Причини виникнення плям на екранах смартфонів та планшетів

Чи зауважували ви коли-небудь незрозумілі плями на екрані смартфона чи планшета? Поява плям та розводів на екрані пристрою є сигналом певних несправностей в дисплейному модулі. Сьогодні ми розповімо про причини їх виникнення.

Причини поломок в роботі підсвітки

Волога

Потрапляння вологи всередину пристрою є причиною появи плями на екрані смартфона. У всіх LCD-дисплеях є підсвітка, що складається з світлорозсіювальних плівок, інвертора та ламп. Світлодіоди світять на торець пластини, а плівки розсіюють світло, створюючи на екрані рівномірне підсвічування.

Якщо між плівки потрапить рідина, вони злипнуться між собою. У місці, де вони склеюються, світло заломлюється під неправильним кутом, і на екрані з'являється пляма.

«Волога пляма», як правило, має неправильну форму та характеризується підвищеною яскравістю. Під різними кутами нахилу пляма буде змінювати форму або й зовсім ставатиме непомітною.

Волога пляма

Якщо у вашому пристрої встановлено AMOLED-дисплей, тоді турбуватися не варто. Ці екрани мають іншу будову підсвітки. Якщо невелика кількість рідини потрапить всередину екрана, значної шкоди вона не завдасть і не утворить плями.

Якщо виникли проблеми з підсвіткою iPhone, її можна замінити на нову. Придбати підсвітку для дисплея можна тут.

Заводський брак

Пляма, як наслідок заводського дефекту, яка виникає в процесі встановлення дисплея, часто схожа на пляму, викликану проникненням вологи. Виробник може неправильно підібрати довжину гвинтів, через це вони впираються в зворотну сторону дисплея і спричиняють склеювання плівок між собою.

Така пляма має овальну форму та не змінює її під різними кутами нахилу. За таким ж принципом утворюються плями від потрапляння сторонніх предметів, наприклад, піску.

Локальне перегрівання

Локальне перегрівання може виникати в пристроях, які не мають правильного відведення тепла. У місці, де перегрівається пристрій, від постійного впливу високої температури плівки деформуються. Після охолодження смартфона або планшета вони вже не набувають попередньої форми, тому на цьому місці утворюється пляма. Найчастіше плями від перегрівання виникають на торцях дисплея та мають жовтий відтінок. В такої плями забарвлення темніше всередині, вона поступово світлішає до країв.

Локальне перегрівання

Плями від перегрівання не змінюють своєї форми під різними кутами нахилу та згодом можуть проявлятися сильніше.

Несправність світлодіодної підсвітки

Несправності в світлодіодній підсвітці спричиняють появу локальної чорної плями або погіршують підсвічування загалом. Пляма утворюється в місці, де виходять з ладу світлодіоди.

Ремонт підсвітки складний та займає багато часу. Якщо в смартфоні або планшеті зламалася підсвітка, рекомендується замінювати дисплейний модуль.

Несправності дисплея

Розбитий дисплей

Якщо після падіння або удару на екрана зникло зображення – це може бути ознакою розбитого дисплея. Така пляма часто має неправильну форму, і від неї можуть розгалужуватися тріщини. Якщо натиснути на неї, то розмір може збільшитися, а форма – змінитися.

Розбитий дисплей

Не працює контролер дисплея

З допомогою цієї мікросхеми, яка розташована на шлейфі дисплея, контролюється передача зображення на дисплей. Контролер дисплея ламається під дією механічних чинників, наприклад, після сильного падіння або удару. З ладу його також може вивести рідина.

Якщо контролер пошкоджено, зображення може зникнути, а екран стає повністю білим або чорним. Але найчастіше, коли ламається контролер, з'являються різнокольорові вертикальні смуги. Якщо натиснути на екран, то конфігурація смуг змінитися.

Не працює контролер дисплея

Може виникнути ситуація, коли зображення зникає лише в якомусь певному місці на дисплеї. Така пляма буде мати чіткі межі, а на вцілілій поверхні екрана буде відображатися нормальна картинка.

Зверніть увагу! Якщо підсвітка повністю зникає і на екрані, і на кнопках, тоді проблему потрібно шукати на платі.

Биті пікселі

Про появу битих пікселів сигналізують маленькі цятки червоного, синього або зеленого кольорів на однотонному чорному або білому фоні екрана.

Биті пікселі – окремі поодинокі елементи, які втрачають можливість змінювати свій колір.

Биті пікселі

Найчастіше виробники вказують клас якості моніторів, керуючись допустимим числом битих пікселів.

Всього існує 4 класи:

Ⅰ — битих пікселів практично немає. У разі появи битого пікселя, виробник зобов'язується провести ремонт дисплея згідно гарантійних умов або замінити дисплей;
Ⅱ — допускається присутність 2 дефектних пікселів (білого або чорного);
Ⅲ — допускається присутність 5 білих, 15 чорних та 50 кольорових битих пік селів;
Ⅳ — допускається наявність 50 білих, 150 чорних до 500 кольорових битих пікселів.

Варто зазначити, що клас якості дисплея прямо пропорційно впливає на вартість запчастини. Чим вища якість, тим вища вартість дисплея.

Злипання дисплея та сенсорного екрана

Сьогодні проблема злипання дисплея з сенсором найчастіше виникає в бюджетних смартфонах.

В недорогих моделях між дисплеєм та сенсором є повітряний прошарок. Коли простір між дисплеєм та сенсором зменшується, плівки можуть склеїтися між собою і залишатися в такому стані тривалий час.

Злипання дисплея та сенсорного екрана

Пляму від злипання можна легко розпізнати. Вона помітна на вимкненому дисплеї і частково може зникати при ввімкненій підсвітці. Виглядає вона, як затиснута між склом рідина. Зіткнувшись з таким дефектом, користувачі думають, що в пристрій потрапила вода. Щоб позбутися цієї плями, потрібно переклеїти сенсорний екран.

Розшарування модуля

Розшарування відбувається лише в дисплейному модулі. Цей дефект класифікується як заводський брак. Погано приклеєний сенсор до дисплея згодом починає відклеюватися по периметру. В результаті з'являються плями білого кольору. Такий дефект трапляється вкрай рідко. В такому випадку запчастину зобов’язані замінити згідно гарантійних умов.

Якщо на екрані вашого пристрою з'явилася пляма, зверніться в спеціалізований сервісний центр. Замінити підсвітку або відремонтувати її несправність в дисплейному модулі в домашніх умовах практично неможливо. Для ремонту потрібно використовувати спеціальне обладнання та мати певний досвід та навики у ремонті техніки.

Якщо ви знаєте, яку конкретну деталь потрібно замінити, ви можете придбати її на нашому сайті. Щоб правильно підібрати запчастину або знайти їй заміну, рекомендуємо прочитати нашу статтю.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти