Як правильно протестувати сенсорний екран перед встановленням

Ви придбали новий сенсорний екран для вашого пристрою? Не полінуйтеся і обов’язково перевірте його працездатність перед встановленням! Якщо ж вам все таки попався неробочий або ж частково робочий сенсор, ви можете звернутись до нас для гарантійного ремонту або ж заміни придбаної вами запчастини. Для гарантійної заміни вам необхідно заповнити бланк рекламації, при цьому детально описавши несправність. Для цього заповніть заявку у вашому особистому кабінеті, де ви зможете слідкувати за статусом заявки та переглядати всю вашу історію звернень. Позитивне рішення ви отримаєте у випадку дотримання всіх гарантійних умов, з якими можна ознайомитись тут. Гарантія не поширюється у випадках, якщо:

  • є сліди встановлення, експлуатації, механічні та теплові пошкодження
  • відсутні, пошкоджені чи повторно встановлені захисні плівки, покриття, наклейки, прокладки, адгезивні плівки, гарантійні пломби;
  • закінчився термін гарантії.

Зверніть увагу, що для перевірки робочого стану купленої запчастини потрібно розібрати свій пристрій, а у деяких випадках навіть демонтувати стару несправну запчастину.

Демонтування несправної запчастини

Перед демонтажем старого сенсорного екрана наклейте на всю його площу канцелярський скотч. Це дозволить захистити ваші руки від порізів, а дисплей від випадкового пошкодження скляними осколками, які можуть розлітатись в різні сторони при знятті сенсора. Від’єднайте шлейф сенсорного екрану від плати. Відклеювати сенсорний екран зручно за допомогою паяльної станції. В налаштуваннях термофена встановіть температуру повітря в межах 100-150° С та повільно пройдіться по периметру сенсорного екрану для того, щоб добре прогріти клей (скотч), яким приклеєний сенсор.

Прогрівання сенсора перед відклеюванням

Тонким інструментом підважте сенсорний екран та починайте відклеювати сенсор по колу. Люди з досвідом можуть використовувати і металеві інструменти, але якщо ви це робите вперше, то радимо використовувати виключно пластикові інструменти, щоб випадково не пошкодити поверхню дисплея.

Сенсор потрібно підважити

При потребі прогрійте сенсор по периметру ще раз. Після зняття сенсора радимо приклеїти захисну плівку на дисплей - це дозволить вберегти поверхню дисплея від мікроцарапин та пилу.

Захисна плівка від мікроцарапин та пилу

Перед встановленням (до повного монтажу) нового сенсорного екрана потрібно обов’язково перевірити його працездатність. Для цього підключіть шлейф сенсорного екрану до плати, не знімаючи захисних плівок, гарантійних наклейок, печаток, тощо. Якщо в процесі підключення неправильно вкласти шлейф сенсорного екрана, його можна пошкодити - таке пошкодження вважається негарантійним випадком і заміні не підлягає. Під час всього процесу перевірки та установки сенсора слідкуйте за тим, щоб не надломити шлейф.

Правильне згинання шлейфа

Послідовність повинна бути такою: вкладаємо шлейф, підключаємо контакти сенсорного екрана до системної плати, підключаємо живлення для того, щоб ввімкнути пристрій і перевірити працездатність сенсора. При монтажі девайса сенсорний екран клеїться на двохсторонній скотч відповідної товщини, завдяки чому сенсор безпосередньо не торкається дисплея. Це дозволяє уникнути «залипання» або самоспрацьовування сенсорного екрана. При підстановці сенсора його часто кладуть прямо на дисплей, в результаті чого він не може коректно працювати. Щоб цьому запобігти, потрібно притримувати сенсор пальцями або підкласти смужки з тонкого струмонепровідного матеріалу. Після цього вмикаємо пристрій і перевіряємо працездатність сенсорного екрана.

Перевіряємо працездатність сенсорного екрана

Не забудьте перевірити, чи працюють навігаційні кнопки. Якщо сенсор не працює, потрібно перевірити контакти підключення - можливо конектор не до кінця вставлений, а також перевірити, чи не доторкається сенсор до дисплея. При потребі потрібно поправити контакти на шлейфі та перевантажити телефон. Можливо, ви не правильно підібрали модель сенсорного екрану, тому перевірте маркування, іноді потрібна заміна програмного забезпечення на іншу версію.

Після того як ви впевнились в працездатності сенсорного екрана, можна починати збирати пристрій. Правильно підбирайте товщину скотча - якщо шар буде занадто товстим, сенсор буде сильно випирати з рамки корпусу, якщо занадто тонким, то буде торкатись дисплея, і в майбутньому можливе його самоспрацювання або «залипання». При потребі скотч можна проклеїти у декілька шарів. Також можна використовувати клей герметик, але в такому випадку складно підібрати потрібну товщину. Після того, як скотч проклеєно по периметру передньої панелі, можна знімати захисну плівку з дисплея. Видаляємо всі пилинки, знімаємо внутрішню захисну плівку і вклеюємо сенсор. Підключаємо контакти сенсорного екрана, перевіряємо чи контакти до кінця під’єднані, при потребі поправляємо конектор. Остаточно збираємо пристрій, ще раз перевіряємо працездатність, і лише після цього можна знімати зовнішню захисну плівку з сенсора.

Також часто виникають проблеми при підстановці дисплейного модуля. Дуже часто дисплейний модуль підключають, не демонтувавши попередній. В цьому випадку новий дисплейний модуль не може знаходитись на своєму місці, шлейф для підключення знаходиться в напруженому (розтягнутому) стані, а контакти на шлейфі не до кінця під’єднуються, що може спричинити пошкодження шлейфа та вихід з ладу дисплейного модуля.

Неправильна підстановка модуля

Щоб цього не сталося, потрібно використовувати спеціальні шлейфи для тестування

Шлейф для тестування

або ж розібрати пристрій до такого стану, щоб при підключенні шлейфи дисплейного модуля не були у напруженому стані.

Повністю розібраний пристрій

Як і у випадку з сенсором, завжди слідкуйте, щоб шлейфи дисплея чи дисплейного модуля були правильно вкладені і не перегинались біля основи.

Завжди пам’ятайте, всі стікери, пломби, захисні плівки знімайте лише після повної перевірки працездатності запчастини. Відсутні, пошкоджені, повторно наклеєні захисні плівки чи гарантійні пломби, а також сліди користування, сколи, тріщини, царапини є підставою відмови в гарантійній заміні запчастини. Детальніше з гарантійними умовами ви можете ознайомитись тут.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти