Чому утилізувати батарейки так важливо?

25.10.2016

Важко описати роль батарейки в нашому житті. Вони скрізь. Практично всі прилади, які роблять наш побут простішим та комфортним, мають акумулятори. Це джерело енергії, яке ми використовуємо щодня, а коли приходить час – змінюємо стару батарейку на нову. Мало хто замислюється, куди ж потрапляють мільйони акумуляторів, які вичерпали свій ресурс.

Викинути батарейку в загальний сміттєвий бак означає завдати шкоди не лише собі та оточуючим, але й декільком наступним поколінням!

Выброшенные батарейки

Батарейка – це хімічний пристрій, елементи якого взаємодіючи між собою вступають в реакцію, в результаті якої ми отримуємо електроенергію. Кожен з елементів є більш або менш токсичним та небезпечним. До складу батарейки входять:

  • свинець (має властивість накопичуватися в організмі та вражати нирки, нервову систему, кісткові тканини);
  • кадмій (канцероген, може спровокувати розвиток онкологічних захворювань);
  • ртуть (може накопичуватися в організмі, проникає з отруєною водою або продуктами, вражає нирки, печінку, легені, нервову систему, органи зору та слуху, мозок, руховий апарат);
  • нікель та цинк (викликають дерматит);
  • луги (викликають хімічні опіки слизових оболонок і шкіри).

Практично на всіх батарейках є знак у вигляді перекресленого сміттєвого контейнера. Цей знак означає, що викидати батарейку в сміттєвий бак заборонено!

Выброшенные батарейки

Корозія швидко руйнує металеве покриття батарейки і всі зазначені метали та кислоти потрапляють в ґрунт і ґрунтові води, а через деякий час, в організм людини. Йдеться не лише про пальчикові батарейки, але й про акумулятори для смартфонів, планшетів і ноутбуків. Одна батарейка формату AA (пальчикова), яку більшість з нас звикли викидати у сміттєве відро, може забруднити від 15 до 20 м² ґрунту.

Спалювати акумулятори також заборонено, оскільки ті ж таки небезпечні хімічні речовини в процесі горіння потрапляють в атмосферу.

Що робити з використаною батарейкою?

Використану батарейку не можна зберігати вдома. Небезпечні речовини будуть випаровуватися в повітря і можуть завдати шкоди вашому здоров'ю.

Спробуйте знайти найближчий до вашого будинку пункт прийому відпрацьованих батарейок. Контейнери для збору батарейок часто розташовані у великих супермаркетах, сервісних центрах, салонах мобільних операторів і магазинах, що спеціалізуються на продажі побутової техніки та електроніки.

Щоб постійно не бігати в пункти прийому, можна разом з сусідами збирати батарейки в закриту ємність десь в будинку та періодично здавати їх.

Користуйтеся акумуляторами, щоб менше використовувати пальчикові батарейки. Їх можна заряджати і використовувати протягом тривалого часу. Так ви зменшите кількість отруйних відходів і зекономите гроші.

Як утилізують батарейки в різних країнах?

Як утилізують батарейки

Утилізація батарейок доволі трудомісткий та дорогий процес.

В Японії батарейки поки не утилізують, оскільки там вважають, що ще не придумали оптимального способу їх переробки. Батарейки збирають, сортують та відправляють в сховища.

У Китаї діє схожа система. Батарейки збирають та закопують у величезні ями з поліетиленовим покриттям. Там вони будуть зберігатися доти, доки не придумають прибутковий метод утилізації.

У країнах Євросоюзу батарейки переробляють. Тут чітко налагоджений процес збору та утилізації батарейок. Частина витрат на утилізацію відразу закладається у вартість нової батарейки. Всі знають, як правильно сортувати батарейки, а пункти прийому використаних акумуляторів є практично на кожному кроці. Щоб мотивувати людей приносити та здавати батарейки, в супермаркетах і магазинах діє спеціальна система знижок. Здаючи старі батарейки, ви отримуєте знижку на купівлю нових. Найкращих результатів по збиранню та переробці батарейок і акумуляторів досягла Німеччина. Близько 90% використаних батарейок переробляють, а частина, що залишилася, йде на зберігання.

Австралія також лідирує за кількістю утилізованих батарейок. Щорічно тут переробляють 80% акумуляторів. Елементи живлення, які місцеві підприємства не можуть переробити, відправляють в Європу.

У США батарейки утилізують невеликі приватні компанії. Спонсорами таких підприємств стають самі виробники акумуляторних батарей. Так їм простіше контролювати процес утилізації. В США переробляють близько 60 % елементів живлення.

В Україні, на жаль, немає налагодженого процесу збору та утилізації відпрацьованих акумуляторів. Найчастіше батарейки збирають волонтери або приватні організації. Офіційних місць, які б спеціалізувалися на переробці акумуляторів, на жаль, також немає.

Всі батарейки купують закордоном, тому в їх вартість входить утилізаційний збір. Але через відсутність необхідних механізмів у законодавстві та єдиного центру для збору відпрацьованих акумуляторів, ми не відправляємо їх на вже оплачену утилізацію.

Будемо сподіватися, що скоро відбудуться позитивні зміни в питанні утилізації батарейок. А поки радимо вам збирати та здавати елементи живлення в спеціальні пункти прийому. Вчені скоро придумають новий, більш вигідний спосіб їх переробки.

Без нових батарейок поки нам не обійтися. Якщо вам потрібні батареї для смартфонів, планшетів або акумулятори типу АА, ААА, завітайте на наш сайт. Тут ви знайдете не лише широкий асортимент батарей, а й зарядних пристроїв.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
Чат з продажів
 Онлайн чат не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти