Як захистити дисплей? Що обрати: захисне скло чи плівку?

Перше питання, яке бентежить майже кожного із нас після придбання нового смартфона – чи потрібний йому який-небудь захист від пошкоджень? Наша відповідь – безумовно так! Втім, одразу виникає наступне запитання – а що ж обрати: захисне скло чи плівку?

У цій статті ви знайдете відповіді на ці та інші запитання, а також дізнаєтесь багато цікавого про захист смартфонів:

Чи потрібний смартфону протектор для дисплея?

Чимало користувачів вважають, що без захисного скла чи плівки смартфон після першого падіння піде у смітник. Насправді, усе залежить від того, як саме впаде пристрій і на яку поверхню (дошка, плитка, бруківка і т.д.).

Захисні стекла і плівки для телефонів

Розглянемо три варіанти падінь:

 • на дисплей – якщо смартфон впаде на дисплей, захисне скло чи плівка швидше за все врятують його. Проте у 99% таких випадків захисне скло тріскає або повністю розбивається, все залежить від поверхні на яку впаде телефон. Плівка ж практично не пошкоджується – на ній лише можуть з’явитися дрібні подряпини.
 • на задню панель корпуса – ймовірність розбити дисплей мінімальна. Проте зараз є чимало смартфонів зі скляними задніми корпусами, які теж б’ються. У разі падіння телефона на задню скляну панель, наклеєна на неї плівка чи скло спрацюють так само, як і у випадку з дисплеєм. Проте для найкращого захисту, ми рекомендуємо використовувати чохол. До речі, вибрати і купити чохол можна у нас на сайті.
 • на кут – найгірший варіант падіння телефона. У 99% випадків такого падіння розбивається дисплей. Від пошкодження у разі кутового удару не врятує ані скло, ані плівка. Проте в деяких випадках може допомогти вдало підібраний чохол.

А тепер ще раз повернімося до запитання чи справді смартфону потрібний протектор. Так, і він не просто потрібний, він – необхідний.

Скло та плівка можуть захистити ваш ґаджет не лише від пошкоджень унаслідок різних видів падінь, але й від подряпин ключами, сережками (особливо з діамантами), та іншими гострими предметами (ручка, манікюрні ножиці тощо).

Також скло та плівка мають здатність амортизувати удар. Це допомагає вберегти внутрішні компоненти телефона.

Щоб зрозуміти, який варіант підійде краще для захисту саме вашого ґаджета, пропонуємо ознайомитися з особливостями захисних плівок та стекол.

Переваги захисних плівок:

Захисні плівки для телефонів
 1. самовідновлюються після незначних пошкоджень;
 2. не спотворюють зображення та відтворення кольорів;
 3. не зменшують чутливості сенсорного екрана;
 4. відмінно захищають від подряпин та інших механічних пошкоджень;
 5. тонкі та майже непомітні на дисплеї;
 6. приємні на дотик;
 7. покривають усю поверхню дисплея, повторюючи його форму;
 8. можуть мати інші додаткові властивості (бувають дзеркальні, антибактеріальні, антишпигунські, матові, глянцеві);
 9. наявність великого різноманіття.

Переваги захисних стекол:

Захисні стекла телефонів
 1. не спотворюють зображення та відтворення кольорів;
 2. не зменшують чутливість сенсорного екрана (хоча дешеві стекла можуть вплинути на чутливість екрана);
 3. відмінно захищають від подряпин та інших механічних пошкоджень;
 4. маскують недоліки на обвідку дисплея;
 5. під час наклеювання не утворюють повітряних бульбашок;
 6. можуть мати інші додаткові властивості (бувають антиблікові, антишпигунські, з олеофобним покриттям, з ультрафіолетовим фільтром);
 7. наявність великого різноманіття.

Як вибрати захисну плівку?

Спершу обов’язково визначте модель вашого смартфона. Адже і плівка, і скло мають отвори під камери, давачі, кнопки тощо. Правильно підібрана плівка забезпечить легке та комфортне користування, а також зможе запобігти некоректному функціонуванню пристрою.

Захисні плівки здебільшого виготовляють із поліуретану, який зазвичай використовують для захисту від подряпин, вм'ятин, відколів і впливу ультрафіолету на кузов автомобілів. Якщо ця плівка може захистити авто, то вона зможе захистити й телефон.

Сьогодні ринок пропонує доволі широкий асортимент захисних плівок із додатковими властивостями:

 • глянцева – непомітна на дисплеї, легко клеїться, не впливає на відтворення кольорів та має доволі доступну ціну. Проте, через глянцеву структуру, на ній дещо помітні подряпини та відбитки пальців.
 • матова – приємна на дотик та не відблискує у разі попадання прямого сонячного проміння. Проте через свою матову структуру може спотворювати відтворення кольорів.
 • комбінація матової та глянцевої – поєднує у собі переваги матової та глянцевої плівок. Не відблискує на сонці, не впливає на відтворення кольорів, добре захищає від подряпин, відбитки пальців на ній практично непомітні.
 • дзеркальна – має спеціальне дзеркальне напилення. Дисплей із такою плівкою у вимкненому стані перетворюється на дзеркало, виглядає цікаво. Проте є й мінуси – плівка спотворює передачу кольорів.
 • антибактеріальна – за своїми властивостями дуже схожа на глянцеву плівку, але має спеціальне антибактеріальне покриття. Проте це покриття дуже швидко стирається, тому для збереження антибактеріальних властивостей плівку доведеться часто змінювати.
 • антишпигунська – поєднує властивості декількох плівок одночасно. Має такі ж переваги, що й комбінована, проте зі спеціальним напиленням. Це напилення під кутом відсвічує і в такий спосіб приховує інформацію на дисплеї. Особливо актуальна для людей, які часто користуються смартфоном у громадському транспорті й хочуть зберегти конфіденційність.

Як вибрати захисне скло

Підбирати захисне скло потрібно за таким же принципом, що й плівку. Спершу визначте модель вашого смартфона, щоб отвори на склі точно співпадали з отворами на дисплеї чи корпусі.

Після цього оберіть захисне скло. Стекла відрізняються особливістю нанесення клею:

 • на всю поверхню – шар клею нанесено на всю поверхню захисного скла. Таке нанесення гарантує максимальне прилягання та фіксацію скла до дисплея.
 • на краї – шар клею нанесено лише на контури скла. Таке скло нещільно прилягає до дисплея в центрі. Проте воно дешевше.
 • довільне нанесення УФ-клею – клей наноситься на скло довільно, після цього максимально рівномірно розподіляється і просушується під УФ-лампою.

Форму скла необхідно обирати таку, яка б максимально відповідала формі смартфону. За формою виділяють такі види стекол:

Форма захисного скла для телефонів
 • із заокругленими краями – скло максимально повторює форму дисплея. Таке скло призначене для дисплеїв із вигнутими краями. Проте, у разі використання такого скла з певними чохлами, потрібно врахувати маленький нюанс – певні типи чохлів можуть зачіпляти краї скла і вони будуть постійно відокремлюватися від дисплея.
 • із прямими краями – скло такого типу може повністю або частково покривати дисплей. Краї скла на вигнутих дисплеях залишаються рівними й будуть помітно виступати над дисплеєм. Через це їх дуже легко зачепити і відділити від пристрою. Проте, якщо дисплей має виступаючу рамку, то скло заглибиться в неї й не буде виступати.

У цій ситуації також важливу роль відіграє, який буде використовуватися чохол.

Є спеціальні стекла, які дещо вужчі за дисплей (приблизно на 1-3 мм) використовуються у поєднанні з чохлами. При цьому частина дисплея, яка не покрита склом, захищається чохлом. В такому випадку дуже важливо, щоб чохол не підчіпляв скло, і не відокремлював його від дисплея.

Чохол піддіває скло

Визначилися з моделлю? Тоді переходьте до вибору форми скла та його додаткових властивостей. Загалом вони бувають такі ж, як і в захисних плівках. Скло може мати матове, антишпигунське, антибактеріальне, олеофобне покриття тощо.

Особливості приклеювання скла та плівки

Усі стекла, окрім тих, що клеються з допомогою УФ-лампи, можна наклеювати в побутових умовах. Якщо перша спроба приклеїти скло невдала, його можна зняти і спробувати ще раз. Проте це робити небажано, оскільки клейка основа, після кількох спроб, підсохне і втратить свої властивості. Або ж приклеїться, але згодом відійде від поверхні дисплея. До речі, з процесом приклеювання захисного скла можна ознайомитися переглянувши відео на нашому каналі.

Звичайна плівка з клейкою основою наклеюється за тим ж принципом, що й захисне скло.

Приклеювання поліуретанової плівки на мильний розчин дає більше часу для коригування положення плівки на дисплеї. Проте потрібно мати певні навики, а також інструменти, які б дозволили позбутися повітряних бульбашок під плівкою.

Підсумуймо!

Скло та плівка фактично однаково захищають смартфони від незначних механічних пошкоджень, а також амортизують удари. Проте прийняти на себе кутовий удар, на жаль, їм не вдасться.

Окрім захисту, скло та плівка мають багато інших додаткових властивостей, які можуть стати доволі практичними та корисними у повсякденному використанні.

Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам визначитися і вдало підібрати ідеальний протектор для вашого девайса. Купуйте захисні стекла, плівки та чохли на всяк колір і смак у нашому магазині в розділі Аксесуари.


 
Чат з продажу
sales@all-spares.ua
Мобільна версія
Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпро
+7Russian Federation, The+20Єгипет+967Ємен+972Ізраїль+62Індонезія+91Індія+964Ірак+98Іран+353Ірландія+354Ісландія+34Іспанія+39Італія+61Австралія+43Австрія+994Азербайджан+358Аландські острови+355Албанія+213Алжир+244Ангола+1264Ангілья+376Андорра+672Антарктида+1268Антигуа+54Аргентина+297Аруба+93Афганістан+1242Багамські острови+880Бангладеш+1246Барбадос+973Бахрейн+32Бельгія+501Беліз+229Бенін+225Берег Слонової Кості+1441Бермудські острови+359Болгарія+591Болівія+387Боснія і Герцеговина+267Ботсвана+55Бразилія+246Британська територія в Індійському океані+673Бруней+226Буркіна-Фасо+257Бурунді+975Бутан+375Білорусь+84В'єтнам+678Вануату+379Ватикан+44Велика Британія+58Венесуела+681Волліс і Футуна+1284Віргінські острови (Брит.)+1340Віргінські острови (США)+374Вірменія+241Габон+220Гамбія+233Гана+592Гаяна (Брит.)+509Гаїті+590Гваделупа+502Гватемала+224Гвінея+245Гвінея-Бісау+44Гернсі+504Гондурас+852Гонконг+1473Гренада+299Гренландія+30Греція+995Грузія+1671Гуам+350Гібралтар+45Данія+44Джерсі+253Джибуті+1767Домініка+1829Домініканська Республіка+593Еквадор+240Екваторіальна Гвінея+291Еритрея+372Естонія+251Ефіопія+260Замбія+212Західна Сахара+699Зовнішні малі острови (США)+263Зімбабве+962Йорданія+238Кабо-Верде+77Казахстан+1345Кайман+855Камбоджа+237Камерун+1Канада+34Канарські острови+974Катар+254Кенія+996Киргизстан+86Китай+61Кокосові острови+57Колумбія+269Коморські острови+242Конго+243Конго ДР+850Корея (КНДР)+381Косово+506Коста Ріка+53Куба+965Кувейт+357Кіпр+686Кірибаті+856Лаос+371Латвія+266Лесото+370Литва+352Люксембург+231Ліберія+961Ліван+218Лівія+423Ліхтенштейн+95М'янма+230Маврикій+222Мавританія+261Мадагаскар+262Майотта+853Макао+389Македонія, Республіка+265Малаві+60Малайзія+960Мальдівські острови+356Мальта+223Малі+212Марокко+596Мартиніка+692Маршаллові острови+52Мексика+258Мозамбік+373Молдова+377Монако+976Монголія+1664Монтсеррат+691Мікронезія+264Намбія+674Науру+977Непал+64Нова Зеландія+687Нова Каледонія+47Норвегія+227Нігер+234Нігерія+31Нідерланди+599Нідерландські Антильські острови+599Нідерландські Антильські острови (Бонайре)+599Нідерландські Антильські острови (Кюрасао)+505Нікарагуа+49Німеччина+683Ніуе+971ОАЕ+968Оман+682Острови Кука+55Острів Буве+44Острів Мен+672Острів Норфолк+61Острів Різдва+590Острів Святого Мартіна+290Острів Святої Єлени+0Острів Херд і Острова Макдональд+27ПАР+92Пакистан+680Палау+970Палестина+507Панама+675Папуа-Нова Гвінея+595Парагвай+51Перу+48Польща+351Португалія+1787Пуерто-Рико+500Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови+64Піткерн+82Республіка Корея+262Реюньйон+250Руанда+40Румунія+1США+503Сальвадор+685Самоа+378Сан-Маріно+239Сан-Томе і Прінсіпі+966Саудівська Аравія+268Свазіленд+248Сейшельські острови+590Сен-Бартелемі+508Сен-П'єр і Мікелон+221Сенегал+1784Сент-Вінсент+1869Сент-Кіттс+1758Сент-Люсія+381Сербія+963Сирія+421Словаччина+386Словенія+677Соломонові острови+252Сомалі+249Судан+597Суринам+1684Східне Самоа (США)+670Східний Тимор+1670Східні Маріанські острови+1670Східні Маріанські острови (Сайпан)+232Сьєрра-Леоне+65Сінгапур+992Таджикистан+886Тайвань+255Танзанія+66Таїланд+689Таїті+1649Теркс і Кайкос+228Того+690Токелау+676Тонга+1868Триніда і Тобаго+688Тувалу+216Туніс+90Туреччина+993Туркменістан+256Уганда+36Угорщина+998Узбекистан+380Україна+598Уругвай+298Фарерські острови+500Фолклендські острови+594Французька Гвіана+1689Французькі Південні і Антарктичні Території+33Франція+679Фіджі+63Філліпіни+358Фінляндія+385Хорватія+236Центрально-Африканська республіка+235Чад+420Чехія+56Чилі+382Чорногорія+41Швейцарія+46Швеція+47Шпіцберген і Ян-Маєн+94Шрі Ланка+1876Ямайка+81Японія