Що всередині планшета та інших мобільних пристроїв?

Нині ми все частіше використовуємо планшетні комп'ютери. Головною характеристикою такого девайса можна з упевненістю назвати його портативність - користувач не прив'язаний до свого робочого місця і може залишатися на зв'язку стільки, скільки необхідно, і при цьому постійно бути в курсі всіх важливих подій. Сьогодні кожен використовує планшет на свій смак, у когось це просто стильний аксесуар, хтось любить багато читати, комусь він потрібен для проведення нарад і демонстрації презентацій, а хтось просто слухає музику або дивиться фільми. Компактність і легкість цього пристрою дозволяє використовувати його навіть у шкільній програмі. Все більше батьків замінюють звичайні важкі підручники на компактні планшети з електронними варіантами книг. Звичайно ж, багатьом цікаво, що ж знаходиться усередині цього пристрою. Саме про це ми вам і хочемо розповісти в цій статті.

Найголовніші компоненти планшетного комп'ютера це:


Послідовність складання частин

Сенсорний екран - пристрій введення інформації, який реагує на дотики і дозволяє користувачеві "спілкуватися" зі своїм девайсом зрозумілою для нього "мовою". Поява сенсорних екранів в мобільних пристроях дозволила вімовитись від звичайної механічної клавіатури і зробити більший дисплей, а також спростити серфінг в інтернеті і значно розширити мультимедійні можливості пристрою.

Приклад сенсорного екрану

Однак, існують і незручності. Сенсорний екран складається з самої сенсорної панелі, шлейфу для приєднання до системної плати і захисного скла, яке робить сенсор дуже крихкою запчастиною, саме тому сенсорні екрани часто потребують ремонту або замін. Для посилення міцності сенсорного екрану, наш магазин пропонує додаткові загартовані захисні екрани, котрі, при падінні пристрою, приймуть весь удар на себе. Додаткове захисне скло, швидше за все, розіб'ється, але його, в будь-якому випадку, замінити простіше і дешевше, ніж сенсорний екран, і при цьому не доведеться розбирати планшет. У випадку якщо у вас, все ж, тріснув сенсорний екран, ми пропонуємо сенсорні екрани до більшості планшетів відомих брендів, таких як Acer, Apple, Asus, Fly, Lenovo, Samsung, Sony, а також широкий вибір сенсорних екранів до планшетів китайського виробництва China-Tablet PC, та інші моделі.

Якщо у вас виникли питання з приводу заміни сенсорного екрану, то радимо прочитати нашу статтю

Зазвичай, сенсорний екран кріпитися до планшета двома способами - або двостороннім скотчем до пластикової рамки або на ультрафіолетовий клей безпосередньо до дисплею. Ми пропонуємо широкий вибір високоякісних скотчів, підібраних спеціально для приклеювання сенсорних екранів, а також клеї, які тверднуть під ультрафіолетовим випромінюванням. До речі, ми зняли ціле відео про клеї, яке ви можете переглянути тут:

Сьогодні просто неможливо собі уявити сучасний гаджет без камери. Виробники планшетів зазвичай використовують 2 камери. Основна камера призначена для якісної зйомки відео і, як правило, має високу роздільну здатність та всілякі елементи для стабілізації зображення. Передня (фронтальна) камера звернена до вас і, в основному, використовується для відеозв'язку та має невелику роздільну здатність для комфортної передачі сигналу в мобільній мережі. Фронтальна камера, а, іноді і основна, кріпляться до пластикової рамки, яка частково служить передньою панеллю корпусу планшета.

Рамка сенсорного екрану

Якщо сенсорний екран це пристрій введення інформації, то дисплей – пристрій її виведення. На ньому, в графічній формі, відображається інформація у форматі, доступному для розуміння людини. Чим вище роздільна здатність дисплею, тим чіткішою буде картинка.

Дисплей

Найпоширенішою поломкою дисплея завжди залишатиметься механічне пошкодження, іншими словами - розбитий дисплей. Якщо у вас виникла така проблема, то ми будемо завжди раді вам допомогти. У нашому магазині представлений широкий вибір дисплеїв для планшетів в різній комплектації, окремо дисплеї, дисплеї в комплекті з сенсорними екранами, а також, в комплектації з рамкою.

"Каркасом", до якого приєднуються всі компоненти будь-якого мобільного пристрою, є системна плата. Це складна багатошарова пластина, виготовлена із діелектрику, на поверхні і у внутрішніх шарах якоїй розміщені струмопровідні кола електричної схеми. На системній платі, методом пайки, розміщено безліч електронних компонентів, роз'єми для механічного з'єднання з іншими частинами пристрою, а також інтерфейс користувача.

Приклад розміщення компонентів на системній платі
 1. Коаксіальний кабель. Такими кабелями антени приєднуються до системної плати за допомогою пайки, або спеціального коннектора.
 2. Динамік (дзвоник). Цей динамік має невеликий розмір і призначений для відтворення мелодій, мови, звукових доріжок фільмів, звукового супроводу ігор і будь-яких інших звуків, які видає ваш пристрій.
 3. Роз'єм зарядки. Деякі виробники встановлюють його окремо, щоб звільнити додаткове місце для порту USB, коли потрібна робота з пристроєм в момент підзарядки, а, в деяких випадках, зарядка здійснюється тільки через роз'єм micro-USB (на малюнку позначений під номером 5)
 4. Mini-HDMI роз'єм, призначений для виведення відеосигналу на інші пристрої, це може бути телевізор, монітор або, наприклад, проектор.
 5. Micro-USB роз'єм, за допомогою якого ви можете приєднати до планшета зовнішню клавіатуру, мишу, флешку, також використовується при обміні інформацією з ПК, і в деяких випадках для підзарядки.
 6. Мікрофон. Цей пристрій призначений для перетворення механічних коливань (звуків) в електричні сигнали, для того щоб вашу мову можна було записати, або передати по мережі.
 7. Роз'єм під мультимедійну картку. Використовують для збільшення обсягу пам'яті, в якій зберігаються ваші дані. Подібним чином виглядає роз'єм під SIM карту, в розібраному нами прикладі цей модуль відсутній.
 8. Роз'єм для приєднання зовнішньої гарнітури. Планшет прикладати до вуха зовсім незручно, тому для розмови використовують зовнішні навушники з мікрофоном.
 9. Кнопка вмикання планшета

З іншого боку системної плати припаяні різні електричні елементи, мікросхеми та роз'єми для приєднання дисплею, сенсорного екрану і камер. Мікросхема, іншими словами інтегральна схема або чіп (мікрочіп) - це мініатюрна електронна схема, виготовлена на напівпровідниковій підкладці або плівці, найчастіше поміщена в нерозбірний корпус.

Приклад розміщення компонентів на системній платі
 1. Модуль керування bluetooth, WiFi та FM-радіо
 2. ПЗУ - постійний запам'ятовуючий пристрій, місце, де зберігатиметься інформація, записана користувачем, фото, відео, документи та програми.
 3. Мікросхема керування живленням, іншими словами, контролер живлення, що відповідає за зарядку планшета, а також за живлення інших внутрішніх елементів.
 4. ЦПУ - центральний процесорний пристрій (central processing unit, CPU, дослівно - центральний пристрій обробки), або ж, просто, процесор, як ми звикли його називати. Це, по суті, головний мозок нашого пристрою, який обробляє дані, шляхом виконання арифметичних і логічних операцій і керує всіма пристроями. Головні характеристики процесора - це тактова частота і продуктивність. Також, не останнім фактором є енергоспоживання процесора.
 5. ОЗУ - оперативний запам'ятовуючий пристрій (Random Access Memory, RAM, пам'ять з довільним доступом), просто кажучи - "оперативка". Цей вид пам'яті призначений для зберігання змінної інформації, яка може змінюватись в процесі виконання мікропроцесором своїх операцій. Саме в ній зберігаються всі програми, які виконуються в цей момент та їх дані.
 6. Контролер сенсорного екрану. Це мікросхема, яка, за допомогою записаного в ній алгоритму, здійснює операції з даними і перетворює їх у цифровий код, зрозумілий для мікропроцесора. У деяких варіантах мікроконтролер може бути розміщений просто на шлейфі сенсорного екрану.
 7. Роз'єм для приєднання основної камери.
 8. Роз'єм для приєднання фронтальної камери.
 9. Роз'єм для приєднання дисплею.
 10. Роз'єм для приєднання сенсорного екрану.

В планшетах, які підтримують мобільний зв'язок, присутній ще і підсилювач потужності, а в більш дорогих варіантах планшети оснащені також відеопроцесорами.

Мобільність всього цього складного пристрою забезпечує, звичайно ж, акумуляторна батарея.

Батарея

Акумуляторні батареї відрізняються за хімічним складом, напругою, ємністю, а також габаритами. Наш магазин пропонує широкий вибір акумуляторних батарей до планшетів.

Основний дизайнерський акцент виробник ставить на задню панель планшету - це сама габаритна частину пристрою.

Задня панель

Від дизайну задньої панелі залежить наскільки зручно і приємно тримати планшет в руках, наскільки стійким є пристрій до механічних пошкоджень при падінні, ну і, звичайно ж, зовнішній вигляд.

Магазин ВСІ ЗАПЧАСТИНИ бажає, щоб ваші планшети завжди функціонували без збоїв і залишалися неушкодженими. Якщо ж у вас виникли питання з приводу ремонту планшетів, звертайтеся до наших фахівців служби технічної підтримки.


 
Русский Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпропетровськ
+52Mexico+7Russian Federation, The+20Єгипет+967Ємен+972Ізраїль+62Індонезія+91Індія+964Ірак+98Іран+353Ірландія+354Ісландія+34Іспанія+39Італія+61Австралія+43Австрія+994Азербайджан+358Аландські острови+355Албанія+213Алжир+244Ангола+1264Ангілья+376Андорра+672Антарктида+1268Антигуа+54Аргентина+297Аруба+93Афганістан+1242Багамські острови+880Бангладеш+1246Барбадос+973Бахрейн+32Бельгія+501Беліз+229Бенін+225Берег Слонової Кості+1441Бермудські острови+359Болгарія+591Болівія+387Боснія і Герцеговина+267Ботсвана+55Бразилія+246Британська територія в Індійському океані+673Бруней+226Буркіна-Фасо+257Бурунді+975Бутан+375Білорусь+84В'єтнам+678Вануату+379Ватикан+44Велика Британія+58Венесуела+681Волліс і Футуна+1284Віргінські острови (Брит.)+1340Віргінські острови (США)+374Вірменія+241Габон+220Гамбія+233Гана+592Гаяна (Брит.)+509Гаїті+590Гваделупа+502Гватемала+224Гвінея+245Гвінея-Бісау+44Гернсі+504Гондурас+852Гонконг+1473Гренада+299Гренландія+30Греція+995Грузія+1671Гуам+350Гібралтар+45Данія+44Джерсі+253Джибуті+1767Домініка+1829Домініканська Республіка+593Еквадор+240Екваторіальна Гвінея+291Еритрея+372Естонія+251Ефіопія+260Замбія+212Західна Сахара+699Зовнішні малі острови (США)+263Зімбабве+962Йорданія+238Кабо-Верде+77Казахстан+1345Кайман+855Камбоджа+237Камерун+1Канада+34Канарські острови+974Катар+254Кенія+996Киргизстан+86Китай+61Кокосові острови+57Колумбія+269Коморські острови+242Конго+243Конго ДР+850Корея (КНДР)+381Косово+506Коста Ріка+53Куба+965Кувейт+357Кіпр+686Кірибаті+856Лаос+371Латвія+266Лесото+370Литва+352Люксембург+231Ліберія+961Ліван+218Лівія+423Ліхтенштейн+95М'янма+230Маврикій+222Мавританія+261Мадагаскар+262Майотта+853Макао+389Македонія, Республіка+265Малаві+60Малайзія+960Мальдівські острови+356Мальта+223Малі+212Марокко+596Мартиніка+692Маршаллові острови+258Мозамбік+373Молдова+377Монако+976Монголія+1664Монтсеррат+691Мікронезія+264Намбія+674Науру+977Непал+64Нова Зеландія+687Нова Каледонія+47Норвегія+227Нігер+234Нігерія+31Нідерланди+599Нідерландські Антильські острови+599Нідерландські Антильські острови (Бонайре)+599Нідерландські Антильські острови (Кюрасао)+505Нікарагуа+49Німеччина+683Ніуе+971ОАЕ+968Оман+682Острови Кука+55Острів Буве+44Острів Мен+672Острів Норфолк+61Острів Різдва+590Острів Святого Мартіна+290Острів Святої Єлени+0Острів Херд і Острова Макдональд+27ПАР+92Пакистан+680Палау+970Палестина+507Панама+675Папуа-Нова Гвінея+595Парагвай+51Перу+48Польща+351Португалія+1787Пуерто-Рико+500Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови+64Піткерн+82Республіка Корея+262Реюньйон+250Руанда+40Румунія+1США+503Сальвадор+685Самоа+378Сан-Маріно+239Сан-Томе і Прінсіпі+966Саудівська Аравія+268Свазіленд+248Сейшельські острови+590Сен-Бартельмі+508Сен-П'єр і Мікелон+221Сенегал+1784Сент-Вінсент+1869Сент-Кіттс+1758Сент-Люсія+381Сербія+963Сирія+421Словаччина+386Словенія+677Соломонові острови+252Сомалі+249Судан+597Суринам+1684Східне Самоа (США)+670Східний Тимор+1670Східні Маріанські острови+1670Східні Маріанські острови (Сайпан)+232Сьєрра-Леоне+65Сінгапур+992Таджикистан+886Тайвань+255Танзанія+66Таїланд+689Таїті+1649Теркс і Кайкос+228Того+690Токелау+676Тонга+1868Триніда і Тобаго+688Тувалу+216Туніс+90Туреччина+993Туркменістан+256Уганда+36Угорщина+998Узбекистан+380Україна+598Уругвай+298Фарерські острови+500Фолклендські острови+594Французька Гвіана+1689Французькі Південні і Антарктичні Території+33Франція+679Фіджі+63Філліпіни+358Фінляндія+385Хорватія+236Центрально-Африканська республіка+235Чад+420Чехія+56Чилі+382Чорногорія+41Швейцарія+46Швеція+47Шпіцберген і Ян-Маєн+94Шрі Ланка+1876Ямайка+81Японія