Як очистити модуль та приклеїти плівку без зайвих зусиль

В попередній статті ми розглянули сепаратори для відклеювання дисплейних модулів. Проте, щоб відремонтувати модуль, одного лише сепаратора буде недостатньо. Після зняття скла модуль потрібно очистити, зняти залишки клею чи ОСА-плівки, а також приклеїти нову плівку.

Зовсім нещодавно, щоб очистити залишки клею, використовували різні розчинники. Поливали ними дисплей, а потім з допомогою леза зрізали клей. Такий метод потребує чималої кількості засобів для очищення клею. Є ще один альтернативний спосіб, та для цього вже будуть потрібні паяльник та жала з лезами.

Настав час залишити в минулому старі та незручні методи зняття клею з дисплейного модуля. Китайські майстри пропонують нові пристрої для зрізання та подачі ультрафіолетового (УФ) клею, а також для ламінування ОСА-плівки.

Пристрої для зняття УФ-клею

Почнемо з пристроїв для зняття УФ-клею. Це нові, інноваційні девайси, які допомагають легко зрізати клей з модуля після відклеювання скла. На фото зображено модуль, з якого зняли скло. Як бачимо, тут ще чимало роботи попереду.

 Дисплейний модуль після відклеювання скла

Щоб зрізати залишки клею/плівки та не пошкодити модуль, потрібно користуватися спеціальним пристроєм. Ми пропонуємо три моделі приладів для зрізання клею: AS-956H, AS-958P та AS-960N.

Практично у всіх моделей принцип роботи однаковий.


 Устройства для снятия УФ-клея

Кожен пристрій має дисплей, на якому можна встановити температуру. Він відображає задану та фактичну температури. На передній панелі є червона прямокутна кнопка для ввімкнення/вимкнення пристрою. Зверху розташована платформа, на яку кладеться дисплейний модуль. На дисплей опускається лезо. У всіх моделях висоту леза можна регулювати. Лише в моделі AS-960N висота леза ще й додатково фіксується. Це дозволяє акуратно зрізати клей та не пошкодити поляризаційну плівку.

У всіх моделях ніж нагрівається до встановленої температури (80-90 °C). Коли на індикаторі з’являється потрібна температура, покладіть дисплей на платформу. Зверху встановіть лезо ножа так, щоб воно тісно прилягало до дисплею, та посуньте платформу вперед. Гарячий ніж зріже клей, майже не залишаючи його на модулі. Весь зрізаний клей зостається зверху на лезі. Залишки клею можна легко зняти з допомогою невеликої кількості розчинника. В будь-якому випадку доведеться використовувати розчинник, щоб очистити дисплей від пилу та відбитків пальців. Проте заливати дисплей хімією вже точно не доведеться.

Перераховані вище моделі відрізняються матеріалами, з яких їх виготовлено, а також компанією-виробником.

Як приклеїти скло?

Після зрізання клею (його залишків) чи плівки з дисплейного модуля потрібно приклеїти нове скло.
Існує декілька методів приклеювання скла до дисплейного модуля. Ми познайомимо вас з двома найпоширенішими: з допомогою УФ-клею та ОСА-плівки.

Приклеювання скла з допомогою УФ-клею

Найпопулярнішим та простим методом вважається приклеювання клеєм. Донедавна для подачі клею використовували пістолет. Сьогодні пропонуємо познайомитися з новим автоматичним пристроєм для подачі клею.

Пристрій для подачі клею

Прилад має два режими: автоматичний та ручний. Незалежно від того, який з них ви оберете, на роботу девайсу це не вплине. Якщо потрібно приклеїти щось маленьке, тоді зручніше користуватися ручним режимом. Коли ж у вас в руках великий, габаритний предмет, тоді варто скористатися автоматичною функцією.

Цей пристрій дозволяє налаштовувати час подачі клею. Наприклад, ви встановили таймер на позначці 1-2, це означає, що клей буде подаватися періодично з інтервалом в 1-2 секунди. Якщо з таким інтервалом наносити клей на поверхню, то малюнок по контуру буде у вигляді крапок (……..). Якщо ж збільшити інтервал до 3-4 секунд, то отримаєте пунктирну лінію (_ _ _ _).

AD-982 також допомагає економити клей. Відомо, що УФ-клей доволі дорогий. Пристрій дуже зручний у користуванні, клей надходить під тиском, відповідно, на стінках шприца його зовсім не залишається. З допомогою AD-982 можна акуратно приклеїти навіть найдрібніші деталі.

Має цей пристрій і свій маленький недолік, для його роботи потрібно додатково купувати компресор. Також для якісного приклеювання та висихання УФ-клею потрібно використовувати ультрафіолетову лампу.
Приклеювання скла з допомогою УФ-клею займає доволі багато часу. Що ж робити коли до ремонту надійшло декілька дисплеїв одночасно? Вихід є!

Приклеювання скла з допомогою ОСА-плівки

ОСА-плівка – це оптично прозора клейка плівка. На ринку вона відносно нещодавно, проте вже встигла добре себе зарекомендувати. ОСА-плівка застосовується, як аналог УФ-клею. Окрім того, з нею ще й простіше працювати. Спеціально для роботи з ОСА-плівкою створили пристрій – ламінатор.

Ламінатор дозволяє легко, швидко та акуратно приклеїти ОСА чи поляризаційну плівку, а також зверху скло.

ОСА- плівки

Ламінатори

Принцип роботи всіх ламінаторів практично однаковий. Вакуумний насос фіксує дисплей на нижній платформі, а ОСА-плівку на верхній. Плівка має на 3- 5 мм проходити під валиком.

Зніміть з ОСА-плівки захисну плівку. Якщо ламінатор автоматичний, то потрібно натиснути кнопку, і нижня платформа з дисплеєм автоматично пересунеться справа наліво. Якщо ж ламінатор механічний, то на нижній платформі є ручка, з допомогою якої потрібно пересунути платформу справа наліво. Ось і все, плівка приклеєна. Тепер зверху можна накладати скло та відправляти запчастину в автоклав.

Для роботи ламінатора потрібний компресор або вакуумний насос. Є моделі з вмонтованими та зовнішніми компресорами. Якщо в ламінаторі немає вмонтованого вакуумного насосу, тоді його потрібно купувати окремо.

А зараз розглянемо детальніше три моделі ламінаторів: AS-701, AS-700А та TBK-R.

Ламінатори

Корпус AS-701 виготовлено з алюмінію. Нижня платформа пересувається з допомогою ручки. Для AS-701 потрібно додатково купувати насос.
Модель AS-700А не має компресора, його потрібно купувати окремо. Нижня платформа пересувається автоматично. Щоб перемістити її вліво, потрібно натиснути зелену круглу кнопку. Верхня частина корпусу виготовлена з алюмінію, нижня з металу.
Здавалося б, що зовнішній насос – це лише додаткові витрати. Проте й тут є свій плюс. Якщо зламається ламінатор чи насос, то доведеться купувати лише один з цих пристроїв.
Модель TBK-R має вмонтований вакуумний насос. Тобто купувати його окремо вже непотрібно. Проте у цій моделі немає автоматичного переміщення платформи. Нижня платформа пересувається з допомогою ручки.

Основними відмінностями між ламінаторами є виробник, матеріал з якого виготовлено прилад, та наявність насосу.

Детальні технічні характеристики моделей AS-701, AS-700А та TBK-R читайте в на странице товара.

Підсумуємо?

Сьогодні ми розглянули нові пристрої для зрізання та нанесення клею, а також ламінатори для приклеювання ОСА-плівки. Всі ці девайси створені для того, щоб підготувати дисплейний модуль до приклеювання скла.
Вибір методу залежить тільки від вас. І УФ-клей, і ОСА-плівка відмінно справляються з цим завданням.
Приклеювання скла з допомогою УФ-клею займає трохи більше часу, оскільки клей має повністю висохнути. Тому такий метод не підходить для великих сервісних центрів.
Якщо до вас на ремонт надходить багато пристроїв з розбитим склом, тоді буде зручніше скористатися ламінатором. З допомогою ламінатора, плівки та автоклава (детально про них ми розповімо в нашій наступній статті) ви зможете приклеїти скло за лічені хвилини. Таким чином ви заощадите не тільки свій час, але й нервові клітини клієнта. Адже всі ми вже так звикли не розлучатися зі своїми розумними девайсами.
Якщо ви хочете придбати сепаратор, ламінатор, пристрій для зняття клею або автоклав, але його немає в наявності, зверніться до менеджера в чат з продажу для оформлення попереднього замовлення.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти