Гнучкі дисплеї: мода чи необхідність?

Вже декілька років на ринку смартфонів відчувається дефіцит нових ідей. Випускаючи неймовірну кількість аксесуарів, розробники намагаються приховати застій у цій сфері. Вони безперервно вдосконалюють смартфони, проте поки нічого путнього з цього не вийшло.

Як результат, виробники вирішили продовжити розвивати технологію гнучких дисплеїв. Пропонуємо поглянути, яких результатів вони досягли за останні роки.

Розробкою та тестуванням пристроїв з еластичними екранами займаються Samsung, Google, Apple, Microsoft та Lenovo.

Лідером в створенні гнучких матриць є компанія Samsung. Менеджери вирішили зробити ставку на OLED-дисплеї. Ходять чутки про вихід партії пристроїв з вигнутими по краях дисплеями. Ймовірно, що одна з новинок буде схожою на вже існуючий Galaxy Edge.

Достеменно відомо, що Samsung отримала патент на смартфони-розкладушки в США та Європі. Якщо вірити неофіційній інформації – це смартфон, в якому OLED-дисплей складається навпіл і розкладається, перетворюючись у планшет. Пристрій матиме два дисплеї – один для смартфона, другий розкладний для планшета. Випуск першої партії девайсів прогнозують на третю декаду 2017 року.

Гнучкий OLED-дисплей від Samsung

Виробником гнучких екранів для смартфонів Apple може стати компанія Japan Display. Менеджери пропонують 5,5-дюймовий LCD-дисплей з пластмасовим покриттям. Він легко скручуватиметься та складатиметься. Досі зігнути пристрій не вдавалося через скляну підкладку. Тому її зробили з пластику, щоб вберегти дисплей від тріщин.

Гнучкий дисплей від Japan Display

Конкурентом Samsung у розробці та впровадженні гнучких дисплеїв є компанія LG. Є інформація, що в найближчому майбутньому (2018 рік) LG виготовлятиме матриці нового покоління для смартфонів від Google, Apple та Microsoft.

У планах компанії не лише дисплеї для смартфонів, але й великі екрани для телевізорів та автопанелей. Прототип дисплея, який представили ще в 2016, вже тоді легко скручувався в трубочку. Проте LG поки не показала фінальний варіант гнучкого екрана великих розмірів.

Lenovo змогла обігнати своїх конкурентів та представити готовий прототип смартфона. CPlus можна зігнути у вигляді браслета і зафіксувати на зап'ясті. Також у Lenovo є перший гнучкий планшет Folio. Виглядає цікаво, але дешево. До того ж, після кількох згинань на екрані проявилися чорні плями, які вказують на вразливість екрана до механічного навантаження.

Folio і CPlus від Lenovo

Щоб створити справді цікавий девайс, розробникам знадобляться «податливі» батареї, корпуси, чіпи.

На допомогу прийшла компанія Panasonic. Вони вже виготовили еластичний літій-іонний акумулятор товщиною 0,55 мм, який зберігає свою працездатність після багаторазових згинань та скручувань.

Гибкая батарея от Panasonic

Після 1000 циклів рівень заряду знизився лише до 80 %. Варто зазначити, що звичайна літій-іонна батарея втрачає ємність вже після 500 циклу.

У Panasonic розглядають можливість використовувати еластичні батареї не лише для смартфонів та планшетів, але й для фітнес-трекерів, ключ-карт, смарт-одягу та інших мобільних пристроїв, які вимагають постійного заряду.

Підсумуємо? Доволі ймовірно, що в 2018 році ми побачимо перший повноцінний гнучкий серійний смартфон. Принаймні, компанія Samsung стверджує, що вже ось-ось запропонує щось абсолютно нове та неординарне.

Зараз не можна сказати, що мільйони людей з нетерпінням чекають появи гнучких смартфонів. Якщо пристрій отримає право на життя, то, швидше, стане нішевим продуктом, аніж товаром для мас-маркету. Гнучкий смартфон – це швидше модно, ніж необхідно.

Ми продовжуємо пильно стежити за розвитком смартфонів і планшетів, щоб ви завжди змогли купити запчастини навіть до останніх новинок.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти