E-Ink vs TFT дисплея

З кожним днем ми все частіше зустрічаємо людей, які сидять у парках, на лавочках, в кав’ярнях, в автобусах або метро та повністю занурені у читання. Проте, технічний прогрес бере своє, і на зміну старим паперовим книгам прийшли нові зручні  міні-бібліотеки у вигляді електронних книг. Для багатьох людей цей прилад став незамінним супутником.

Кожен потенційний покупець  перед купівлею електронної книги, задумується над питанням, що ж найголовніше у цьому пристрої і як правильно зробити вибір, щоб потім не пожалкувати.

Для користувача найважливішою частиною електронної книги є дисплей. Дисплеї бувають двох типів - E-Ink та TFT.

У чому ж секрет E-Ink дисплеїв?

 E-Ink дисплей

E-Ink - означає electronic ink і перекладається, як електронне чорнило. Працюють ці чорнила таким чином – розроблені спеціальні капсули з електронними чорнилами, що заряджені білими і чорними частинками з протилежними зарядами. Під дією електричного поля кожна капсула набуває певного кольору (чорний, білий або сірий). Технологія роботи базується на відображенні світла, тобто вона така ж, як і в звичайному папері.

Перевагою E-Ink дисплеїв є якість зображення, воно найприємніше для очей. Відсутність мерехтіння і кут огляду, що сягає 180 градусів, покращують ефективність та тривалість читання. Очі не втомлюються так швидко, як при читанні зі звичайного монітору комп’ютера чи телефону. Безперечним плюсом таких дисплеїв є їх економність. Частинки, що знаходяться у капсулах, стабільні та не міняють свого положення, витрати енергії зменшуються в десятки разів та ідуть лише на імпульси, що призводять до зміни зображення. Згідно з даними розробників, однієї зарядки батареї вистарчає приблизно на прочитання 7-12 тисяч сторінок тексту, але насправді запас батареї вичерпується набагато швидше.

Незважаючи на всі переваги, E-Ink дисплеї мають і мінуси. По-перше, неможливість читання в темноті та при поганому освітленні. Розробники пропонують зовнішнє додаткове підсвічування, котре кріпиться до електронної книги і нагадує маленький ліхтарик. Вже сьогодні можна зустріти електронну книгу з E-Ink дисплеєм і вмонтованим підсвічуванням, наприклад, Nook Simple Touch with GlowLight або Amazon Kindle Paperwhite. По-друге, неможливість перегляду відео через  низьку швидкість оновлення зображення, а також застосовування  E-Ink екранів у ПК та мобільних телефонах. E-Ink дисплеї дорожчі від дисплеїв TFT.

Що ж означає TFT дисплей?

 TFT дисплей

Дисплей TFT (англ. thin film transistor - тонкоплівковий транзистор) –  це рідкокристалічний дисплей, в якому використовується активна матриця, якою керує тонкоплівковий транзистор (кожним пікселем керує окремий транзистор). Цей транзистор насправді дуже тонкий, товщина становить приблизно 0,1 - 0,01 мікрона.

Описати принцип дії TFT можна так: - світло, що виходить з лампи підсвічування, проходить через перший фільтр і потрапляє в шар рідких кристалів, якими керує тонкоплівковий транзистор. На наступному етапі світло змінює поляризацію, при повному поглинанні світла екран стає чорним, якщо світло не поглинається – екран білий, а при частковому поглинанні екран набуває кольору спектру, а саме червоного, зеленого або синього.

Дисплей TFT наділений високою контрастністю, насиченістю і потребує менше часу для зміни зображення, що сприяє перегляду відео. Всі електронні книги з дисплеями TFT  мають підсвічування і є кольоровими. Наявність вмонтованого підсвічування робить доступним читання у темноті або за умов поганого освітлення.

Насичений яскравий колір та підсвічування, що мерехтить, швидко втомлюють очі. Мінусом таких дисплеїв є високе енергоспоживання, повної зарядки батареї вистарчає на 1 день читання. Плюсом TFT дисплеїв, у порівнянні з E-Ink дисплеями, є низька ціна, що є немало важливим показником для покупця.

Розмір дисплею є важливим фактором при виборі електронної книги. На даний час на ринку доступні такі варіанти: 3.5" дисплей, 5" дисплей, 6" дисплей, 7" дисплей, 8" дисплей, 9" дисплей та 10" дисплей.

Якщо вам потрібна книга, яку можна помістити у кишені піджака чи в маленькій сумочці, вам слід звернути увагу на розміри до 5". Для тих, хто вирішив зробити електронну книгу своєю настільною книгою, підійдуть дисплеї з діагоналлю 8-10". Відповідно до статистики, найбільшим попитом користуються 6-7" дисплеї,  оскільки вони більше нагадують стандартний розмір книжкової сторінки, але як мовиться, у кожного свій смак. Кожен робить вибір індивідуально для себе.

Якщо дисплей вашої електронної книги розбився або пошкоджений, і його потрібно замінити, на нашому сайті ви можете найти або замовити необхідну модель, попередньо зв’язавшись з нашим менеджером. Ознайомитись з асортиментом дисплеїв для електронних книг в магазині ВСІ ЗАПЧАСТИНИ ви можете ось тут – Дисплеї для електронних книг.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти