Як обрати павербанк?

Портативні зарядні пристрої (ПЗП), також відомі як павербанки, стають дедалі популярнішими. Раніше павербанки найчастіше використовувалися в подорожах, на відпочинку, на природі та в інших ситуаціях, коли не було доступу до загальної мережі. У реаліях нашого сьогодення павербанки стали незамінним аксесуаром, який має постійне місце в наших "тривожних" валізках.

Сьогодні ринок пропонує широкий вибір павербанків. Але який саме павербанк потрібен вам? Допоможемо вам зробити правильний вибір, давши відповіді на такі питання:

Як вибрати павербанк

Як з'явилися та вдосконалювалися павербанки?

З розвитком технологій виникла потреба в альтернативному незалежному джерелі живлення. В перших мобільних телефонах це питання вирішувалось за допомогою "запасної" акумуляторної батареї. Тобто коли сідала "основна" батарея, її просто замінювали. Приблизно в той самий час вчені розробили додаткове портативне джерело живлення, призначене зокрема для роботи при низьких температурах в умовах наукової антарктичної експедиції, оскільки на великих морозах акумулятори відеокамер розряджалися вже за лічені хвилини. З появою перших телефонів з вбудованою АКБ малої ємності постало питання, що робити, коли телефон розрядився, а поруч немає джерел живлення. Досить швидко виробники чохлів вигадали чохол для смартфона, який був здатний "підзарядити" телефон. Саме це стало поштовхом до розвитку павербанків. Спочатку це були павербанки невеликої ємності, яких вистачало на часткове підзаряджання, яке дозволяло скористатися телефоном, якщо він раптово сідав у дуже незручний час. Зі стрімким розвитком цієї технології павербанк досягнув звичного нам вигляду та потужності.

На що потрібно звернути увагу під час вибору павербанку?

Павербанк має декілька ключових параметрів, а саме: ємність, потужність та технологія заряджання.

Як вибрати павербанк

На скільки заряджань вистачає ємності павербанку? Що таке ємність?

Що означає mAh або ж мА·год в характеристиках павербанку? Це ємність, яка вимірюється в міліампер-годинах. Ємність означає "місткість" павербанку та визначає, скільки разів ви зможете зарядити від нього ваш девайс. Крім цього, важливо пам'ятати, що заявлена ємність батареї не відповідає фактичній ємності яку вона може "віддати". Це пов'язано з тим, що стандартна напруга акумулятора 3,7 В, а на "виході" павербанку для заряджання вашого девайсу 5 і більше вольт, своєю чергою, знову перетворюються на 3,7 В на батареї гаджету. Відповідно, приблизно 10 – 20% ємності павербанку витрачається на перетворення напруги, а також на розсіювання тепла. Саме тому під час заряджання павербанк зазвичай нагрівається. Слід також пам’ятати, що павербанк не може допустити повного розряджання, оскільки це може призвести до несправності. Відповідно, ще декілька відсотків павербанк "залишає" собі для того, щоб "дожити" до наступного заряду. Зазвичай цей показник становить 5 – 10%. Тож якщо ваш павербанк має ємність 20000 мА·год, а АКБ вашого телефону – 5000 мА·год, ви зможете зарядити ваш телефон приблизно три рази.

Якої ємності павербанк обрати? За ємністю всі павербанки умовно можна поділити на 3 категорії:

  • Малі: павербанки невеликої ємності 3000 – 10000 мА·год
    Це невеликі, легкі та компактні павербанки, які зручно носити з собою в кишені. Такі павербанки зможуть підзарядити ваші гаджети, коли це терміново потрібно.
  • Середні: павербанки ємністю 15000 – 20000 мА·год
    Ці павербанки дозволять зарядити ваш девайс декілька разів. Такі павербанки чудово підходять для носіння в сумці чи наплічнику.
  • Великі: павербанки ємністю від 30000 мА·год
    Такі павербанки використовуються переважно під час поїздок або тривалих відключень електроенергії і дозволяють заряджати гаджети багато разів або забезпечувати тривале живлення для певних приладів (наприклад, USB лампи для освітлення намету під час відпочинку на природі).
Як вибрати павербанк

Що таке Quick Charge (QC), Fast Charge (FC), Power Delivery (PD), VOOC?

Технологія заряду безпосередньо визначає швидкість заряду девайсів від павербанку, а також швидкість заряду самого павербанку. Розглянемо найпоширеніші варіанти:

  • Стандартний

Такі павербанки можуть мати входи/виходи різних типів, але всі вони мають стабільну напругу 5 В. Можливі відмінності у силі струму, які, як правило, становлять від 1 А до 3 А.

  • Quick Charge та Fast Charge

Ці дві технології заряду дуже схожі між собою. Фактично технологія Fast Charge розроблена на основі Quick Charge і є її аналогом. Принцип роботи цих технологій – подача напруги імпульсами. Залежно від стандарту, такі павербанку подають напругу 3,6 – 20 В з кроком в 0,2 А та силою струму 1,5 – 5 А. Це дозволяє заряджати гаджети набагато швидше порівняно зі стандартною технологією.

  • Power Delivery (PD)

Технологія заряду PD була розроблена компанією Google. Головною ідеєю цієї технології є єдиний стандарт зарядного пристрою, який можна використовувати для всіх USB-пристроїв – від безпровідної гарнітури та смартфона до ноутбука. Специфікація може використовувати 5 варіантів робочої напруги – 5, 9, 12, 15 і 20 В при струмі до 5 А. Відповідно PD підтримує пікову потужність до 100 Вт. Дуже важливою “фішкою” технології Power Delivery є можливість точного налаштування потужності відповідно до параметрів вашого пристрою.

