Які зміни чекають на смартфони найближчим часом?

Протягом багатьох років смартфони не переживали надзвичайних або істотних змін. Найчастіше розробники намагаються вдосконалити вже існуючі моделі та технології. Та ось з’явилися чергові обіцянки про неймовірні зміни. Подивимося, чого варто очікувати від ґаджетів через декілька років.

SIM-карти

Технологія електронних SIM-карт

Протягом останніх 20 років ми спостерігали, так би мовити, еволюцію SIM-карт - від mini та micro до nano-SIM. Але це не те, чого очікують клієнти. Навіть якщо SIM-карту зроблять мікроскопічною, більш цікавим або функціональним смартфон від цього не стане.

Чіп і Дейл поспішають на допомогу. Компанії Samsung та Apple вже декілька років працюють над e-SIM (електронною SIM-картою). Е-карта має вагому перевагу, користувачеві більше не доведеться купувати смартфон на дві картки. Вибрати оператора можна буде просто в меню телефона.

Одна з перешкод для масового запуску – велика кількість операторів, адже з кожним з них потрібно домовитися, щоб запустити процес передачі даних. Існує велика ймовірність, що Apple створить власного мобільного оператора.

Сьогодні у світі працює близько 110 мільйонів пристроїв з електронними картами. Розробники розраховують, що до 2020 року їхня кількість зросте до 1 мільярда.

Є в цих SIM-картах і мінус. Купивши смартфон, ви зможете користуватися послугами лише тих операторів, яких запропонує виробник пристрою. Це свого роду залежність. Також гостро стоятиме питання про захист даних споживача.

Ідея досить цікава, проте як її реалізують, поки не зовсім зрозуміло. Немає сумнівів, що технологія буде працювати, і це лише питання часу.

Швидка зарядка пристрою

Швидка зарядка пристрою

Сьогодні питання тривалості зарядки пристрою стоїть у розробників на першому місці. Крім як від мережі, ви можете зарядити смартфон з допомогою power bank. Однак це не вихід. Напевно, багатьох вже дістало ставити смартфони на зарядку на ніч.

Вихід є! Принаймні, так стверджує компанія StoreDot. Ізраїльська фірма запевняє, що створила технологію, яка дозволяє заряджати смартфон за лічені секунди, а електромобіль за декілька хвилин.

Відкрили цю можливість абсолютно випадково, працюючи над вивченням хвороби Альцгеймера. З’ясувалося, що молекули пептидів можуть швидко накопичувати енергію. Через деякий час були отримані нанокристали, і на їхній основі створили перші батареї. Масове виробництво акумуляторів планували на 2016 рік, але з невідомих причин дата випуску відкладається. Можливо, справа в тому, що існуючий прототип батареї заряджається за 30 секунд, але розряджається швидше, ніж звичайний літієвий акумулятор.

Віртуальна реальність

Віртуальна реальність

Крок за кроком в наше життя прийде роздільна здатність 4К. Відомо, що людське око не бачить покращення картинки з роздільністю, вищою за 2К. Але для віртуальної реальності – це ключовий елемент. А за віртуальною реальністю майбутнє. Ви зможете легко перетворити смартфон в кінотеатр. Достатньо буде просто помістити його в спеціальний VR-шолом.

Технологія доступна вже зараз, але її вартість не дозволяє їй піти в широкі маси. Через декілька років 4К-дисплеї замінять 2К, і віртуальна реальність стане буденним явищем, але це не відбудеться за один день.

5G

5G

Останнім часом ведеться багато дискусій щодо розробки 5G. Можна не сумніватися, що цю технологію втілять вже найближчим часом. Та як вона вплине на роботу пристроїв і звички користувачів?

Затримка передачі даних в 5G менше за 1 мс. Швидкісний Інтернет дасть широкі можливості для розвитку віртуальної реальності для смартфонів. Суттєво скоротяться витрати на оплату зв'язку. Великий інтерес до 5G мають виробники автомобілів. Ця технологія дозволить їм налагодити роботу автоматизованих систем управління дорожнім рухом. Технологія 5G більше націлена на об'єднання між собою девайсів, ніж людей.

Сканер райдужної оболонки ока

Сканер райдужної оболонки ока

Cканер відбитків пальців в смартфонах використовують доволі давно. Проте цей метод не настільки надійний, як сканер райдужної оболонки ока. Ми залишаємо свої відбитки всюди, тому зняти їх і підробити не так вже й складно. Також палець можна випадково поранити або забруднити, після чого важко буде розблокувати смартфон. А ось з райдужною оболонкою цей номер не пройде. Вона має свій неповторний малюнок, тому її використовують для автентифікації.

Підробити людське око - завдання куди складніше. Є різниця між скануванням райдужної оболонки та сітківки. Під час сканування сітківки пристрій зчитує глибину очного дна. Для цього потрібно тримати пристрій досить близько до ока.

Для смартфонів будуть використовувати сканування оболонки, адже для цього не треба підносити смартфон близько до обличчя. У компанії Samsung вже є пристрої, які використовують для захисту цей сканер. Ідея доволі перспективна, адже отримати дані з такого пристрою простий зловмисник вже не зможе.

Гнучкі та прозорі девайс

Гнучкі та прозорі девайс

Ми вже не раз розповідали про гнучкі екрани та смартфони. Існує багато прототипів цих пристроїв, але фінальний варіант поки не показала жодна компанія. Розробники постійно вдосконалюють девайси, щось допрацьовують. Можливо, світові лідери просто чекають, коли всім набридне типовий смартфон, і випустять гнучкий, щоб створити ажіотаж та підбадьорити публіку.

Так ми коротко розповіли про зміни, які чекають на комунікаційні пристрої в найближчому майбутньому. Не забувайте, що у нас ви завжди знайдете запчастини для всіх смартфонів та планшетів.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат не у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти