Що означає Made in PRC?

16.11.2016

Доволі часто етикетка з написом Made in PRC зустрічається на одязі, інструментах або електроніці. А знаєте, де знаходиться ця країна PRC? Ми розповімо вам про це.

Що ж сталося з відомим маркуванням Made in China? Все доволі просто – його ребренднули. Пропонуємо з'ясувати, чому так сталося.

 Made in China чи Made in PRC

Що таке PRC? Історія ребрендингу.

PRC (People's Republic of China) в перекладі означає КНР (Китайська Народна Республіка). Здивовані? Так, це правда.

Товари з Китаю давно вважають низькоякісними. Незалежно від бренду чи виробника, весь товар з маркуванням Made in China автоматично отримував статус мотлоху.

З 2014 року Китай вважається світовим лідером з виробництва та експорту більшості видів промислової продукції. Більше 370 тис. нових підприємств відкрилося в КНР за останні 50 років. Щоб здешевити собівартість продукції, багато заводів перенесли з Європи в Китай. Підприємства, які залишилися, наприклад, в Німеччині, Франції, Іспанії забезпечують продукцією свій внутрішній ринок, а товари на експорт виготовляються в Китаї.

Вибираючи техніку для дому, зауважте, що на продукції відомих брендів є маркування Made in China. Це зовсім не означає, що кухонний комбайн, наприклад, фірми Moulinex є китайською підробкою. Його просто виготовили в Китаї на заводі Moulinex і відправили в вашу країну. Собівартість комбайна, виробленого в КНР буде в кілька разів нижчою, ніж виготовленого і доставленого з Франції. Замовляючи товар в Китаї, продавець заробить більше, ніж на такому ж, але французькому. Так в наших магазинах з'являються європейські бренди, вироблені в Китаї.

Європейські бренди, вироблені в Китаї

Запчастини для смартфонів з Китаю

З запчастинами для смартфонів, планшетів і ноутбуків ситуація дещо складніша. Відомо, що всі запчастини виробляються в Китаї. Незважаючи на це, купити оригінальну запчастину для тих же смартфонів Samsung чи Apple неможливо. Їх підприємства охороняються всіма можливими та неможливими методами. З цих заводів запчастини відправляють в Європу, де розподіляють між філіями. Тому купити запчастину класу якості Original можна лише в офіційному представництві.

Проте китайці не були б китайцями, якби не змогли хоч якось заробити на таких дорогих запчастинах. Вони виготовляють такі ж запчастини, але не на офіційних фабриках. Дізнавшись технологію виготовлення дисплея, сенсора чи шлейфа, місцеві умільці створюють верстат, який може зробити запчастину ідентичну оригіналу. Ці деталі вважаються високоякісними і відносяться до класу High Copy.

Original PRC – це запчастини, в комплектацію яких входять оригінальні компоненти. Наприклад, у продавця є оригінальні дисплеї, а оригінальних сенсорних екранів немає. У таких випадках на оригінальний дисплей встановлюють сенсор з класу High Copy. Оскільки в такому модулі є оригінальний дисплей, його класифікують як Original PRC. Є й інший варіант сценарію. У продавця є оригінальний дисплей і оригінальний сенсорний екран, але покупцеві потрібний модуль, а не окремі запчастини. В таких випадках сенсор і дисплей склеюють і продають готовий модуль. Така запчастина також отримає статус Original PRC, оскільки її виготовили не на офіційному заводі, але з оригінальних деталей. Запчастини з категорії Original PRC – це ті ж оригінальні запчастини, але їх збирають не на офіційному заводі. За якістю товари класу Original PRC не відрізняються від оригінальних. А ось різниця в ціні є істотною.

Детальніше про класи якості та їхню вартість читайте у нашій статті "Класи якості запчастин".

Незважаючи ні на що, завжди знайдуться охочі заробити більше. Саме це стало основним фактором, який дискредитував значення Made in China. В Китаї справді виготовляють одні й ті ж товари, але абсолютно різної якості. Який товар потрапить вам в руки, залежить тільки від того, хто його вам продасть. Закупівельники свідомо замовляють низькоякісну дешеву продукцію, а потім продають її з націнкою в 1000%. Це не жарт, націнка в 1000% справді існує.

Проблема в тому, що зовні оригінальні запчастини, техніка чи інші товари можуть не відрізнятися від дешевої копії. Чого не можна сказати про їхню начинку чи матеріали, з яких їх зробили.

Безсовісні продавці купують третьосортний товар і продають його за ціною оригіналу. Очевидно, що такі речі довго не служитимуть. Покупці не знають, як їх обманюють і в усьому звинувачують етикетку Made in China.

Трапляється, що китайські продавці також обманюють. Наприклад, постачальник замовив якісний дорогий товар, а йому прислали дешеву підробку. В такому випадку матеріальних збитків знову зазнає клієнт. Продавець не хоче втрачати свої гроші, тому продає підробку з маркуванням Made in China за ціною оригіналу.

Ось так все, що було зроблено в КНР, незаслужено і автоматично отримувало погану репутацію.

Варто зазначити, що під етикеткою Made in China також продаються високоякісні товари з Малайзії і Тайваню.

Щоб хоч якось виправити репутацію товарів з Китаю, маркетологи вирішили змінити маркування на Made in PRC. Його можна зустріти на багатьох якісних товарах таких брендів, як Bosch, Makita, Hitachi. Всі вони виготовляються на заводах в КНР, проте їхня якість нічим не відрізняється від європейських аналогів.

Сьогодні не варто звертати увагу на країну виробника. Вибирайте товари, керуючись репутацією бренду чи торгової марки. Відомі компанії не будуть ризикувати своїм ім'ям та продавати китайські підробки з написом Made in PRC.

Ми чітко класифікуємо усі товари, щоб не вводити в оману наших клієнтів. Будьте впевнені, зробивши замовлення на нашому сайті, ви гарантовано отримаєте запчастини відповідного класу якості за оптимальною ціною.

Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Онлайн чат Офлайн
Чат з продажів
 Онлайн чат не у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти