Стандарти захисту смартфонів від пилу та вологи

25.05.2016

Завітавши в магазин або обираючи смартфон в Інтернеті, потенційний покупець, як правило, звертає увагу лише на стандартні характеристики. Проте є багато інших параметрів, які продавці не вказують, але вони безпосередньо впливають на ціну пристрою.

Якщо найближчим часом ви надумаєте купувати смартфон, зверніть увагу на одну характеристику IP**. Найчастіше продавці не вказують її в описі смартфонів, які знаходяться на прилавках або на сторінках товару в інтернет-магазинах. Замовчування цієї інформації дозволяє продавцям вміло спекулювати ціною.

Інформований – отже попереджений! Ми розповімо вам, що позначає ця характеристика та чому вона така важлива.

Що таке рівень захисту смартфона?

Ingress Protection

Кожен смартфон має певний рівень захисту, який позначається двома великими латинськими літерами IP.

IP (від англ. International Protection або Ingress Protection) – це міжнародний стандарт захисту пристроїв від пилу та вологи. Рівень захисту прийнято записувати в такому форматі: IP-XX.

Перша цифра (IP-X*) позначає рівень захисту від пилу та мікрочастинок, друга (IP-*X) – це рівень захисту від проникнення рідин. Важливо зазначити, що IP код присвоює пристрою не виробник, а незалежні експерти, які проводять власне тестування.

Щоб перевірити рівень захисту та надати один з IP кодів, фахівці використовують пилові камери з тальком, а також розпилювачі та резервуари з водою.

Існує 7 рівнів захисту від пилу та 9 рівнів захисту від потрапляння рідин.
Детальніше ознайомитись з ними вам допоможуть спеціальні таблиці.

Таблиця рівнів захисту від проникнення мікрочастинок та пилу

Рівень захисту Опис
0 Захист відсутній.
1 Захист від твердих предметів діаметром більше 50 мм.
2 Захист від твердих предметів діаметром більше 12 мм.
3 Захист від твердих предметів діаметром більше 2,5 мм.
4 Захист від потрапляння всередину пристрою твердих предметів діаметром більше 1,0 мм.
5 Частковий захист від пилу. Обмежена кількість мікрочастинок/пилинок може потрапити всередину пристрою, проте це не зашкодить йому.
6 Абсолютний захист. Пристрій пилонепроникний.

Таблиця рівнів захисту пристроїв від проникнення рідин.

Рівень захисту Опис
0 Захисту немає.
1 Захищено від вертикальних крапель води.
2 Захищено від крапель води при нахилі пристрою під кутом до 15 °.
3 Захищено від падаючих крапель при нахилі пристрою під кутом до 60°.
4 Захищено від крапель та бризок з усіх сторін.
5 Захищено від впливу струменя води під низьким тиском протягом 3 хвилин.
6 Захищено від впливу сильного струменя води протягом 3 хвилин.
7 Захищено від дії води при зануренні на глибину до 1 метра протягом 30 хвилин.
8 Захищено від дії води при зануренні на глибину більше 1 метра на тривалий час.

Майже всі сучасні смартфони мають мінімальний рівень захисту IP 54. Цього цілком достатньо для того, щоб у смартфон практично не потрапляв пил та бризки води. Навіть якщо вони проникнуть в телефон, то ніякої шкоди йому не завдадуть.

Рівню IP 56 відповідає досить багато пристроїв. Цифра 5 вказує, що телефон негерметичний, тому деяка кількість пилу може потрапити всередину, але це ніяк не вплине на його роботу. Друга цифра 6 – це рівень захисту від води, яка означає, що цим смартфоном можна користуватися, навіть коли ви перебуваєте на вулиці без парасольки і йде проливний дощ. Трапляється так, що експерти присвоюють телефону рівень захисту IP 56, а виробники, щоб не вказувати цю цифру, пишуть лише «захист від вологи». Якщо в мануалі до пристрою ви бачите такі слова, то це ще не привід для того, щоб занурювати його у воду або посипати піском. Адже таких випробувань він точно не витримає.

Наступний поширений рівень захисту – IP 57. Як ми вже писали, цифра 5 означає, що пил може проникнути в телефон, але не зашкодить його. Сьомий рівень захисту від вологи дозволяє занурити пристрій на декілька хвилин у воду. Але якщо потримати смартфон в воді довше або опустити його на глибину більше 1 метра, то вода вже встигне проникнути та пошкодити пристрій.

IP 67 вказує, що пристрій має захист найвищого рівня. Цифра 6 означає абсолютну герметизацію смартфона. Потрапляння пилу в пристрій неможливе. А ось з вологою доведеться бути обережнішими. Пристрій не дозволено тримати під водою більше 30 хвилин.

Клас сертифікації IP 67 мають такі відомі смартфони, як Sony Xperia Z3 та Samsung Galaxy S5.

Максимальним рівнем захисту вважається клас IP 68. Смартфони, які отримали цей код, здатні перебувати під водою кілька годин на глибині більше одного метра. Для таких пристроїв найчастіше виробники самі вказують граничні значення в рамках стандартів IP.

Навіть якщо ваш девайс відповідає рівню захисту IP68 – це зовсім не означає, що смартфон може цілодобово працювати на дні океану.

Ступеню захисту від пилу та вологи IP 68 відповідає багато флагманських моделей, наприклад, Samsung Galaxy S7, S7 Edge або Sony Xperia Z5. Такі «броньовані телефони» чудово підійдуть для екстремалів. Вони зможуть витримати і пісок, і пил, і воду, а от кидати їх не варто.

Міжнародна класифікація IP застосовується не тільки до мобільних телефонів, а й до інших пристроїв, а також до різного електроустаткування, наприклад, розеток та світильників.

Якщо ваш пристрій впав у воду або його пошкодили мікрочастинки, наприклад, пісок, не поспішайте його викидати. В інтернет-магазині ВСІ ЗАПЧАСТИНИ ви знайдете всі необхідні запчастини та інструменти для його ремонту.

Наталія Зінько
Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Увійти в чат
Онлайн чат Онлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Онлайн чат Онлайн
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти