Що потрібно знати, щоб вдало вибрати навушники?

Коли перед нами постає питання про придбання гарнітури, правильна порада про те, як вибрати навушники, для кожного буде звучати по-різному. Чому так? Перш за все, потрібно визначитися, з якою метою ми купуємо навушники. Від вашої відповіді залежатиме, на які характеристики під час вибору треба звернути увагу.

Отож, гарнітури купують:

 • для прослуховування музики в хорошій якості;
 • для використання при розмовах і дзвінках;
 • для занять спортом;
 • для геймингу.

Провідні гарнітури від різних виробників переважно без проблем під’єднуються до різних пристроїв через стандартний роз'єм 3,5 мм. Проте деякі компанії випускають смартфони з індивідуальними роз'ємами.

За такі фірмові навушники часто доводиться переплачувати. Зараз багато якісних аналогів, які можна підібрати практично під кожен пристрій. Наприклад, продукція китайських брендів Baseus, Hoko, XO, Konfulon і т. д. До речі, ми розширили асортимент, і тепер у нас є ну-у-у дуже багато аксесуарів для смартфонів, і навушники теж!

Навушники Baseus, Hoko, XO, Konfulon

Що таке гарнітура?

Гарнітура – це ті ж таки навушники, але з вбудованим мікрофоном, який дає змогу відповідати на дзвінки і розмовляти. Хочете вже і негайно купити гарнітуру? Без питань, просто тисніть сюди.

Два основні види сучасних гарнітур – це провідні та безпровідні. Звичайно ж, обидві мають свої плюси та мінуси. Недоліки дротових навушників відомі всім – вони заплутуються, обмежують рухливість, а кабелі часто ламаються і виходять з ладу.

Бездротові навушники або Bluetooth-гарнітури: плюси і мінуси

Бездротові навушники (Bluetooth-навушники) підкуповують комфортністю, мобільністю та відсутністю дротів. Зараз вони суперпопулярні. Але й у них є певні недоліки.

По-перше, Bluetooth-гарнітури дорожчі.
По-друге, вони потребують зарядки і хорошої ємності акумулятора.

Побутує також думка, що Bluetooth-навушники гірше передають звук, тому перед меломанами завжди стоїть вибір: якість звуку чи зручність.

За якістю звучання першість тримають повнорозмірні моніторні навушники.

Є два види Bluetooth-гарнітури:

 • моногарнітура
 • стереогарнітура

Моногарнітура – з одним навушником. Найбільш зручна для водіїв, оскільки дає змогу розмовляти по телефону і при цьому чути звуки навколишнього світу.

Стереогарнітура – з двома навушниками і мікрофоном. Передає звук по двох каналах, що дасть також змогу прослуховувати музику або переглядати відео.

Версії Bluetooth

Вибираючи бездротові навушники, перш за все варто звернути увагу на версію Bluetooth:

 • 2.0 – варіант, який вже дещо застарів;
 • 2.1 – знижене енергоспоживання;
 • 3.0 – швидкість передачі даних підвищилася до 24 Мбіт/с і майже зрівнялася з Wi-Fi;
 • 4.0 – поєднала в собі найкраще з попередніх розробок;
 • 4.1 – зі збільшеним радіусом дії.

Вибираючи Bluetooth-навушники, переконайтеся, що пристрій, який ви маєте намір під’єднувати, підтримує вашу версію Bluetooth.

Яка ємність акумулятора бездротових навушників?

Другий важливий критерій, на який слід звернути увагу – це час роботи пристрою. Зазвичай вказуються дві цифри – час роботи в режимі очікування і в режимі розмови. Ці показники визначаються ємністю акумулятора і в середньому становлять 100-500 мА.

Як довго працюють Bluetooth-гарнітури на одному заряді?

Навушники Baseus D02

У розмовному режимі сучасні гарнітури можуть працювати до 24 годин, а без підзарядки в режимі очікування – від 5 до 8 днів. Але є винятки, наприклад, гарнітура Baseus D02. Ми тестували її в режимі прослуховування музики. Результат – 54 години відмінної роботи. Практично всі гарнітури нормально працюють як з iOs, так і з Android.

Профілі Bluetooth-гарнітури

Якість і функціональність бездротової гарнітури визначається профілями Bluetooth на конкретному пристрої. Профіль повинен підтримуватися як навушниками, так і смартфоном.

 1. З профілем Headset можна слухати всі звуки телефона і керувати багатьма функціями: регулювати гучність, дзвонити тощо.
 2. A2DP забезпечить передачу якісного стереозвуку, тобто ви можете насолоджуватися музикою або дивитися відео.
 3. AVRCP є своєрідним пультом дистанційного керування різними функціями смартфона і забезпечує доступ до службової інформації девайса.
 4. AptX – функція, необхідна кожному меломанові. Саме вона дозволяє слухати музику зі смартфона в хорошій якості, майже Audio CD. Гарнітура може спокійно працювати і без цього кодека, але звучання буде аж ніяк не ідеальним.

