Чи можна заряджати телефон і планшет нерідною зарядкою?

29.04.2019

Доволі часто виникають запитання стосовно заряджання наших улюблених гаджетів. Здебільшого вони починаються зі слів: "Що буде з телефоном (планшетом), якщо використовувати іншу зарядку?". У цій статті ми дамо відповідь на це популярне запитання та розповімо про:

Зарядки для телефонів

Характеристики зарядного блока

Розгляньмо основні характеристики, які вказують на усіх зарядних блоках. Зазвичай є дві головні характеристики InPut та OutPut. Передусім дізнаймося, що ж означають усі ці написи на блоці живлення.

Характеристики зарядного блока

InPut (вхідні параметри) – характеристики мережі, де використовуватиметься блок.

  • 100-240V означає, що пристрій розрахований на діапазон напруги від 100 Вольт до 240 Вольт. Такий зарядний пристрій є універсальним, адже його можна використовувати як у мережі 110 В (американський стандарт), так і у мережі 220 В (європейський стандарт).
  • ~ 50-60HZ– показник дозволеної частоти. Знак тильда (~) означає, що блок живлення потрібно використовувати в мережі змінного струму. Нагадуємо, що всі прилади, які можна під’єднати до мережі, живляться саме від змінного струму, адже лише акумуляторні батареї виробляють постійний струм. 50-60 Гц — це дані про змінний струм, який підтримується блоком. Так ми знову переконуємося, що блок зарядки є універсальним, адже для американського стандарту допустима норма 60 Гц при напрузі в 110 В, а у європейському — 50 Гц при напрузі в 220 В.
  • 0,35А (зліва) / 0,3А МАХ (справа) — ці параметри вказують на максимальну величину спожитого струму. Чим більший цей показник на вході, тим більшим він може бути на виході.

OutPut (вихідні параметри) — вказує усі вихідні характеристики пристрою.

  • 5V – це вихідна напруга блока живлення. Фактично такий блок перетворює напругу в 100-240 В на вході на 5 В на виході. Ось цей символ (⎓) вказує, що позначка містить дві одиниці інформації. Знак у вигляді прямої лінії ( — ) означає, що на виході струм уже не змінний, а постійний. А штрихпунктирна лінія (---) вказує на однонаправлений струм, тобто струм з постійним напрямком від точок з великими потенціалами до точок з меншими потенціалами. У такому колі існує полярність, тобто з двох контактів, які використовуються, один є позитивним (+), а інший — негативним (-).
  • (зліва) / 2,1А МАХ (справа) —показники сили струму на виході. Перший блок живлення має 1 вихід із силою струму в 2 А, а другий – 2 виходи із силою струму в 1 А і 2 А відповідно. За допомогою другого блока живлення можна одночасно заряджати 2 девайси, наприклад, телефон (у роз'ємі з вихідною силою струму в 2 А) та розумний годинник чи гарнітуру (у роз'ємі з вихідною силою струму в 1 А), проте струм сумарно на двох виходах не може перевищувати 2,1 А.

Вибір зарядки, і чому вони бувають різними

Пропонуємо детальніше розглянути характеристики, на які потрібно звернути увагу, обираючи новий зарядний пристрій. Сьогодні практично усі мобільні телефони, а також розумні годинники, MP3-плеєри та частково планшети заряджаються від блока живлення 5 V.

Питання виникають на етапі вибору оптимальної сили струму зарядного пристрою. Спершу спробуємо роз’яснити, що це таке і з чим його їдять. 😊 Сила струму показує нам, скільки заряду пройшло через поперечний переріз провідника за одиницю часу, а точніше скільки струму зміг спожити ваш пристрій.

З розвитком технологій прямо пропорційно розвиваються можливості наших девайсів, а споживання струму відповідно збільшується. Якщо ще декілька років тому мобільний телефон слугував лише для того, щоб зателефонувати чи написати SMS, то сьогодні маленький пристрій у кишені вміщає ледь не весь світ: телефон, GPS-навігатор, музичний плеєр, калькулятор, вихід в Інтернет та багато інших потрібних речей у побуті.

Зі зростанням споживання енергії виробники були змушені збільшити ємність батареї. Раніше 600 мА було цілком достатньо для телефона, зараз середня ємність батареї коливається від 3000 до 5000 мА. Відповідно для батареї 600 мА вистачало зарядки в 500 мА, а для сучасного телефона з батарейкою в 5000 мА повне заряджання таким блоком займе вічність.

А тепер найцікавіше запитання: "То що ж буде з моїм телефоном, якщо в комплекті до нього йшла зарядка в 1 А, а я почну користуватися зарядкою в 2 А?". Відповідь очевидна – з вашим телефоном буде все ОК. У всіх сучасних пристроях є, так би мовити, захист, тобто схема контролю заряду, яка дозволяє споживати виключно стільки струму, скільки потрібно для вашого телефона. Позначка на блоці живлення 2 А вказує лише на максимальну силу струму, яку може видати цей блок.

Cила струму блок живлення

Це означає, що для заряджання вашого телефона потрібна сила струму 1,42 А, і він буде споживати саме стільки, навіть коли ви використовуватимете блок з номіналом 2 А. Якщо ж під’єднати такий телефон до блока з номінальною силою струму 0,5 А, то він візьме максимально можливу, тобто 0,5 А, і буде заряджатися значно довше.

Міф про "неправильну зарядку"

І насамкінець трішки історії. Звідки ж виникли забобони щодо заряджання телефонів "неправильною" зарядкою? Річ у тім, що на початках, коли мобільні телефони лише входили в наше життя, всі акумуляторні батареї були малої ємності, тому потреби в блоках живлення з високою силою струму не було, а телефони від високої сили струму не захищалися. Тоді зарядні пристрої не перевищували номіналу в 0,5 А, а також, як правило, мали різні роз'єми.

У перехідний період, коли почали з'являтися потужніші блоки, частенько виникали проблеми з заряджанням старих апаратів новими блоками. Через відсутність захисту на телефон надходила максимальна сила струму, і тоді телефони попросту згорали. Оскільки така проблема була доволі розповсюдженою, це питання потребувало швидкого рішення, і ним став захист (схема контролю заряду).

Отже, якщо вам потрібний блок живлення на 2 А для планшета і на 1 А для телефона, заходьте до розділу Аксесуари на нашому сайті, купуйте зарядні пристрої з номінальною силою струму в 2 А та сміливо заряджайте обидва девайси від одного зарядного пристрою.

Тримайте ваші девайси зарядженими і залишайтесь на зв’язку!

Зарядка двох девайсів від одного зарядного блока
Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ
Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
Чат з продажів
 Онлайн чат не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти