Ремонт смартфонів і планшетів врятує світ

Назва нашої статті може видатися надто гучною, проте - це правда. Ремонт гаджетів не врятує відразу весь-весь світ, але як мінімум територію у розмірі декількох країн - це точно.

У кожному смартфоні, планшеті, ноутбуці чи будь-якому іншому сучасному комунікаційному пристрої міститься більше половини елементів таблиці Менделєєва.

А тепер вдумайтесь, скільки пристроїв, якими ви не користуєтесь лежать у вас в шухлядах і скоро потраплять у смітник? Напевне, кожен з нас у себе знайшов декілька таких екземплярів, а разом їх мільйони!

 Ремонт смартфонів і планшетів

Чому ми відправляємо старі пристрої у глибокі темні шухляди?

Варіантів відповідей на це питання декілька:

  • девайс зламався
  • девайс не справляється з поставленими завданнями
  • девайс просто вже немодний

Що ми робимо, коли у нас щось ламається? Правильно! Намагаємося полагодити, а якщо не вдається або за ремонт потрібно заплатити, як за рідного батька, тоді ми, не замислюючись, біжимо за новим гаджетом.

При цьому, як показує статистика, зараз більшість споживачів вибирають бюджетні китайські смартфони чи планшети, які практично не підлягають переробці.

Якщо говорити про другий і третій варіанти, то тут вибір роблять на користь нових і дорогих моделей. Старі смартфони просто віддають або продають менш вимогливим користувачам. У цьому випадку не все так погано, адже пристрій не відправиться прямісінько у сміттєвий бак і не поповнить світове кладовище гаджетів, і це вже тішить.

До речі, якщо ви вирішили купити новий смартфон, але не знаєте, як можна використовувати старий гаджет, рекомендуємо прочитати цю статтю.

Як утилізують смартфони/планшети?

 Переробка смартфонів

На жаль, мало хто ставить собі це питання перед тим як викинути чи купити гаджет.

Спершу розглянемо запчастини, які завдають найбільшої шкоди, якщо їх не утилізувати і просто викинути в сміттєвий бак:

  • Корпус. Найчастіше він складається з металу (алюмінію) або пластику. Пластик - це речовина, яка розкладається в ґрунті понад 500 років. Його можна використовувати повторно або ж спалювати. При згорянні пластикових деталей в атмосферу виділяються канцерогени. Термін розкладання алюмінію, який найчастіше використовують для корпусів - 500 років.
  • Гумові кнопки. Термін розкладання кнопок від 10 років. Спалювати гуму не можна, тому що під час спалювання виділяються токсичні гази, які забруднюють атмосферу.
  • Скло. Ця частина телефона може перетворитися у пісок лише через кілька століть (+/- 1000 років).
  • Акумуляторна батарея. Одна з найбільш шкідливих для довкілля частин смартфона. Вона містить величезну кількість токсичних речовин, як-от літій, луги, ртуть, свинець, миш'як. Термін їхнього розкладання становить від 100 років.

Щоб пройти утилізацію, смартфон або планшет долає доволі довгий шлях.

  • Збір смартфонів і їхнє транспортування на завод. Спочатку смартфони збирають, для цього існують різні програми, наприклад, здати старий гаджет і отримати знижку 20% на новий.
  • Сортування запчастин. Після того, як девайс надходить на фабрику, його розбирають на дрібні запчастини і сортують на пластикові, металеві та скляні деталі. Акумулятори завжди утилізують окремо.
  • Переробка. Після сортування пластик відправляють на переробку і роблять з цієї сировини нові корпуси.
    Срібло, золото, платину, паладій, мідь, олово та інші метали відокремлюють і переплавляють, а потім їх використовують для виробництва нових запчастин. Здавалося б, та скільки там того срібла чи золота в одному девайсі? Але в промислових масштабах цифри приголомшують. З одного мільйона перероблених телефонів можна отримати близько 16000 кг міді, 350 кг срібла, 1228 кг золота і 33 кг паладію.

У 2017 році населення Землі виробило близько 46 млн. тонн електронних відходів. Ця цифра включає в себе і комунікаційні пристрої (смартфони, планшети, ноутбуки і т. д).

Чи варто ремонтувати смартфони та планшети?

Чи варто ремонтувати смартфони та планшети

Так! І це не тому, що ми продаємо запчастини.
Ось наші аргументи:

  • після переробки телефона 20-35% компонентів не утилізуються;
  • рідкоземельні метали не підлягають повторній переробці;
  • на утилізацію витрачаються величезні енергоресурси;
  • зі старого телефона не можна зробити новий - все одно потрібно використовувати додаткові запчастини та матеріали;
  • ремонт ніколи не буде коштувати дорожче за новий телефон.

Проте сучасні виробники так не думають! Вони зацікавлені в збуті нових гаджетів, а не ремонті старих. І це цілком логічно.

Велика частина сучасних смартфонів зроблена так, щоб їх було складно ремонтувати. Лідерами у цьому випадку визнані Apple и Samsung. Наприклад, щоб замінити батарею, потрібно зламати задню кришку. І ви автоматично платите не лише за батарею, але і за задню частину корпусу.

В яких випадках вартує нести пристрій в ремонт?

Відповідь на це питання має декілька варіантів:

  • пошкодження екрана. Якщо постраждав екран, то його заміна буде коштувати приблизно від 15 до 40% від вартості смартфона. В такому випадку очевидно, що замінити екран завжди вигідніше, ніж купувати новий.
  • пристрій глючить. Це ще одна з найбільш поширених поломок. Щойно вона дає про себе знати, відразу хочеться бігти в магазин за новим пристроєм. Збої в роботі програмного забезпечення легко вирішуються за допомогою перепрошивання. Вартість такої послуги становитиме до 10% від ціни гаджета. Як бачимо, з неадекватними гаджетами дешевше бігти в сервісний центр, а не до сміттєвого бака.
  • пристрій не заряджається. Причин чому ваш девайс не хоче заряджатися може бути доволі багато: від застарілої батареї до банального коннектора зарядки, який вийшов з ладу. У будь-якому випадку ремонт буде вигіднішим, ніж купівля нового смартфона або планшета.

Звичайно, є випадки, коли ремонт дійсно може коштувати дорого або ж бути безрезультатним, але такі випадки найчастіше трапляються з бюджетними пристроями. З дорогими моделями таке стається вкрай рідко.

Зупиняючи свій вибір на ремонті девайса, ви не лише економите час та гроші, а й допомагаєте врятувати нашу планету від забруднення, економите корисні копалини і зменшуєте використання енергоресурсів.

Якщо коли-небудь з вашим пристроєм щось трапиться і знадобляться запчастини, заходьте на наш сайт. У нас такий величезний асортимент, що не знайти потрібну запчастину буде надзвичайно складно. ☺

Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ
Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти