться подвійні камерами. Варто зазначити, що і в дешевих смартфонах зараз є подвійні камери, але вони не виконують ролі зуму і не дають якоїсь деталізації. Другий модуль додали лише тому, що це модно і особливо не впливає на ціну.
Скляний корпус
Комусь це навіть може видатись дивним, але смартфони зі скляними корпусами в моді і попитом доволі популярні. Перше, що спадає нам на думку – скло крихке. Багато років розробники мудрували над підвищенням міцності скла для корпусів. Нарешті сучасні технології дозволили робити пристрої зі скляними кришками стійкими до подряпин і механічних пошкоджень. Фактично корпуси останніх новинок від Apple і Samsung зроблені зі скла. Виглядає просто чудово.
Загалом, роки найближчими роками варто очікувати масового випуску смартфонів з новим, так би мовити, скляним дизайном.
Навушники без проводів
Першими бездротову гарнітуру для смартфонів випустили в компанії Apple. AirPods миттєво стали популярними. Це справді круто і зручно, коли по твоєму тілу, шиї і голові не звисають дроти. Особливо ця фішка до вподоби прихильникам активних видів спорту. Загалом, ідея сподобалася споживачам, і зараз багато брендів працюють над виробництвом і вдосконаленням цієї технології.
Також бездротова гарнітура дозволяє позбутися зайвих і застарілих роз'ємів на смартфонах. Для дизайнерів - це можливість придумувати більш витончені і цікаві ґаджети.
Бездротова та швидка зарядка
Тема заряджання смартфона досі залишається актуальною та болючою. Не кожен смартфон може протриматися день без додаткового чи повного вечірнього заряджання. Як заспокійливий засіб розробники виписали нам швидкі та бездротові зарядні пристрої. Річ у тім, що ці технології підтримують лише новинки. Проте, користувачі вже оцінили їх і успішно використовують. Можна припустити, що виробники бюджетних моделей також спробують впровадити ці можливості у свої пристрої.
Очевидно, що обидві технології вимагають вдосконалення. Було б добре, якби у всіх телефонах з'явилася можливість використовувати бездротовий зарядний пристрій. Ідеальним варіантом стала б універсальний бездротовий зарядний пристрій з можливістю заряджати декілька пристроїв різних брендів і моделей одночасно. Та навряд чи конкуренти об'єднаються заради зручного зарядного пристрою для користувача.
Наразі універсальним і надійним засобом для проміжного заряджання залишається power bank. Хоч він не зовсім зручний, і потрібно постійно носити його в сумці або кишені. Проте для людей, які активно використовують смартфон для роботи, він залишається незамінним помічником.
Беручи до уваги останні популярні технології, які з’явились на ринку у 2016-2017 роках, тепер уже приблизно відомо, яким буде смартфон середньої цінової категорії до 2020 року. Очевидно, що з масовою появою певних вищеперелічених технологій, рівень зручності використання смартфонів зросте. Не пощастить лише розробникам, їм знову доведеться придумувати щось незвичайне, аби знову нас здивувати. ☺
Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