Які бувають види навушників

Усі гарнітури можна розділити на такі види:

 • вставні ("таблетки")
 • внутрішньоканальні (або вакуумні)
 • накладні
 • повнорозмірні навушники

Вставні навушники або "таблетки"

Вставні навушники

Вставні навушники популярні завдяки невисокій ціні і зручності у використанні. Вони доволі легкі, і їх запросто можна заховати навіть у найменшій кишені. Ними зручно користуватися для розмов, але якість звуку слабка – заважають зовнішні шуми.

Погана шумоізоляція пропускає звуки ззовні. До того ж музикою з таких навушників будуть "насолоджуватися" всі довкола. Та й мікрофон може бути невдало розташований, і співрозмовник буде чути, як він шурхає, дотикаючись до одягу.

Вакуумні навушники

Вакуумні навушники

Внутрішньоканальні (вакуумні навушники, в народі "затички") – це навушники з м'якою силіконовою накладкою, яка щільно прилягає до вушного каналу. Така конструкція робить звук якіснішим і чіткішим.

Завдяки анатомічній формі вони розташовуються ближче до барабанної перетинки і створюють у вусі герметично замкнений простір (звідси назва "вакуумні", хоч із вакуумом вони не мають нічого спільного). Тісне прилягання створює ефект гучного звучання і дає змогу краще чути баси.

Чи завдають шкоди вакуумні навушники слуху?

У цього типу навушників найбільше противників, які стверджують, що вони негативно впливають на слух. Насправді, завдяки відмінній шумоізоляції, власники таких пристроїв можуть насолоджуватися музикою на найнижчій гучності. І це коли при поганому приляганні до вуха і низькій шумоізоляції вставних навушників власник постійно збільшує гучність до максимуму, що дійсно може пошкодити слух.

Накладні навушники – для активних меломанів

Накладні навушники

Накладні навушники відзначаються гарною якістю звуку. У них висока шумоізоляція, а в деяких є навіть автоматичне зниження шуму. Прекрасно чути низькі частоти. Звучання в таких навушниках наближається до ідеального. За конструкцією вони складаються з дуги через голову і чашок, які лягають поверх вушних раковин і щільно їх притискають.

Власне, це може бути і недоліком. При тривалому прослуховуванні виникає дискомфорт у вушних раковинах. Розмір такого пристрою чималий, і тому їм потрібне місце для зберігання. У дамську сумочку їх не покладеш.

Повнорозмірні навушники для професіоналів

Повнорозмірні навушники

Для тих, хто цінує звук більше за хліб та воду, розробили повнорозмірні навушники. За розміром вони ще більше накладних. Їхні чашки охоплюють вушну раковину, завдяки чому власник може насолоджуватися музикою, не відволікаючись на звуки цього світу.

Повнорозмірні навушники (їх ще називають моніторними) також використовують компанії, які спеціалізуються на записуванні звуку.

Геймерські навушники для кібербатлів

Геймерські навушники

Окремо можна відзначити навушники для геймінгу – це також повнорозмірні навушники з високою чутливістю та відмінною шумоізоляцією. Часто комплектуються мікрофоном на штанзі та мають оригінальний дизайн. Велике значення у такій гарнітурі має зручний ободок чашки, оскільки геймери проводять у них доволі багато часу.

Серед недоліків повнорозмірних гарнітур можна відзначити:

 • високу вартість (це найдорожчий вид навушників)
 • великі габарити (їх незручно транспортувати або використовувати в людних місцях)

Навушники для спорту

Для занять спортом підійдуть як вставні, так і накладні навушники. Вибираючи навушники, обов'язково переконайтеся, що вони вологостійкі. Є типи гарнітур, які можна спокійно занурювати в воду і використовувати навіть під час плавання.

В інтернет-магазині ВСІ ЗАПЧАСТИНИ можна підібрати навушники на всяку потребу. Ми пропонуємо аксесуари високої якості від відомих та перевірених брендів.


 
Чат з продажу
sales@all-spares.ua
Мобільна версія
Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпро
+7Russian Federation, The+20Єгипет+967Ємен+972Ізраїль+62Індонезія+91Індія+964Ірак+98Іран+353Ірландія+354Ісландія+34Іспанія+39Італія+61Австралія+43Австрія+994Азербайджан+358Аландські острови+355Албанія+213Алжир+244Ангола+1264Ангілья+376Андорра+672Антарктида+1268Антигуа+54Аргентина+297Аруба+93Афганістан+1242Багамські острови+880Бангладеш+1246Барбадос+973Бахрейн+32Бельгія+501Беліз+229Бенін+225Берег Слонової Кості+1441Бермудські острови+359Болгарія+591Болівія+387Боснія і Герцеговина+267Ботсвана+55Бразилія+246Британська територія в Індійському океані+673Бруней+226Буркіна-Фасо+257Бурунді+975Бутан+375Білорусь+84В'єтнам+678Вануату+379Ватикан+44Велика Британія+58Венесуела+681Волліс і Футуна+1284Віргінські острови (Брит.)+1340Віргінські острови (США)+374Вірменія+241Габон+220Гамбія+233Гана+592Гаяна (Брит.)+509Гаїті+590Гваделупа+502Гватемала+224Гвінея+245Гвінея-Бісау+44Гернсі+504Гондурас+852Гонконг+1473Гренада+299Гренландія+30Греція+995Грузія+1671Гуам+350Гібралтар+45Данія+44Джерсі+253Джибуті+1767Домініка+1829Домініканська Республіка+593Еквадор+240Екваторіальна Гвінея+291Еритрея+372Естонія+251Ефіопія+260Замбія+212Західна Сахара+699Зовнішні малі острови (США)+263Зімбабве+962Йорданія+238Кабо-Верде+77Казахстан+1345Кайман+855Камбоджа+237Камерун+1Канада+34Канарські острови+974Катар+254Кенія+996Киргизстан+86Китай+61Кокосові острови+57Колумбія+269Коморські острови+242Конго+243Конго ДР+850Корея (КНДР)+381Косово+506Коста Ріка+53Куба+965Кувейт+357Кіпр+686Кірибаті+856Лаос+371Латвія+266Лесото+370Литва+352Люксембург+231Ліберія+961Ліван+218Лівія+423Ліхтенштейн+95М'янма+230Маврикій+222Мавританія+261Мадагаскар+262Майотта+853Макао+389Македонія, Республіка+265Малаві+60Малайзія+960Мальдівські острови+356Мальта+223Малі+212Марокко+596Мартиніка+692Маршаллові острови+52Мексика+258Мозамбік+373Молдова+377Монако+976Монголія+1664Монтсеррат+691Мікронезія+264Намбія+674Науру+977Непал+64Нова Зеландія+687Нова Каледонія+47Норвегія+227Нігер+234Нігерія+31Нідерланди+599Нідерландські Антильські острови+599Нідерландські Антильські острови (Бонайре)+599Нідерландські Антильські острови (Кюрасао)+505Нікарагуа+49Німеччина+683Ніуе+971ОАЕ+968Оман+682Острови Кука+55Острів Буве+44Острів Мен+672Острів Норфолк+61Острів Різдва+590Острів Святого Мартіна+290Острів Святої Єлени+0Острів Херд і Острова Макдональд+27ПАР+92Пакистан+680Палау+970Палестина+507Панама+675Папуа-Нова Гвінея+595Парагвай+51Перу+48Польща+351Португалія+1787Пуерто-Рико+500Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови+64Піткерн+82Республіка Корея+262Реюньйон+250Руанда+40Румунія+1США+503Сальвадор+685Самоа+378Сан-Маріно+239Сан-Томе і Прінсіпі+966Саудівська Аравія+268Свазіленд+248Сейшельські острови+590Сен-Бартелемі+508Сен-П'єр і Мікелон+221Сенегал+1784Сент-Вінсент+1869Сент-Кіттс+1758Сент-Люсія+381Сербія+963Сирія+421Словаччина+386Словенія+677Соломонові острови+252Сомалі+249Судан+597Суринам+1684Східне Самоа (США)+670Східний Тимор+1670Східні Маріанські острови+1670Східні Маріанські острови (Сайпан)+232Сьєрра-Леоне+65Сінгапур+992Таджикистан+886Тайвань+255Танзанія+66Таїланд+689Таїті+1649Теркс і Кайкос+228Того+690Токелау+676Тонга+1868Триніда і Тобаго+688Тувалу+216Туніс+90Туреччина+993Туркменістан+256Уганда+36Угорщина+998Узбекистан+380Україна+598Уругвай+298Фарерські острови+500Фолклендські острови+594Французька Гвіана+1689Французькі Південні і Антарктичні Території+33Франція+679Фіджі+63Філліпіни+358Фінляндія+385Хорватія+236Центрально-Африканська республіка+235Чад+420Чехія+56Чилі+382Чорногорія+41Швейцарія+46Швеція+47Шпіцберген і Ян-Маєн+94Шрі Ланка+1876Ямайка+81Японія