Термін VOOC розшифровується як Voltage Open Loop Multi-step Constant-Current Charging, тобто багатоступеневе заряджання постійним струмом з розімкненим контуром напруги. В цій технології було реалізовано концепцію енергоживлення акумулятора з низькою напругою і високим струмом. Головною перевагою цієї технології є мінімальний час заряджання. На момент написання цієї статті існували 2 варіанти найшвидшої зарядки VOOC. Перший – 150W SuperVOOC (20 В при 7,5 А), за допомогою якого можна зарядити батарею ємністю 4500 мАг до 50% за 5 хвилин або до 100% за 15 хвилин. Інший варіант VOOC – 240W SUPERVOOC Flash Charge (24 В при 10 A) дозволяє зарядити батарею до 100% за 8 хвилин 9 секунд або на 50% за 3 хвилини 24 секунди.

Слід пам'ятати, що для використання будь якої технології заряджання як павербанк, так і пристрій, який він заряджає, повинні підтримувати відповідну технологію. Проте в більшості павербанків ці технології поєднуються як на різних, так і на одному і тому ж роз'ємі. Наприклад, павербанк, який підтримує технологію VOOC, може підтримувати і технології Quick Charge та Power Delivery (PD).

Яку потужність видає павербанк?

Потужність вимірюється у ватах (Вт) та вказує на можливе пікове навантаження. За потужністю павербанки також можна умовно поділити на 3 категорії:

  • Малі: павербанки на 5 – 15 Вт
    Зазвичай такі павербанки мають стандартну технологію заряду та використовуються для заряджання смарт-годинників, гарнітур, дрібних девайсів та мобільних телефонів попередніх моделей.
  • Середні: павербанки на 17 – 22,5 Вт
    Такі павербанки здебільшого підтримують технологію Quick Charge (або суміжні) та використовуються для заряджання більшості сучасних телефонів та планшетів.
  • Великі: павербанки потужністю від 25 Вт
    Ці павербанки обов'язково підтримують одну або декілька технологій швидкого заряджання. Вони зазвичай використовуються для заряджання гаджетів, яким потрібна велика потужність, таких як ультрабуки та ноутбуки, хоча вони без проблем зарядять і ваш телефон.

Отже, час відповідати на практичні питання.

Як підібрати павербанк для ноутбука чи ультрабука?

Найважливішим параметром при виборі павербанку для ноутбука є наявність порту USB тип-C, який підтримує технологію Power Delivery (PD). Для того щоб ваш ноутбук чи ультрабук заряджався від павербанку, він також повинен підтримувати технологію PD. Якщо ж ноутбук не підтримує цю технологію, це не проблема, адже можливо підібрати необхідний адаптер для зарядки PD trigger.

Як вибрати павербанк

Крім цього, існують певні обмеження щодо напруги. Сучасні ноутбуки та ультрабуки заряджаються від напруги 15 – 20 В. Стосовно потужності, це залежить від вашого девайсу. Стандартною потужністю вважається потужність від 45 Вт. Ємність павербанку повинна перевищувати 10000 мА·год. Найоптимальнішим буде павербанк на 20000 мА·год та 65 Вт. Підіб'ємо підсумки щодо вимог до павербанку:

✓ Підтримка технології Power Delivery (PD)
✓ Напруга 15 – 20 В
✓ Потужність від 45 Вт
✓ Ємність від 10000 мА·год

Крім цього, хочемо звернути вашу увагу на те, що для того, щоб користуватися павербанком для зарядки ноутбука чи ультрабука, вам обов'язково потрібен кабель відповідної потужності та з роз’ємами USB тип-C з обох сторін.

Як підібрати павербанк для телефону?

Тут важливі параметри будуть дещо відрізнятися, адже телефони потребують менш потужних джерел живлення та є менш вибагливими. Якщо придбати для телефону павербанк меншої потужності – він однаково заряджатиме його, проте заряджання триватиме значно довше. При виборі павербанку для телефону важливими є його розмір та вага (залежно від того, як саме ви використовуватимете його), що безпосередньо впливає на ємність. Оптимально підібрати технологію заряду та потужність, яку підтримує ваш девайс. Підіб'ємо підсумки, на що слід звернути увагу при виборі павербанку для телефону:

✓ Розмір та вага – залежно від використання
✓ Ємність – оптимальна для щоденного використання 10000-20000 мА·год
✓ Технологія заряду: Quick Charge, Fast Charge або VOOC – залежно від технології, яку підтримує ваш гаджет
✓ Потужність – оптимальними є павербанки потужністю 20 – 22,5 Вт

Як правильно користуватися павербанком?

Потрібно пам'ятати, що павербанк – це пристрій, що містить акумуляторні батареї, які мають підвищену вогненебезпеку. Тому вкрай важливо не залишати павербанк під прямими сонячними променями, біля відкритого вогню чи гарячих предметів (батарея, ввімкнений газ тощо). Також слід зберігати пристрій подалі від дітей та домашніх тварин.

Крім цього, важливо заряджати павербанк за допомогою зарядного пристрою, який відповідає вхідному інтерфейсу павербанку (технологія заряджання). Тобто, якщо павербанк не підтримує технології швидкого заряджання, його не можна заряджати через мережевий пристрій, який цю технологію підтримує. І навпаки – якщо заряджати потужний павербанку через малопотужний зарядний пристрій, це займе значно більше часу, ніж заряджання через відповідний зарядний пристрій.

Якщо у Вас все ж залишились питання щодо вибору павербанку, сміливо звертайтеся до спеціалістів нашої служби підтримки – вони з радістю дадуть відповіді на ваші запитання та зможуть допомогти у підборі павербанку, який відповідатиме вашим конкретним потребам.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат не у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти