Як вибрати чохол для смартфона: види, матеріал, функціональність.
Здавалося б, вибрати чохол – справа однієї хвилини. Але ж ні! Щойно ви потрапляєте в інтернет-магазин або заходите в крамничку з продажу чохлів – пиши пропало 😃. Очі розбігаються від асортименту.
Ця стаття подарує вам окуляри, від яких очі зійдуться назад, і ви зробите вибір всього за 1 день))). Жартуємо!
У цій статті ми розповімо для чого смартфону потрібний чохол, і на які нюанси потрібно звернути увагу під час вибору:
- Для чого смартфону чохол?
- Захист: повний або частковий
- Види чохлів та їхнє використання
- З чого виготовляють чохли?
Для чого смартфону?
Над захистом мобільних пристроїв працює ціла індустрія. Чохли cстановлять 60% ринку аксесуарів із захисту мобільних девайсів. Сьогодні - це найнадійніший спосіб захистити телефон від механічних пошкоджень, попадання вологи і дрібних часточок.
Сучасні чохли також виконують роль, так би мовити, одягу для телефона. Якщо ґаджет вже має потертості або тріщини на корпусі, їх легко можна приховати під новеньким чохлом з модним дизайном. Погодьтеся – це зручно!
Проте ми хочемо звернути вашу увагу на найважливіше – правильно підібраний якісний чохол може врятувати дисплей навіть від кутового удару. Саме цей факт вже змушує задуматися про купівлю чохла.
Захист: повний або частковий
За рівнем захисту всі чохли можна поділити на 2 групи: повний захист та частковий.
- Повний захист - такі чохли покривають всі поверхні смартфона і можуть повністю вберегти його від механічних пошкоджень або потрапляння вологи. Повний захист забезпечують чохли таких видів: книжка, фліп, протиударний, водонепроникний.
- Частковий захист - чохол захищає лише певні ділянки телефона або від якихось конкретних пошкоджень.
Види чохлів і їхнє використання
- Накладка (кришка) - зараз це найпопулярніший вид чохла. Він захищає задню частину корпуса і бічні грані смартфона. Накладка дуже зручна у використанні – вона легка і не закриває дисплей. Правильно підібраний чохол-кришка збільшить шанси вберегти девайс від кутового удару і частково захистить дисплей. Вирішили користуватися таким чохлом? Обов'язково подбайте про зовнішній захист дисплея від дрібних подряпин та ударів. У цьому вам допоможуть захисне скло або плівка, найбільший асортимент яких ви знайдете у нашому онлайн-магазині.
- Книжка – цей чохол серед лідерів з безпеки. Його конструкція захищає і дисплей, і задню панель корпуса. Якщо користуватися книжкою, захисне скло вже можна не купувати. У назві таких чохлів часто використовують слово «view», яке вказує на наявність спеціального віконця для перегляду години, дати, номера абонента.
Цей чохол легко трансформується і може виконувати роль підставки. Досить зручно, якщо ви дивитеся фільми або читаєте книги на смартфоні.
До мінусів можна віднести лише розмір та необхідність постійно відкривати верхню накладку. - Фліп (розкладачка) – зовні дуже схожий на книжку, але верхня накладка відкривається не вбік, а донизу. Усі інші характеристики повністю збігаються з властивостями чохла-книжки. Створили його для користувачів, які вважають, що відкидати кришку чохла вниз зручніше.
- Акумулятор – зовні схожий на чохол-накладку, проте через інтегровану батарею важить майже як половина телефона. За розміром він більший, ніж середньостатистичний чохол. Малоймовірно, що використовувати його щодня буде зручно, зате він прекрасно підійде для подорожей та походів. Чохли-акумулятори зазвичай виготовляють для топових моделей смартфонів, тому вони трапляються вкрай рідко.
- Протиударний – за формою нагадує накладку, але доволі громіздку та міцну. Цей чохол максимально захищає телефон та підходить для всіх, хто займається активними видами спорту (біг, велоспорт, кінний спорт і т.д.), багато подорожує, або чия професія пов'язана з високою ймовірністю падіння (монтажники, гірські провідники тощо). Протиударні корпуси зроблені з досить міцних матеріалів (пластик, полікарбонат, алюміній).
- Водонепроникний – на перший погляд, виглядає як невеликий поліетиленовий пакет із застібкою. Водонепроникні чохли роблять з полівінілхлориду (бюджетний варіант) або термопластичного поліуретану (дорожчий, але якісніший варіант). Полівінілхлоридові чохли нееластичні і швидко тріскаються на згинах. Поліуретанові ж зберігають прозорість та еластичність протягом декількох років. Варто зазначити, що розмір водонепроникних чохлів може видатися надто великим для вашого ґаджета. Так і має бути. Великий чохол дозволяє занурюватися зі смартфоном на невелику глибину і робити світлини, навіть якщо ваш девайс неводостійкий.
Купуючи водонепроникний чохол, потрібно звернути увагу на тип застібки: кнопка, замок, липучка, гвинти або затискачі. Перевірити надійність застібки дуже просто: помістіть в чохол суху паперову серветку і опустіть його на кілька хвилин у воду або під струмінь води. Якщо після експерименту серветка залишилася сухою, застібка тест пройшла, і чохол можна купувати.
Використовувати водонепроникний чохол кожен день немає потреби, хіба що ваша робота або діяльність безпосередньо пов'язані з водою або іншими рідинами. Проте він точно стане в пригоді під час відпочинку на морі або поблизу річки. - Кишеня – за формою дійсно нагадує кишеню. Цей чохол захищає всю поверхню смартфона, крім тієї, яка спрямована до виходу. Порівняно надійний і недорогий, вважається універсальним, оскільки він сумісний відразу з кількома моделями смартфонів.
- Кисет (торбинка) – це чохол, зроблений у формі мішечка, який закривається стягуванням шнурка. Від падінь і вологи він не захистить, його роль – вберегти смартфон від дрібних подряпин.
- Сумка на пояс (кобура) – дуже схожий на чохол-кишеню, але має кріплення, яке фіксується на поясі.
- Спортивний – назва говорить сама за себе. Чохли спортивного типу вирізняються спеціальними кріпленнями на руку або ногу. Вони доволі надійні, зроблені з легких матеріалів і мають додаткові кишені і отвори для ключів, картки або гарнітури.
Як бачите, типів чохлів доволі багато. Проте найкраще їх вибирати відповідно до умов середовища, в якому ви збираєтеся ними користуватися. Для повсякденного використання рекомендуємо обирати накладку, книжку або фліп. Для подорожей і активного виду відпочинку чудово підійдуть водонепроникні, акумуляторні та протиударні чохли.
З чого виготовляють чохли?
Індустрія аксесуарів активно розвивається вслід за смартфонами. Розробники придумують все нові й нові способи захисту ґаджетів. Сьогодні для виготовлення чохлів здебільшого використовують такі матеріали:
- силікон
- натуральна та PU-шкіра
- пластик (поліуретан, полікарбонат тощо)
- метал
- тканина
- дерево
- Силікон - лідер на ринку матеріалів для виробництва чохлів. Силіконові чохли популярні завдяки доступній ціні, різноманітному дизайну і високій якості. Цей матеріал добре захищає смартфон від пилу, вологи, дрібних подряпин і механічних пошкоджень. З силікону зазвичай виготовляють чохли-накладки: як звичайні, так і міцні. Силікон легкий, приємний на дотик, і його можна безпроблемно почистити вологою серветкою.
- Натуральна та PU-шкіра – зараз це один з найпопулярніших матеріалів. Для виготовлення дорогих чохлів преміумкласу використовують натуральну шкіру. Для середньої цінової категорії – високоякісну PU-шкіру, яка зовні і на дотик нічим не поступається натуральній, хоча коштує значно дешевше. Завдяки міцності та еластичності, чохли зі шкіри зносостійкі і добре захищають девайси від дрібних подряпин і вологи. Шкіряні чохли можуть бути практично будь-якого дизайну: зі шкіри можна зробити квіткові орнаменти, вона легко комбінується з іншими матеріалами, на неї можна наносити декоративне або дорогоцінне каміння.
- Пластик – для виробництва пластикових чохлів використовують термопластичний поліуретан і полікарбонат. Ці матеріали не збільшують розмір телефона і мають такі переваги:
- висока ударостійкість
- еластичність
- зносостійкість
- 100% відповідність розмірам телефона
- легкість
- доступна ціна
- Метал – найміцніший і найнадійніший матеріал для чохла, але, на жаль, непопулярний. У порівнянні з іншими чохлами, металеві доволі масивні, важкі та дорогі. Метал використовують лише для виробництва чохлів-накладок. Вони добре захищають корпус смартфона, але екрану потрібний додатковий захист.
- Тканина – це, напевне, найдешевший варіант сировини для виготовлення чохлів. Тканина може вберегти смартфон лише від дрібних подряпин, наприклад, ключами в сумці.
- Дерево – дерев'яні чохли не дуже популярні. Часто їх роблять з бамбуку, оскільки він легкий. Дерев'яний чохол не вислизає з рук і непогано захищає телефон. Проте він боїться води, вимагає постійного догляду (легко затирається) і може деформуватися. Хороший варіант для тих, хто піклується про екологію і переробку сміття.
- Великий попит мають комбіновані чохли, в яких поєднуються одразу кілька матеріалів. Сьогодні такі аксесуари займають 95% ринку. Комбінування дозволяє зробити чохол максимально легким, надійним і гарним одночасно. Та й вартість цих виробів порівняно невисока.
Завдяки цим перевагам, пластикові чохли лідирують на ринку аксесуарів вже протягом багатьох років.
У підсумку хочемо нагадати, що вибір чохла, насамперед, має залежати від умов, в яких ви збираєтеся використовувати смартфон. Найширший асортимент чохлів на всі випадки життя можна знайти у нашому онлайн-магазині та в регіональних представництвах. Наші консультанти залюбки допоможуть підібрати аксесуар для вашого смартфона. Вибирайте і купуйте чохли в розділі Аксесуари.
Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