Як підібрати дисплей до електронної книги, керуючись маркуванням

З кожним днем електронні книги вкорінюються в наше життя та дедалі частіше замінюють традиційні паперові видання. Чи замислювались ви, чому так відбувається?

Загалом варіантів відповідей є декілька. По-перше, це зручно та легко. Середньостатистична електронна книга важить близько 200 г (+/- 30 г). В той час, як вага друкованого видання (300 сторінок) стартує від 300 г.

По-друге, на невеликому пристрої ви можете зібрати величезну бібліотеку – від технічних довідників до зібрання творів улюблених письменників. Беззаперечною перевагою електронної книги є її розміри, адже книга з сотнями творів легко поміщається в маленьку сумку чи навіть кишеню.

Та що ж робити, коли улюблена книга припиняє працювати?

Здебільшого потрібно замінити дисплей. Перша проблема, з якою ви зіткнетесь – як правильно вибрати потрібну модель дисплея.

TFT, IPS та E-Ink – це три провідні технології, за якими виготовляють екрани для електронних книг.

Основа TFT-дисплеїв – це активна матриця на рідких кристалах. Такі дисплеї частіше використовують у планшетах, навігаторах, моніторах та дещо рідше в електронних книгах. Книга з TFT-дисплеєм буде мати кольорову картинку, проте під час читання очі швидко втомлюватимуться. Ще один недолік – велике споживання струму дисплеєм, відповідно акумулятор швидко розряджатиметься. Носити всюди із собою зарядний пристрій для електронної книги – зовсім неприваблива перспектива.

IPS – це удосконалена TFT-технологія, яка дала змогу збільшити кут огляду екрану, проте недоліки попередніх моделей TFT-матриць залишились.

Найзручнішими для читання є екрани, виготовлені за технологією E-Ink. Ця технологія електронних чорнил створювалась спеціально для імітації звичайного друку на паперовому листі паперу. Сторінка E-Ink книги максимально схожа на звичайну сторінку в паперовій книзі. Основою цієї технології є капсули, наповнені чорними та білими гранулами. Якщо до такої капсули застосувати електричне поле, на її поверхню випливуть чорні та білі гранули. Колір гранул залежатиме від полярності прикладеної напруги. Дані конкретної сторінки подаються на електроди імпульсом. Щойно на екран передається зображення, напруга більше не подається, і потрібні капсули залишаються пофарбованими у відповідний колір. E-Ink екран споживає енергію лише в момент зміни зображення. В інструкції до електронної книги вказують не час читання, а саме кількість сторінок, які може перегорнути користувач за 1 повний заряд.

Якщо на верхній електрод подати від’ємний потенціал, то в капсулі випливуть білі гранули, якщо додатній – чорні. Якщо кількість білих і чорних гранул на поверхні капсули буде приблизно однаковою, така капсула набуде сірого кольору. Це дає змогу в сучасних дисплеях відтворювати до 16 відтінків – від білого до чорного.

Кожна партія екранів має власну напругу компенсації остаточного заряду VCON, яка коливається в межах від -1.00 В до -2.5 В. Потрібне значення найчастіше вказують на шлейфі екрану, на окремій наклейці.

Маркування шлейфа екрана

Якщо після встановлення нового дисплея екран не очищається повністю після перегортання сторінки, і на ньому залишаються букви або слова, потрібно відрегулювати напругу VCON. В багатьох моделях для цього є спеціально передбачений підлаштовний резистор, проте в деяких моделях це корегується за допомогою програм. Якщо значення VCON на етикетці нового дисплея відрізняється від величини, вказаної на старому менш ніж на 0,3 В, то таке підлаштування, скоріш за все, непотрібне.

Ще одне маркування, за допомогою якого можна підібрати дисплей, розміщене на шлейфі дисплея.

 Маркування на шлейфі

З цього маркування можна дізнатися інформацію про виробника та певні параметри дисплея.

 Маркування дисплеїв для електронних книг

Перші букви маркування вказують на виробника, тому не відіграють суттєвої ролі. Нижче подано перелік виробників та їх абревіатури на маркуванні:

  • ED – E-ink Corporation;
  • LB – LG DisplayCompany;
  • OPM – OED Technologies CO., LTD.;
  • A – Sipix Imaging Inc.

Наступні цифри вказують на розмір діагоналі екрана в дюймах, наприклад:

  • 043 - 4,3"
  • 050 - 5"
  • 060 - 6"
  • 068 - 6,8"
  • 080 - 8"
  • 097 - 9,7"

Після розміру діагоналі екрана йдуть букви та цифри, які вказують на модель матриці і несуть інформацію про її розширення, технологію виготовлення та конструктивне розміщення роз’єму шлейфа, наприклад, SC3 (LF).

За назвою моделі також можуть бути вказані ще декілька букв та цифр, які надають технологічну інформацію виробника, наприклад, номер партії чи лінія випуску. Ці цифри не несуть жодної інформації про функції дисплея.

Зверніть увагу! Додаткові функції, такі як сенсорний екран чи підсвітка, в маркуванні дисплея не вказуються. Дисплей із сенсорним екраном та без нього можуть мати ідентичні маркування. Якщо потрібно замінити дисплей в електронній книзі, завжди звертайте увагу на комплектацію. Також обов’язково порівнюйте зовнішній вигляд екрана вашої книги з екраном, зображеним на фото на нашому сайті. Рекомендуємо особливу увагу звертати на кількість та розміщення шлейфів.

В нашому магазині представлено широкий асортимент матриць для електронних книг. Підібрати та купити дисплей ви завжди зможете на нашому сайті в розділі Дисплеї.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти