Мода майбутнього – що об'єднує смартфон та одяг

Що спільного між смартфоном, одягом, спортом, медициною та армією? Відповідь доволі проста – смарт-одяг. Мати розумні речі модно – розумний будинок, розумний годинник, розумний автомобіль, розумний телефон і, звичайно ж, розумний одяг. Кожен день розробники намагаються зробити звичайну річ розумною, а наше життя простішим. Цікаво, яка річ буде наступною у черзі за розумом?

До речі, у нас є цікава стаття про технології в смартфонах, яким вдалося прижитися.

Поки ви обдумуєте і робите ставки, ми розповімо про успіхи, яких вже вдалося досягнути у цій сфері.

Що об'єднує смартфон та одяг

Навіщо одежі смартфон?

Смартфон використовується для передавання, збереження та відображення даних. Телефон виступає у ролі проміжної ланки між сенсорами та людиною. Зараз розробники розумного одягу випускають речі разом із застосунками для смартфонів та планшетів. Лише за допомогою гаджета можна побачити і відстежити результати роботи давачів.

За допомогою розумного одягу та спеціального застосунку можна отримати інформацію про:

  • стан м'язів – давачі оцінюють активність роботи м'язів;
  • частоту серцевих скорочень – за допомогою смартфона можна контролювати кардіонавантаження. Якщо ви встановите верхній допустимий ліміт ЧСС і під час тренування перевищите його, смартфон вас про це повідомить;
  • відновлення серцевого ритму – давачі збирають і фіксують інформацію про швидкість відновлення серцевого ритму;
  • частоту дихання – одяг вимірює дихання людини, і за допомогою отриманих даних смартфон може навіть визначити ваш показник VO2 max (він вказує, як довго і як швидко може бігти людина без негативних наслідків для здоров'я);
  • кількість повторень – немає потреби використовувати ручку та папірець. Давачі самі порахують та зафіксують ваші сети та кількість повторень;
  • баланс та ритм – смартфон покаже, яка частина тіла чи група м’язів працювала більше або менше. Також ви зможете відстежити потрібний ритм і дотримуватися його;
  • відстань – за допомогою давачів та GPS ви можете отримати інформацію про напрямок та пройдену відстань;
  • калорії – одяг передає інформацію про кількість спалених калорій;

Вищезазначені можливості – це лише основні функції, які вже працюють у смарт-одязі, а їхні результати можна переглянути на смартфоні. Є ще й інші додаткові функції, але їхню наявність визначає виробник залежно від призначення одягу.

Як одяг стає розумним?

Зараз є два варіанти розумного одягу.

Перший – виріб пошитий зі звичайної тканини, яку використовують для спортивного одягу. У спеціальних кишеньках зашиті давачі, що передають інформацію.

Другий – складніший варіант, і наразі він лише на етапі розробки. Винахідники створили спеціальну тканину, яка розпізнає сигнали і передає їх на смартфон. По такому одязі можна буде «тайпати» і «свайпати». Але поки ця тканина потребує доопрацювання і шити з неї одяг для масового виробництва не вдається.

Речі з вшитими давачами і сенсорами вже сьогодні можна купити без проблем. Це здебільшого штани, шорти, футболки, шкарпетки і спортивні бюстгальтери.

Навіщо смартфону одяг?

Це питання повертає нас до теми про новий тип тканини. Основний задум розробників – звільнити наші руки і кишені від гаджетів.

Тканина, яка проводить сигнал, перебирає на себе роль сенсора в смартфоні. Наприклад, під час катання на велосипеді вам телефонують, і щоб прийняти виклик, достатньо лише провести по одязі в тому ж напрямку, що на вашому телефоні. Це дійсно швидко та зручно, оскільки не треба зупинятися і відволікатися на дзвінок.

Прототип такої куртки уже існує – Project Jacquard від Google. З її допомогою можна вмикати/вимикати музику, регулювати гучність, користуватися голосовими командами, відповідати на дзвінок тощо.

Project Jacquard від Google

Загалом ідея значно глибша і полягає в тому, щоб ви могли залишити свій гаджет вдома, а його основні функції виконуватиме одяг. Погодьтесь, добре придумали, адже кожен з нас хоча б раз та й забув свій девайс вдома або на роботі.

Чи потрібний смарт-одяг взагалі?

Авжеж! Сучасні моделі уже широко використовуються професійними спортсменами. Наприклад, фірма Athos випустила одяг і спеціальний мобільний застосунок, який дає тренеру змогу стежити за роботою спортсмена і робити кожне тренування максимально ефективним. Для цього компанія створила спеціальні онлайн-центри для моніторингу, де можна відстежити тренування усієї команди.

Окрім допомоги в досягненні максимальних результатів, смарт-одяг дає змогу запобігати травмам. Тренер може контролювати рівень навантаження на м'язи і вчасно зупинити тренування.

Смартфон і тренування

Сьогодні смарт-одяг отримав популярність у військовій галузі. Крім стану здоров'я військових розумний одяг дає змогу відстежити точне місце їхнього розташування і допомагає координувати роботу під час повітряно-наземних операцій. Великий плюс такого одягу в його легкості, міцності та універсальності. Також смарт-одяг доволі комфортний.

З часом планують використовувати розумний гардероб у медичній індустрії. Спеціальний одяг допоможе лікарям дистанційно контролювати стан пацієнта. Наприклад, якщо у пацієнта прискорюється серцебиття і піднімається тиск, лікар отримає сигнал і зможе швидко зв'язатися з клієнтом і порекомендувати прийняти потрібні ліки.

Зараз у багатьох лікарнях повно пацієнтів, які вже пройшли основний курс лікування, але не можуть піти додому, бо лікар повинен ще якийсь час простежити за їхнім станом. Якщо вдасться реалізувати ідею зі смарт-одягом, то весь цей процес відбуватиметься за межами лікарні. Також розумний одяг допоможе побачити, чи є у лікуванні прогрес або навпаки після прийняття медикаментів з’явилися побічні ефекти.

На жаль, зараз практично весь смарт-одяг потребує доопрацювання і смартфона. Як складеться доля одягу, нам поки невідомо, але ми вже сьогодні можемо допомогти вашому смартфону. Якщо раптом вашому девайсу знадобляться запчастини, заходьте на наш сайт. Асортимент і ціни вам обов’язково сподобаються.


 
Чат з продажу
sales@all-spares.ua
Мобільна версія
Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпро