Безпека мобільного зв'язку

Останнім часом у світовій пресі та інших засобах масової інформації з’являється багато повідомлень, а буває, що й виникають міжнародні скандали, пов’язані з тотальним переслідуванням та прослуховуванням громадян практично усіх країн спецслужбами або конкурентами.Також випливає на поверхню багато фактів та привідкриваються деталі задіяних механізмів. Дуже часто все це може здатись нам чимось далеким, таким, що нас не стосується, але все ж таки…

Безпека мобільного зв’язку Якщо ви простий громадянин і не є політичним діячем або великим бізнесменом, навряд чи ви потрапите в поле зору якихось організацій, які зможуть собі дозволити за вами слідкувати – ця справа доволі складна технічно і досить дорога. Проте неприємно усвідомлювати, що в будь-який момент приватність вашого особистого життя може бути порушена.
Тому багато людей, хоч і не є потенційними мішенями, намагається по можливості мінімізувати ймовірність такого розвитку подій та захистити свою приватну інформацію. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші способи мобільного зв’язку, що найбільше піддаються втручанню з боку третіх осіб, а також дамо невеличкі поради, які, можливо, допоможуть вам мірі певною мірою зберегти конфіденційність спілкування.

Коли мова іде про найпопулярніший у світі засіб зв’язку — мобільну телефонію, найпростіший спосіб, котрим зазвичай користуються люди — це зміна СІМ-карти. Але це може допомогти лише тим, що у роздруківці розмов (якщо телефон контрактний) не відображатимуться «небажані» дзвінки. Річ у тім, що прослуховують не номер (СІМ-карту) мобільного телефону, а унікальний номер апарату — IMEI. Тому єдиний дієвий спосіб уникнути прослуховування хоча б на якийсь час — це приховати або, іншими словами, модифікувати цей унікальний номер. Робиться це з допомогою спеціального обладнання, що використовується для апаратного ремонту ПЗ мобільних телефонів. Однак слід мати на увазі, що у багатьох країнах ця процедура є незаконною (держава не хоче випускати контроль з рук), і проводиться місцевими технічними спеціалістами без схвалення відповідними органами.

Прослуховування мобільних телефонів Якщо ж вам необхідно проводити конфіденційні розмови регулярно, існує інший спосіб, яким користується багато бізнесменів: використовувати декілька мобільних телефонів одночасно: «звичайних» та «секретних» для особливих випадків. Але і цей спосіб неефективний — якщо вас прослуховують на серйозному рівні, то місцезнаходження вашого телефону завжди відомо, і інші телефони, що постійно знаходяться поруч з ним, теж автоматично починають прослуховувати. Якщо ж ви дійсно хочете мати «секретний» телефон, який буде важко засікти, то можете скористатись такою порадою: ніколи не вмикайте обидва телефони одночасно. Тримайте «секретний» телефон завжди вимкненим та окремо від «звичайного». Якщо ж потрібно з нього зателефонувати, вимкніть основний апарат (зніміть батарею) або залиште його де-небудь. Відійдіть від нього на достатню відстань (як мінімум декілька ретрансляційних підстанцій) та зателефонуйте з «секретного» телефону. Потім вимкніть його (зніміть батарею) та поверніть на місце. Тільки після цього можете увімкнути чи забрати свій «звичайний» апарат. Сучасні технічні пристрої можуть визначати місце розташування навіть вимкненого телефону, тому ми рекомендуємо знімати батарею, щоб повністю відключити апарат, а враховуючи, що у багатьох сучасних смартфонів є ще й системна батарейка, то все-таки радимо залишати основний телефон подалі від місця здійснення секретного дзвінка.

Цифрові дані Точно так само моніторяться дані, що передаються через інтернет, — спецслужби можуть переглядати повідомлення, що передаються різноманітними месенджерами. Світовим лідером зі створення систем аналізу та обробки даних для спецслужб є американська компанія Palantir Technologies. Так наприклад, дані, що передаються What's App взагалі не шифруються; Skype, MSN, Gmail, ICQ та інші— їх дані шифруються, але спецслужби мають доступ до кодів для розшифровування. Одними з найнадійніших на даний час є месенджери Viber та BlackBerry Messenger — вони мають автономні системи шифрування даних, коди до яких компанії не розголошують.

Оскільки у цій статті ми розглядаємо лише мобільні та оперативні засоби зв’язку, то стороні не будемо зачіпати різноманітні файлообмінники (так звані «хмаринкові» сервіси) , такі як Dropbox, Wuala, Apple iCloud, Microsoft SkyDrive, «Яндекс.Диск», Google Drive, Amazon Cloud Drive та інші. До інформації, що на них зберігається, у спецслужб не менше цікавості. Прикладом цього може служити сервіс Lavabit, що раптово закрився після сенсаційних заяв колишнього працівника ЦРУ Едварда Сноудена. Схоже, що він користувався поштою саме цього сервісу.

Підсумовуючи усе вищесказане, можна сміливо стверджувати, що у разі необхідності сучасні технічні засоби дозволяють контролювати практично усі контакти будь-якої людини, і дуже часто навіть найдемократичніші та цивілізовані країни це практикують. Тож будьте уважні — як мовиться: якщо у вас параноя, це ще не означає, що за вами не стежать ...

Безопасность виртуальных сховищ

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат не у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти