Що робити, якщо смартфон раптово почав поводити себе дивно?

Сьогодні ми вже не можемо уявити своє життя без мобільного телефону в кишені. Хоча зараз смартфон став чимось більшим, аніж просто телефон. Це маленький ПК, яким зручно користуватися будь-де. Все частіше ми покладаємось на кишенькового друга, як на органайзер. В будь-який момент можна переглянути інформацію про останні новини в світі, перевірити електронну пошту, переглянути новинки кіно, послухати музику чи просто побавитися в ігри.

Та що ж робити, якщо улюблений девайс раптово починає поводити себе дивно? Саме на цьому запитанні зупинимося сьогодні. Ми розповімо про першу допомогу, яку можна надати телефону. Мова йтиме про пристрої з операційними системами Android та Windows.

Найчастіше першими ознаками неправильної роботи телефону є підвисання, довга зворотна реакція на команди та інші, так би мовити, глюки. Як правило, такі проблеми виникають через перевантаження девайсу різними додатками, файлами, фото та відео.

Найпростіший спосіб виправити ситуацію – це видалити непотрібні програми та файли. Перевірте, де саме вони знаходяться, і якщо файли зберігаються в пам’яті телефону, то перенесіть їх на карту пам’яті, якщо це можливо. Видалити програми можна в головному меню, зайшовши в закладку Налаштування → Програми. Деякі програми теж можна перенести на карту пам’яті, принаймні частково.

Якщо впорядкування та видалення зайвих файлів не змінило ситуації або просто немає часу цього зробити, тоді завжди можна скористатися функцією повернення до заводських налаштувань. Пам’ятайте, що скидання налаштувань – це видалення всієї інформації з вашого телефону. Тому перед відновленням заводських налаштувань бажано зберегти всю важливу інформацію, наприклад, контакти.

Найпростішим способом зберегти контактну книжку - синхронізувати пристрій з обліковим записом в Google. В цьому випадку вам потрібно точно знати адресу пошти та пароль, на які зареєстрований ваш обліковий запис. Якщо ж такої можливості немає, тоді можна створити резервну копію на карті пам’яті. В більшості приладів це робиться в головному меню, закладка Налаштування → пункт Резервне копіювання або Резервне копіювання та скидання. Зайдіть в цю закладку і, користуючись підказками, створіть копію чи відновіть вже існуючу на телефон. Створити резервну копію також можна з допомогою додатків, наприклад, Titanium Backup або Helium.

Як повернути налаштування телефону до заводських?

Це зовсім нескладно – перейдіть в налаштування смартфону та знайдіть пункт Резервне копіювання або Резервне копіювання та скидання. В цьому пункті виберіть «Відновлення (скидання) налаштувань». Після цього потрібно трохи зачекати. Телефон сам підкаже, які дії виконувати далі. У випадку скидання до заводських налаштувань рекомендуємо відразу форматувати карту пам’яті, але попередньо перенесіть всі файли на ПК. Частково несправності телефону виникають через пошкоджені файли, тому рекомендуємо перенести фото- та відеофайли на комп’ютер чи інший носій інформації.

Також можна скористатися функцією «глибокого очищення» телефону, або ж Hard Reset. Hard Reset – це апаратне перезавантаження, тобто відновлення заводських параметрів системи та очищення всієї системної інформації, в тому числі, встановлених програм, контактів, SMS.

УВАГА!!!! Скидання налаштувань можна виконувати за умов, якщо ваш пристрій вимкнений або завис та заряд батареї телефону перевищує 50%. Для цього потрібно зайти в меню Android system recovery (Відновлення системи Android) та виконати скидання. Вхід в це меню виконується комбінацією певних клавіш.

Зараз пропонуємо ознайомитися з прикладами комбінацій для телефонів найпопулярніших брендів.

Samsung

Щойно ви вимкнули телефон, затисніть 3 кнопки: збільшення гучності (+), кнопку Home та кнопку ввімкнення і дочекайтеся завантаження меню. В меню з допомогою кнопок звуку виберіть пункт wipe data/factory reset та натисніть кнопку ввімкнення для підтвердження вибору. В меню, що з’явилось, підтвердьте свій вибір та виберіть пункт Yes - delete all data. Після закінчення процедури виберіть пункт Reboot now для коректного завантаження системи.

LG

Після вимкнення пристрою затисніть 2 кнопки: зменшення гучності(-) та кнопку ввімкнення. Коли на дисплеї з’явився логотип LG, відпустіть кнопку ввімкнення, але продовжуйте утримувати кнопку зменшення гучності(-) та відразу повторно натисніть кнопку ввімкнення. В деяких моделях потрібно відпустити обидві кнопки і повторно їх затиснути. Після того як на екрані з’явиться вікно підтвердження скидання налаштувань, відпустіть обидві клавіші. В цьому меню з допомогою кнопок звуку, потрібно вибрати команду Yes (Так) та натиснути клавішу ввімкнення для підтвердження скидання налаштувань. Далі потрібно буде повторно підтвердити ваше рішення. Після закінчення скидання налаштувань зачекайте, доки система повністю завантажиться.

HTC

Коли пристрій повністю вимкнеться, затисніть дві кнопки: зменшення гучності(-) та кнопку ввімкнення. Як тільки на екрані з’явиться меню, кнопки потрібно відпустити. З допомогою кнопок гучності виберіть пункт меню factory reset і натисніть кнопку ввімкнення, щоб підтвердити свій вибір. Після чого потрібно дочекатися завершення процесу скидання.

Sony

Для апаратів цього бренду дуже складно виділити якийсь загальний спосіб, адже практично для кожної конкретної моделі існує свій власний метод. Як правило, апаратне скидання виконується з допомогою конкретної кнопки Reset. Така кнопка є в багатьох приладах, в яких немає доступу до акумуляторної батареї, тобто апарат є монолітним, і перезавантажити його з допомогою банального витягування батареї не вдасться. Ця кнопка, зазвичай, схована десь на корпусі в заглибленні, щоб уникнути випадкових натисків. Кнопку Reset потрібно затиснути та дочекатися вібрації, яка сигналізує, що процес скидання налаштувань розпочато.

Fly

Після того як ви вимкнули пристрій, затисніть 2 кнопки: збільшення гучності (+) та кнопку ввімкнення. Коли на дисплеї з’явиться логотип Android, відпустіть кнопку ввімкнення; тим часом продовжуйте утримувати (приблизно 5-10 секунд) кнопку збільшення гучності (+) до появи меню Recovery. З допомогою клавіш гучності виберіть пункт меню wipe data/factory reset (в деяких моделях для вибору використовується лише кнопка зменшення гучності) та підтвердьте ваш вибір клавішею ввімкнення (в деяких моделях для вибору використовується кнопка збільшення гучності). У наступному меню таким же чином підтвердьте свій вибір та натисніть Yes — delete all user data. Тепер залишається лише чекати, допоки завершиться виконання процедури. Щойно процес скидання налаштувань закінчиться, на екрані з’явиться меню, в якому потрібно вибрати Reboot now для коректного завантаження системи.

Lenovo

В смартфонах Lenovo після вимкнення пристрою затисніть 3 кнопки: збільшення гучності(+), зменшення гучності(-) та кнопку ввімкнення. На екрані має з'явитися інженерне меню Recovery. З допомогою клавіш гучності виберіть пункт меню wipe data/factory reset, щоб підтвердити вибір, натисніть кнопку ввімкнення. У вікні, що з'явилося, таким же методом виберіть Yes — delete all user data, так ви підтверджуєте вибір функції Hard Reset. Після скидання налаштувань апарат перезавантажиться. Проте в деяких смартфонах автоматичного перезавантаження немає. У такому випадку в інженерному меню потрібно вибрати пункт reboot system now, щоб примусово перезавантажити систему.

Останнім часом великим попитом користуються смартфони з операційною системою Windows. Найбільш відомими представниками смартфонів, які працюють на цій операційній системі, є бренди Nokia та Microsoft.

Microsoft и Nokia

Для пристроїв з ОС Windows діє 2 способи скидання налаштувань:

  1. Після вимкнення пристрою затисніть 2 кнопки: зменшення гучності(-) та кнопку ввімкнення. Утримуйте їх протягом 10-15 секунд, поки не ввімкнеться вібрація. Після цього відпустіть обидві клавіші, апарат повинен перезавантажитися. Як тільки смартфон почав перезавантаження, затисніть та утримуйте декілька секунд кнопку зменшення гучності(-). Якщо ви зробили все вірно, то на екрані з'явиться символ “!”. Це означає, що ви потрапили в сервісне меню і кнопку гучності можна відпустити. Тепер натисніть наступну комбінацію клавіш: збільшення гучності (+), зменшення гучності (-), кнопку ввімкнення та зменшення гучності(-). На екрані з'явиться зображення шестерні, що крутиться, а під нею стрічка індикації виконання скидання налаштувань. Поки процес відновлення не буде завершено, в жодному разі не можна користуватися пристроєм.
  2. Коли пристрій остаточно вимкнувся, затисніть 3 кнопки: зменшення гучності(-), кнопку ввімкнення та кнопку камери. Їх потрібно утримувати протягом 10-15 секунд, доки не з’явиться вібросигнал. Після цього відпустіть клавішу ввімкнення та продовжуйте утримувати клавіші зменшення гучності(-) та камери приблизно ще 5 секунд. Таким чином смартфон повертається до заводських налаштувань.

Варто зазначити, що не для всіх пристроїв діють вищеперелічені методи. В деяких виробників в окремих моделях телефонів спосіб скидання налаштувань до заводських є індивідуальним.

Якщо жоден з вищезазначених методів не зміг повернути бажану швидкодію вашого девайсу, в такому випадку ми рекомендуємо замінити програмне забезпечення. Для цього потрібно звернутися в сервісний центр, щоб надалі не виникало проблем з функціонуванням смартфону.


 
Русский Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпропетровськ
+52Mexico+7Russian Federation, The+20Єгипет+967Ємен+972Ізраїль+62Індонезія+91Індія+964Ірак+98Іран+353Ірландія+354Ісландія+34Іспанія+39Італія+61Австралія+43Австрія+994Азербайджан+358Аландські острови+355Албанія+213Алжир+244Ангола+1264Ангілья+376Андорра+672Антарктида+1268Антигуа+54Аргентина+297Аруба+93Афганістан+1242Багамські острови+880Бангладеш+1246Барбадос+973Бахрейн+32Бельгія+501Беліз+229Бенін+225Берег Слонової Кості+1441Бермудські острови+359Болгарія+591Болівія+387Боснія і Герцеговина+267Ботсвана+55Бразилія+246Британська територія в Індійському океані+673Бруней+226Буркіна-Фасо+257Бурунді+975Бутан+375Білорусь+84В'єтнам+678Вануату+379Ватикан+44Велика Британія+58Венесуела+681Волліс і Футуна+1284Віргінські острови (Брит.)+1340Віргінські острови (США)+374Вірменія+241Габон+220Гамбія+233Гана+592Гаяна (Брит.)+509Гаїті+590Гваделупа+502Гватемала+224Гвінея+245Гвінея-Бісау+44Гернсі+504Гондурас+852Гонконг+1473Гренада+299Гренландія+30Греція+995Грузія+1671Гуам+350Гібралтар+45Данія+44Джерсі+253Джибуті+1767Домініка+1829Домініканська Республіка+593Еквадор+240Екваторіальна Гвінея+291Еритрея+372Естонія+251Ефіопія+260Замбія+212Західна Сахара+699Зовнішні малі острови (США)+263Зімбабве+962Йорданія+238Кабо-Верде+77Казахстан+1345Кайман+855Камбоджа+237Камерун+1Канада+34Канарські острови+974Катар+254Кенія+996Киргизстан+86Китай+61Кокосові острови+57Колумбія+269Коморські острови+242Конго+243Конго ДР+850Корея (КНДР)+381Косово+506Коста Ріка+53Куба+965Кувейт+357Кіпр+686Кірибаті+856Лаос+371Латвія+266Лесото+370Литва+352Люксембург+231Ліберія+961Ліван+218Лівія+423Ліхтенштейн+95М'янма+230Маврикій+222Мавританія+261Мадагаскар+262Майотта+853Макао+389Македонія, Республіка+265Малаві+60Малайзія+960Мальдівські острови+356Мальта+223Малі+212Марокко+596Мартиніка+692Маршаллові острови+258Мозамбік+373Молдова+377Монако+976Монголія+1664Монтсеррат+691Мікронезія+264Намбія+674Науру+977Непал+64Нова Зеландія+687Нова Каледонія+47Норвегія+227Нігер+234Нігерія+31Нідерланди+599Нідерландські Антильські острови+599Нідерландські Антильські острови (Бонайре)+599Нідерландські Антильські острови (Кюрасао)+505Нікарагуа+49Німеччина+683Ніуе+971ОАЕ+968Оман+682Острови Кука+55Острів Буве+44Острів Мен+672Острів Норфолк+61Острів Різдва+590Острів Святого Мартіна+290Острів Святої Єлени+0Острів Херд і Острова Макдональд+27ПАР+92Пакистан+680Палау+970Палестина+507Панама+675Папуа-Нова Гвінея+595Парагвай+51Перу+48Польща+351Португалія+1787Пуерто-Рико+500Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови+64Піткерн+82Республіка Корея+262Реюньйон+250Руанда+40Румунія+1США+503Сальвадор+685Самоа+378Сан-Маріно+239Сан-Томе і Прінсіпі+966Саудівська Аравія+268Свазіленд+248Сейшельські острови+590Сен-Бартельмі+508Сен-П'єр і Мікелон+221Сенегал+1784Сент-Вінсент+1869Сент-Кіттс+1758Сент-Люсія+381Сербія+963Сирія+421Словаччина+386Словенія+677Соломонові острови+252Сомалі+249Судан+597Суринам+1684Східне Самоа (США)+670Східний Тимор+1670Східні Маріанські острови+1670Східні Маріанські острови (Сайпан)+232Сьєрра-Леоне+65Сінгапур+992Таджикистан+886Тайвань+255Танзанія+66Таїланд+689Таїті+1649Теркс і Кайкос+228Того+690Токелау+676Тонга+1868Триніда і Тобаго+688Тувалу+216Туніс+90Туреччина+993Туркменістан+256Уганда+36Угорщина+998Узбекистан+380Україна+598Уругвай+298Фарерські острови+500Фолклендські острови+594Французька Гвіана+1689Французькі Південні і Антарктичні Території+33Франція+679Фіджі+63Філліпіни+358Фінляндія+385Хорватія+236Центрально-Африканська республіка+235Чад+420Чехія+56Чилі+382Чорногорія+41Швейцарія+46Швеція+47Шпіцберген і Ян-Маєн+94Шрі Ланка+1876Ямайка+81Японія