X Yosemite — нова операційна система для Mac

16 жовтня в приміщенні Town Hall Auditorium, що у місті Купертіно, штат Каліфорнія, відбувся офіційний запуск операційної системи OS X Yosemite.

Нова операційна система для Mac "легша", "пласка" та "прозора". Цього разу OS X отримала безліч цікавих фішок. Особливо корисними стали функції для роботи з iOS 8.

Дизайн

Усі, без винятку, іконки зазнали змін та отримали новий дизайн. Просто порівняйте іконки на цій картинці. Вони ніби зменшились, у деяких подібність залишилась, а декілька піктограм кардинально змінились.

Особливо помітно змінились три верхні кнопки, відомі як «світлофор». Тепер зелена кнопка може розтягувати вікно на ширину екрану або розвертати його в повноекранний режим. Раніше кнопка повноекранного режиму стояла окремо від інших кнопок. Щоб користувач міг сконцентрувати увагу на роботі, кнопки стали менш помітними.

У системному меню глобальних змін не відбулось, кнопки були тільки дещо змінені. Єдине, на що зверне увагу той, хто вже звик до старого дизайну – це строкаря док меню, який тепер напівпрозорий.

Напівпрозора панель повідомлень, дуже схожа на панель в iOS, тепер теж розташована праворуч. Тут ви знайдете прогноз погоди, курс обміну валют, курс акцій, калькулятор та багато іншого. Також у панель повідомлень тепер можна помістити віджет персонального додатку.

Звичними залишились Dashboard та Launchpad. Вони отримали своєрідну для OS X півпрозорість та новий дизайн.

Загалом, загальне враження від дизайну OS X Yosemite можна описати двома словами: простіший та легший. Звичний для пристроїв Apple мінімалізм втілився у Yosemite завдяки півпрозорості та плоским елементам, що не відволікають від важливих завдань.

Spotlight

В Spotlight змінився пошуковий рядок, що з'являється в центрі екрану. Також вдосконалено інтелектуальне введення. Якщо в результаті пошуку знайдено всього один елемент, то, за кілька секунд, рядок його видасть, і при натисканні Enter запуститься додаток або відкриється файл. А якщо ви нічого не вибрали — на екрані з’явиться загальний результат пошуку, тобто усі папки, файли та додатки.

Safari

Окремо слід відзначити оновлений браузер. Очевидно, що версії Safari для смартфону та для Mac стали схожі. Пошуковий рядок, він же ж і адресний, , тепер розташований посередині. Елементів управління менше, і помістились вони всі на одній горизонтальній панелі.

При потребі можна налаштувати та додати усе необхідне в панель інструментів. Reader, призупинення завантаження сторінки, кнопка оновлення та багато іншого тепер заховано в пошуковому рядку. Він відображає не повну адресу сторінки. Щоб побачити адресу, необхідно клацнути та розпочати редагування строки.

Відкриваючи нову вкладку, система відразу запропонує вам вибрати один з вибраних або останніх відвіданих сайтів, або один з тих, які ви попередньо зберегли. Загалом, як і у решті сучасних браузерах.

Також є можливість зміни відображення «Закладок» (великі іконки, що відображають скріншоти сайтів). Такий вигляд є звичним для користувачів iOS.

Тепер стало зручніше переглядати відкриті вкладки. Просто щипаємо трьома пальцями по тачпаду і вуаля — усі вкладки перед нами.

iTunes

Також оновлено плеєр iTunes до версії 12.0. У іконки додатка змінився колір — тепер вона червона, а не синя. Спрощено інтерфейс, та зменшено кількість кнопок управління. Загалом, все в стилі нової операційної системи.

Змінено панель управління підключеними пристроями iPhone або iPad. Тепер іконка знаходиться ліворуч, а інформація відображається у сайд-барі. Одним словом, звикати до нового інтерфейсу доведеться недовго, і виглядає він краще, ніж старий.

AirDrop

Коли AirDrop з’явився на iOS та OS X, виникло питання: а чому ж вони різні? Річ у тім, що раніше передавати дані дозволялось з iOS на iOS або з Mac на Mac. А тепер, з виходом iOS 8 та OS X 10.10 Yosemite, ці функції об’єднали.

Тепер без проблем можна відіслати файл з одного пристрою на інший при умові, що Mac та iPhone або iPad пербувають недалеко один від одного. Погодьтесь, це ж насправді зручно! Наприклад, вам потрібно відправити декілька фотографій, а скористатись поштою iCloud немає часу чи бажання. Проте функціями AirDrop не скористаються усі ті, у кого старенький MacBook без Bluetooth 4.0.

Робота з iOS 8. Contuinity та Handoff

Одним з найцікавіших оновлень, які були представлені на WWDC'14, стала робота з сервісами iOS на OS X. Наприклад, функція Handoff, яка дозволяє приймати дзвінки та СМС з iPhone на Mac.

Це дійсно зручно! Уявіть, ви сидите за комп’ютером, iPhone заряджається або взагалі лежить у дальній кімнаті. Раптом лунає дзвінок. А тепер увага! Вам більше не доведеться бігти за телефоном, ви можете відповісти на дзвінок за допомогою Mac.

Continuity, що у перекладі з англійської означає «безперервність» - це функція, з допомогою якої можна продовжити роботу з додатками на інших пристроях Apple. Наприклад, по дорозі додому ви читали статтю на iPhone, а вдома у вас Mac. Тепер достатньо відкрити ярлик Safari в OS X, щоб продовжити читати ту саму статтю з цього місця, на якому ви зупинились. Так можна робити з додатками та нотатками, що підтримують дану функцію.

Доступна всестороння синхронізація, а це означає, що ви можете відкривати додатки з iPhone на iPad, з iPhone на Mac, з iPad на Mac. Міграція між пристроями без переривання робочого процесу роботу сприяє приємній роботі з пристроями Apple. Однак не забувайте, що для роботи цих функцій на всіх пристроях необхідно, щоб Bluetooth та Wi-Fi були вимкнені. На пристроях без Bluetooth 4.0, звісно ж, це не вийде.

iCloud Drive

А тепер про найбільш довгоочікуваний сервіс. До сьогодні в "хмарному" сервісі Apple можна було зберігати лише фото, музику, контакти та інші дані з iOS. iCloud для OS X фактично був непотрібним. А тепер, з появою iCloud Drive, що вважається повноцінною «хмарою», можна завантажувати усі необхідні файли з додатків.

Окремим пунктом в Finder відображаються папки та файли, що знаходяться в iCloud Drive.

Отже, підведемо підсумки?

Перше, що неможливо не помітити – це дизайн. OS X Yosemite, в порівнянні з Mavericks, отримала кардинально оновлений дизайн, зберігши інтуїтивність використання старого інтерфейсу. Зміни хоч і помітні, але незначно впливають на користування, оскільки, в основному, все залишилось на своїх місцях. Поява таких функцій, як AirDrop, Handoff та Contuinity — це те, чого усі так давно чекали. Решту оновлень можна назвати поверхневими. У цілому система стала зручною та популярною, а заряд батареї ноутбуку використовуватиметься оптимально.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти