Смартфон і портативний сенсор розкажуть все про продукти

07.08.2014

Ізраїльські вчені винайшли невеликий молекулярний сенсор під назвою SCiO, він дає можливість визначити хімічний склад будь-якого товару. Перевагою пристрою є його розмір; апарат зручно поміщається у руці.

Як працює SCiO?

SCiO використовує давно відому технологію ближньої інфрачервоної спектроскопії. Для аналізу необхідно підсвітити продукт, наприклад, беремо фрукт. Це світло створює вібрації всередині молекул. Вібрації поглинають частину світла та створюють свою власну унікальну оптичну сигнатуру. Створюється мітка, яка співвідноситься з показниками хімічного складу матеріалів. Таким чином, ми можемо дізнатись хімічний склад вимірюваного об’єкту та відіслати інформацію на смартфон. Для відсилання даних використовується Bluetooth. Так ваш смартфон стає не лише пристроєм для зв’язку, але й незамінним помічником на роботі або в господарстві.

Застосування

Сенсор SCiO може знадобитись у багатьох сферах, наприклад, фармацевтиці, садівництві або ж у дослідженні продуктів. Пристрій може знадобитись для визначення складу препарату, якщо, наприклад, відсутнє маркування, а перевірити ліки потрібно негайно.

Сенсор SCiO

Також SCiO може стати незамінним помічником для ти, хто турбується про своє здоров’я та дотримується здорового харчування. З допомогою молекулярного сенсора можна сканувати що завгодно навколо себе та отримувати все більше і більше інформації.

Погодьтесь, що дуже часто ми стикаємося з продуктами, які хотілось би скуштувати, але відмовляємось від купівлі через небезпеку отруєння. Ця проблема особливо актуальна влітку, коли на прилавках з’являються перші кавуни та інші фрукти. Скориставшись SCiO, легко можна визначити не лише кількість нітратів у кавуні, але й наскільки він солодкий та калорійний. Також можна визначити рівень стиглості овочів чи фруктів.

Сенсор SCiO яблуко

Якщо пристрій наштовхується на матеріал, якого ще немає у базі даних, користувач може його завантажити. Таким чином, можна створити першу і найбільшу базу у світі.

Звичайні спектрометри, які зазвичай використовуються для ближньої інфрачервоної спектроскопії високої якості, - дуже великі та дорогі. В свою чергу SCiO – це цілковита протилежність громіздким та важким спектрометрам. Розробник сподівається, що новий пристрій вийде на ринок в 2015 році та коштуватиме близько 220 євро.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Увійти в чат
Онлайн чат Онлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Онлайн чат Онлайн
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти