Гнучкі екрани - навіщо вони нам?

Кожного дня світ інформаційних технологій наповнюється незворотними змінами і втілює у реальність, здавалось би, зовсім нереальні ідеї. Інколи ми навіть не встигаємо слідкувати за розвитком подій та швидкістю змін. Зовсім недавно розробники запропонували нову технологію виготовлення дисплеїв IGZO, і ось на ринок виходить вже новий герой під назвою «гнучкий екран» .

 Гнучкий екран

Чутки про «чудо-екрани» існують вже давно, постійно проводяться роботи над створенням такого пристрою. Результати наполегливої праці можна не лише побачити, але й оцінити на дотик вже сьогодні. Зовсім недавно відбулась виставка CES-2013 в Лас-Вегасі, на якій компанія Samsung представила на загальний огляд перші прототипи гнучких екранів. Потрібно зазначити, що новий пристрій викликав фурор і зацікавив розробників та любителів новинок в сфері дисплеїв.

У чому ж особливість гнучкого дисплею?

Нові дисплеї виготовлені на органічних світлодіодах, а деформуються вони за рахунок використання пластикової полімерної підкладки, а не скла. Чим тонший дисплей, тим він гнучкіший, тому основним завданням для розробників наразі – створити не лише тонку підкладку, але й зробити якомога тоншими і решту компонентів дисплею. На сьогодні товщина гнучкого екрану практично сягнула товщини звичайного аркушу паперу.

 Схема гнучкого екрану

Для виготовлення гнучких екранів обрана технологію OLED, оскільки саме вона дає можливість створювати повноцінні яскраві екрани з можливістю зчитування зображення навіть при сонячному освітленні. Цей фактор став основним для розробників смартфонів, планшетів та інших пристроїв.

Для чого ж нам гнучкий дисплей?

Здавалось би, всі й так непогано живуть та користуються звичайними телефонами та пристроями зі звичайними скляними дисплеями. Але в гру вступає конкуренція на ринку та технічний прогрес, який, як відомо, не стоїть на місці. Ідея створення гнучкого екрану полягає в тому, щоб не застосовувати крихке скло. Дуже часто ми стикаємось з робочими пристроями, екрани яких розбиті і вже не підлягають заміні. Таким чином, ми отримуємо не лише несправний пристрій, але й купу сміття, а все через якесь розбите скло. Перше завдання, поставлене перед гнучкими дисплеями, – термін його експлуатації.

Розробники з Королівського університету Канади представили, так званий, «вічний» дисплей. Новинку можна розбивати, кидати, згортати і навіть стискати у руці. Компанія Intel та Plastic Logic вже проводять роботу над планшетом PaperTab. Новинка обладнана 10,7-дюймовим гнучким сенсорним дисплеєм на основі електронних чорнил, а також процесором Corei5. Керувати планшетом можна за допомогою сенсорного введення інформації, згинання певного кута дисплею або доторкання. Тепер можна переносити зображення тільки доторканням двох дисплеїв. Якщо раптом знадобиться створити велике зображення або відобразити об’ємний діалог, достатньо скласти один біля одного декілька дисплеїв, і у вас вийде повноцінна картинка. Нова технологія дає можливість перенести фотографії з однієї сторінки на іншу з допомогою простого перетягування зображення. Ось тільки є один недолік, поки планшети PaperTab лише чорно-білі.

PaperTab PaperTab

В свою чергу, північнокорейський гігант Samsung ставить за мету зменшити вагу та підвищити ударостійкість мобільних пристроїв. Водночас гнучкі екрани дають можливість дизайнерам запропонувати щось зовсім нове усім любителям смартфонів. Вже зараз представлений прототип смартфону з зігнутим екраном.

 Прототип смартфона з гнучким екраном

З появою гнучких екранів зменшиться не лише вага, але і розмір смартфону, а також споживання батареї. Щоб прочитати повідомлення, достатньо лише привідкрити екран, тобто екран не включатиметься повністю.

 Сповіщення на гнучкому екрані

В планах все ще залишається ідея скласти дисплей навпіл і скрутити його у рулон. Якщо розробникам вдасться досягнути такої гнучкості, то у світі дисплеїв та портативних пристроїв наступить справжня революція.

Вже на сьогодні придумано багато сфер для використання гнучких екранів, наприклад, не лише для телефонів та комп’ютерів, але й для браслетів, підсвічувань, вигнутих незвичайним способом, рекламних стовпів і так далі.

Samsung планує постачати гнучкі OLED-панелі на ринок під брендом Youm. Про серійне виготовлення поки ходять лише чутки, але вже цього року на ринку з’являться перші повноцінні пристрої з гнучкими екранами.

Магазин запчастин для електроніки ВСІ ЗАПЧАСТИНИ пропонує слідкувати за подіями в світі телекомунікаційних технологій і звертає вашу увагу, що всі запчастини для новинок ви завжди зможете замовити і придбати на нашому сайті за найдоступнішими цінами.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти