Топ-10 причин, чому не заряджається телефон.

30.12.2019

«Прийшов ввечері з роботи, поставив телефон заряджатися, а на ранок заряд батарейки дорівнює нулю.»

«Телефон начебто заряджається, індикатор показує, що заряд йде, але якщо відключити пристрій від мережі, то заряду зовсім немає.»

«Телефон добу заряджався, а через декілька годин користування вже майже розряджений.»

Зі списком схожих проблем персонал сервісного центру стикається кожного дня. Що ж насправді відбувається з пристроєм і його батареєю?

У цій статті ми розставимо всі крапки над «і», розповімо про реальні проблеми з акумуляторами в смартфонах, і дамо декілька порад, як усунути несправності з заряджанням телефона.

Основні причини некоректної роботи акумулятора смартфона:

Не працює зарядний пристрій

Не працює зарядний пристрій

Так-так, саме несправний зарядний пристрій часто стає причиною, через яку ваш смартфон нормально не заряджається. Аби перевірити, чи дійсно причина в зарядці, візьміть зарядний блок від іншого смартфона і спробуйте зарядити ним. Якщо заряд пішов, тоді потрібно замінити зарядний пристрій. Відремонтувати зарядний пристрій практично неможливо, та й немає потреби. Сьогодні на ринку величезний вибір зарядок: від бюджетних варіантів до дорогих оригінальних аксесуарів від виробників смартфонів. На нашому сайті ви можете підібрати і купити як оригінальні зарядні пристрої, так і альтернативні варіанти від відомих брендів з виробництва аксесуарів.

Неправильно підібраний зарядний пристрій

Здавалося б, всі зарядні пристрої однакові. А ось і ні. Сучасні смартфони вимагають потужніших блоків живлення. Зарядний пристрій, яким ви заряджали смартфон 3-4 роки тому, не підійде для сучасного флагмана. Телефон заряджатиметься, але доволі довго, а потім ще й швидко розрядиться. Після цього, у вас може виникнути підозра, що пристрій почав працювати неправильно. Докладніше про цю проблему, а також про те, як правильно вибрати зарядний пристрій, читайте в нашій статті Чи можна заряджати телефон та планшет нерідною зарядкою?

Не працює USB-кабель зарядки

Не працює USB-кабель зарядки

Це ще одна доволі банальна та популярна проблема, що стосується заряджання телефона. USB-кабелі мають властивість зношуватися. Зовні такі кабелі можуть виглядати абсолютно новими та неушкодженими, але телефон буде заряджатися набагато довше, ніж зазвичай. Причина в тому, що всі кабелі мають властивість розтягуватися, в результаті чого збільшується опір, і телефон заряджається значно довше. Несправність зарядного пристрою також може бути пов’язана з конектором кабеля, який з часом розхитується, і погіршується контакт з пристроєм, що знову-таки спричиняє сповільнення процесу заряджання.

У цій ситуації є лише один вихід – купити новий кабель. Підібрати та замовити якісний USB-кабель для заряджання смартфона ви можете тут і зараз на нашому сайті.

Поламаний USB-роз'єм

Поламаний USB-роз'єм

Це доволі поширена причина, через яку телефон може не заряджатися. Перевірити, чи дійсно зламався USB-порт, дуже легко. Спочатку перевірте, чи працює розетка, від якої ви збираєтеся заряджати смартфон. Візьміть інший зарядний пристрій і підключіть його до смартфона. Якщо після заміни зарядного пристрою телефон не заряджається, то найвірогідніше,що проблема в USB-роз'ємі.

Що робити, якщо не працює USB-роз'єм в телефоні?

Для початку потрібно його почистити. Найчастіше люди носять телефон в кишені або сумці, де пил, дрібне сміття, яке потрапляє в USB-порт і засмічує його. Також системний роз'єм може з часом окислюватися під впливом вологи, наприклад, після відвідування басейну, сауни, розмов під дощем, відпочинку на природі тощо.

Перед тим як перейти до очищення порта, зверніть увагу, що всі деталі в смартфонах доволі делікатні, тому до них не можна застосовувати силу. На старті будь-яких ремонтних робіт потрібно вимкнути телефон і витягти з нього батарею, якщо це можливо. Не використовуйте гострі металеві предмети! Для очищення порта цілком підійде звичайна зубочистка. Акуратно прочистіть нею порт. Далі, візьміть звичайну суху зубну щітку і обріжте її, залишивши вузьку смужку ворсу. Змочіть щітку у спирті або спеціальному засобі для очищення контактів і ще раз прочистіть контакти.

Після очищення контактів вставте батарею і ще раз спробуйте зарядити телефон, використовуючи різні зарядні пристрої.

Якщо ж чищення порта не дало результатів, потрібно звернутися в сервісний центр.

Заборонено:

  • Чистити голкою ввімкнений телефон. Так ви спалите всі контакти.
  • Розхитувати гніздо. Якщо ви його розхитаєте, то без допомоги фахівця телефон вже не відремонтувати.
  • Заливати в порт спирт або інші речовини.
  • Чистити гніздо ваткою.
Пошкоджена батарея

Несправна батарея

Щойно ви помітили проблему з заряджанням смартфона, перевірте його батарею. Якщо вона здулася або змінила форму, її терміново потрібно замінити. Підібрати і купити батарею ви можете на нашому сайті в розділі Акумулятори. Якщо у вас виникнуть труднощі з підбором, зверніться в наш контакт-центр, і ми допоможемо вам зробити правильний вибір.

Про проблеми з батареєю може сигналізувати і те, що телефон не набирає повного заряду. Ви поставили телефон заряджатися на ніч, а вранці рівень заряду становить максимум 90% і до обіду залишається 20-30%. Вихід тут такий ж, що і в попередньому випадку: батарейку просто доведеться замінити.

Часто власники смартфонів неправильно заряджають девайс, в результаті чого акумулятор передчасно вичерпує свій ресурс. Так-так, кожен акумулятор має закладений ліміт кількості циклів заряджання-розряджання. Якщо ви часто доводили смартфон до повного розрядження, то ваша батарейка просто швидко вичерпала свій ресурс і тепер потребує заміни.

Вірус в системі

Вірус в системі

Поставили телефон на ніч заряджатися, зранку індикатор заряду показує 100%, а через 2-3 години, не зважаючи на те, що ви не користувалися якимись складними чи енерговитратними додатками, залишається 30%? Це вказує на високу ймовірність того, що під час завантаження чергового додатку в ваш телефон потрапив вірус.

Що робити, якщо в телефоні з'явився вірус?

Скористайтеся звичайною безкоштовною антивірусною програмою. Вона просканує ваш девайс і вкаже на заражений файл або підозрілу програму, яку потрібно відразу ж видалити. Поспостерігайте декілька днів за телефоном: якщо робота батареї стабілізувалася – вітаємо! Вам пощастило!

Часто антивірус не може виявити шкідливе програмне забезпечення, яке прописується в системних файлах. Хтось може порадити вам скинути налаштування до заводських, зробити recovery, і це може навіть спрацювати. Але найчастіше складні віруси сильно пошкоджують системні файли і вимагають втручання фахівців. В таких випадках краще відразу звернутися в сервісний центр.

Служби, які працюють у фоновому режимі

Служби, які працюють у фоновому режимі

Сервіси, що працюють у фоновому режимі (їх ще часто називають службами, демонами, процесами) – це невидима частина додатків, які безпощадно поглинають заряд вашої батареї і займають операційну пам'ять. Робота цих служб непомітна: ви думаєте, що закрили програму, але насправді вона продовжує непомітно для вас працювати і збирати інформацію з вашого пристрою.

Як перевірити і відключити програми, що працюють у фоновому режимі?

Спершу потрібно визначити, які саме програми працюють у фоновому режимі. Відкрийте в смартфоні статистику використання акумулятора і подивіться, які програми розміщені вгорі списку – саме ці сервіси найбільше використовують заряд.

Що ж робити з цими ненажерами? Все просто – видалити. Якщо ж ви не можете відмовитися від якихось програм, пошукайте їхні економні аналоги. Наприклад, соцмережами (саме вони найчастіше потрапляють в топ пожирачів батареї) можна користуватися прямо в браузері, що допоможе заощадити заряд і операційну пам'ять.

Поламаний контролер живлення

Поламаний контролер живлення

Не завжди батарея винна в швидкому розряджанні телефона. Доволі часто причина неправильної роботи акумулятора криється в несправному контролері живлення. Ця мікросхема відповідає за заряджання пристрою, розподіл і споживання струму. Вийти з ладу контролер може внаслідок декількох причин, наприклад:

  • Падіння або удар
  • Перепади напруги в мережі (контролер згорає)
  • Корозія після потрапляння вологи

Контролер живлення – це запчастина, яку неможливо відремонтувати. Її можна лише замінити. Для цього рекомендуємо звертатися в спеціалізовані сервісні центри.

Температурний режим експлуатації

Температурний режим експлуатації

Після тривалого перебування під дією надто високих або низьких температур, велика ймовірність того, що батарея почне неправильно працювати або зовсім вийде з ладу. Коли смартфон замерзає, він вимикається, оскільки думає, що сіла батарея. У такій ситуації пристрій потрібно помістити в тепле приміщення або ж покласти у внутрішню кишеню, ближче до тіла. В жодному разі не кладіть смартфон на батарею або біля плити.

Також не можна заряджати телефон в приміщенні з мінусовими температурами (авто, складські приміщення тощо.). В таких умовах, через перепади температур під час заряджання, батарея може вибухнути.

Всі виробники смартфонів вказують діапазон допустимих температур для конкретних моделей пристроїв. Якщо дотримуватися рекомендацій виробників, то перепадів температур ваш ґаджет не відчує.

Глибоке розрядження акумулятора

Глибоке розрядження акумулятора

Глибоке розрядження акумулятора (ще його називають спляча батарея або акумулятор, який заснув) – це максимально низький рівень заряду батареї, після якого вбудований в неї контролер блокує електричний ланцюг всередині елемента живлення.

Глибоке розрядження акумулятора відбувається, коли ви активно користуєтеся телефоном, і в якийсь момент виникає потреба не використовувати його найближчим часом. Наприклад, ви збираєтеся в іншу країну, де не будете користуватися девайсом місяць або довше. Якщо ви розрядите до нуля батарею і покладете телефон на полицю, то через декілька тижнів цей ґаджет вже не ввімкнеться – відбудеться глибоке розрядження . Батарея має властивість саморозряджатися, тобто після того, як ви вже розрядили телефон, батарея ще деякий час продовжує розряджатися до критично низького рівня.

Що станеться з батареєю після глибокого розрядження?

По-перше, ви не увімкнете телефон з першого разу. Відновити роботу батареї може допомогти тривале заряджання. Залиште смартфон заряджатися на 24-36 годин. Цей метод спрацює, якщо телефон не використовувався порівняно невеликий проміжок часу.

По-друге, якщо вам вдалося розбудити сплячу батарею, велика ймовірність, що з часом вона деградує і зрештою перестане тримати заряд.

По-третє, акумулятор після глибокого розрядження стає небезпечним і може навіть самозайнятись.

Як вберегти акумулятор від глибокого розрядження?

Залишаючи телефон на тривалий час, потрібно зробити таке:

  • зарядити пристрій до 60%. Так, це важливо! Не до 100%, як всі звикли думати, а саме до 60%!
  • відключити всі програми та інтернет
  • витягти SIM-карту

Перелічені вище поради допоможуть скоротити використання заряду батареї, внаслідок чого вона буде дуже повільно саморозряджатися і повністю не засне, навіть через декілька місяців.

Підсумуємо!

Доволі часто проблеми з заряджанням смартфона не стосуються батареї. Причиною можуть стати зарядні пристрої, кабелі, конектори тощо. Несправність батареї в 99% випадків виникає не тому, що виробники зробили поганий акумулятор, а через неправильне використання ґаджета загалом.

Дотримуйтесь рекомендацій від виробників, користуйтеся нашими порадами, і ваш пристрій буде працювати, як годинник, допоки він вам не набридне 😃

Якщо ж з вашою батареєю сталася халепа, ВСІ ЗАПЧАСТИНИ до ваших послуг. У нас ви можете отримати консультацію і купити потрібний акумулятор для вашого смартфона.

Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ
Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
Чат з продажів
 Онлайн чат не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти