Подвійна камера – необхідність чи мода?

30.03.2018

Останнім часом важко не помітити тенденцію використовувати подвійні камери в смартфонах. Практично у всіх потенційних покупців виникає запитання: для чого ж потрібна друга камера? Як з’ясувалося, є дві відповіді: мода та якість фото. Цікаво, що деякі виробники вибирають лише один варіант.

Пропонуємо з’ясувати, чи справді два модулі роблять більш якісні світлини, а також які плюси та мінуси в таких камерах.

Як працює подвійна камера?

Подвійна камера в смартфонах

Робота подвійної камери практично не відрізняється від роботи одинарної. Світло проходить крізь лінзу і потрапляє на матрицю, після чого процесор отримує інформацію від сенсора та перетворює її в фото або відео.

У подвійній камері відбуваються ідентичні процеси, проте тут одночасно працюють відразу дві матриці. Вони фотографують незалежно одна від одної, а об'єднання фото відбувається в самому процесорі. Відповідно, що кращий процесор, то якісніші фотографії ми отримуємо. Проте навіть найкрутіший процесор не покаже відмінний результат без оброблення світлини з допомогою запрограмованих алгоритмів. Пригадаймо перші цифрові фотоапарати: уже тоді пристрої автоматично визначали баланс чорного і білого, а це вже своєрідна обробка.

Як використовується додатковий модуль?

Роль другого модуля визначає виробник.

Часто виробники використовують різні модулі. В одній камері є більше мегапікселів і менша світлосила, а у другій, навпаки, менше мегапікселів, але більша світлосила. Такий баланс застосовується для того, щоб під час об'єднання світлина виходила більш деталізованою. Процесор отримує інформацію про кольори з одного фото, а про деталі – з іншого.

Якщо ви часто фотографуєте в умовах поганого освітлення, то подвійна камера впорається з цим завданням значно краще, ніж одинарна. Під час фотографування світло – це ключовий елемент. Подвійний модуль дозволяє зафіксувати більше деталей, а потім вони вже освітлюються.

Є й інші варіанти використання двох модулів. Наприклад, другий модуль може застосовуватися для фото із змінним фокусом. Спочатку ви фотографуєте, а потім змінюєте точку фокусування.

Також друга камера використовується для розмивання фону (ефект боке). Смартфон створює ефект розмитого фону з допомогою програмного забезпечення. Друга камера допомагає більш точно визначити об'єкт в просторі. Пристрій робить відразу два фото і потім порівнює їх, щоб визначити, який з об'єктів повинен бути на передньому плані. Після цього в реальному часі накладається фільтр, і фон стає розмитим. Рівень розмитості фону можна визначати самостійно. Якість такої світлини безпосередньо залежить від роботи алгоритмів. Якщо все правильно і працює без помилок, то під час розмивання об'єкти не стираються, і краї залишаються рівними.

Розмивання фону

Є ще одне цікаве застосування подвійної камери в смартфонах компанії Huawei (Huawei P9, Mate 9 та Honor 8). Перший сенсор фіксує кольорове зображення. Другий модуль бачить картинку лише в чорному і білому кольорах, що допомагає йому фокусуватися на деталях.

Камери в смартфонах компанії Huawei

З допомогою подвійних камер також створюється ефект 3D. Додатковий модуль дає інформацію про відстані до об'єктів, що дозволяє створити враження 3D-зображення.

У подвійних камерах iPhone 7 Plus працює зовсім інший принцип. Перша камера знімає ширококутним об'єктивом, а другий модуль відіграє роль телеоб'єктива (оптичного зуму) і масштабує фото. Водночас якість фото не втрачається.

Камери в iPhone 7 Plus

Щоб зрозуміти, для чого все це потрібно, зробімо крок назад. Раніше в смартфонах в основному використовувалися лише цифрові зуми. Смартфон робив максимальну 16 МП фотографію. Після чого знімок наближувався в два рази, і виділений фрагмент вирізався з допомогою програми. Так ми отримували зближену 8 МП фотографію, відповідно якість світлини також втрачалася. У стандартних камерах кут огляду фіксується. Щоб чітко зняти певний об'єкт ближче, спочатку до нього потрібно фізично наблизитися. З появою оптичного зуму ходити туди-сюди вже не потрібно. Оскільки другий модуль має оптичний зум, наближене фото не обрізається, відповідно якість світлини залишається високою.

Проте є смартфони, у яких подвійна камера – всього-на-всього лише модна фішка в дизайні. Вони не зумують і не фокусують. Зазвичай це моделі бюджетних китайських смартфонів. Виробник просто встановив дві камери, але спеціального програмного забезпечення немає, відповідно смартфон не вміє працювати з подвійною камерою.

Справа в тім, що встановлення подвійного модуля на собівартість пристрою сильно не впливає. Але щоб змусити її правильно працювати, потрібне програмне забезпечення, процесор і додаткові компоненти, які коштують дорого. Якщо ви вирішили купувати бюджетний девайс лише через подвійну камеру, тоді це може бути великою помилкою. Якщо ж купувати дорогий смартфон і вагатися між одинарною чи подвійною камерою, тоді тут відповідь очевидна.

Камери в смартфонах

Щодо розвитку камер в смартфонах, то існує велика ймовірність, що згодом ми побачимо вже 3 камери в одному девайсі. В Інтернеті вже гуляє інформація про новий пристрій компанії Huawei. Основна камера Huawei P11 X повинна отримати 3 модулі. Таким чином, з'явиться можливість охоплювати ще більше світла, щоб під час фотографування у тьмяному освітленні зображення не розмивалося. Роздільна здатність камери становитиме 40 МП, а п'ятикратний зум зможе працювати в більш широкому діапазоні. Зараз ці дані можуть видатися дещо перебільшеними. Та час покаже, що все ж таки вдасться втілити розробникам.

А ми продовжуємо тримати руку на пульсі розвитку смартфонів, щоб першими запропонувати вам всі потрібні запчастини для вашого девайса.

Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ
Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
Чат з продажів
 Онлайн чат не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти