Причини зникнення звуку в смартфонах та планшетах

Зникнення звуку в смартфоні або планшеті – дуже поширена причина звернення клієнтів в сервісний центр. До категорії ризику, як правило, потрапляють китайські пристрої. Виробники бюджетних девайсів економлять на дрібних деталях, наприклад, на динаміках та мікрофонах. Неякісні компоненти швидко виходять з ладу, а власник смартфона/планшета не може зрозуміти, чому в практично новому пристрої зник звук або співрозмовник не чує його.

Щоб знайти зламану деталь, потрібно з’ясувати, яка з запчастин відповідає за відтворення звуку в тому чи іншому випадку. У цій статті ми розповімо про деталі, які беруть участь в процесі звуковідтворення, а також опишемо ознаки їх несправності.

Несправності мікрофона

Мікрофон - це деталь комунікаційного пристрою, яка перетворює звук (голос) в електричний сигнал. Розташований він у нижній або передній нижній частині пристрою.

Несправності мікрофона

Учасник розмови скаржиться, що не чує вас – це ознака того, що з ладу вийшов мікрофон. Несправний мікрофон не може перетворювати голос в електричний сигнал. Щоб переконатися, що проблема саме в мікрофоні, зробіть тестовий запис. Увімкніть диктофон та запишіть якийсь звук. Прослухайте запис, якщо жодного звуку або шуму немає, проблема точно в мікрофоні.

Причина несправності мікрофона

Сторонній предмет

Зовні мікрофон має вигляд маленького отвору в корпусі пристрою. Прохід, який веде до мікрофона, часто засмічується дрібними частинками, наприклад, піском або пилом. Якщо співрозмовник зовсім не чує вас або ж чує погано, наче ви перебуваєте десь далеко від пристрою, потрібно просто прочистити цей прохід.

Виправити цю проблему дуже просто. Прочистіть отвір сухою зубною щіткою. В жодному разі не можна використовувати воду, спирт або іншу рідину. Також не рекомендуємо чистити голками, зубочистками чи шпильками. Гострий предмет може пошкодити мембрану мікрофона, і тоді його заміни вже не уникнути.

Несправність мікрофона шумозаглушення

Система шумозаглушення – це додатковий мікрофон, з допомогою якого проводиться оцінка шуму для регулювання чутливості головного мікрофона. Найчастіше він розташований в задній верхній частині пристрою або зверху на торці корпуса.

Зверніть увагу на те, як ви звикли тримати пристрій під час розмови, адже це положення може бути причиною скарг співрозмовника, який чує вас то дуже тихо, то занадто голосно. Утримуючи смартфон на плечі або в руці, ви можете випадково закривати мікрофон шумозаглушення. В такій ситуації цілком ймовірно, що мікрофон не вловлює сторонніх звуків, через це зменшується чутливість головного мікрофона.

Наводки мікрофона

Ця проблема найчастіше зустрічається в бюджетних китайських копіях брендових пристроїв. Під час розмови з'являється високочастотний звук (писк), який чує ваш співрозмовник. Причиною появи наводки часто є неякісний мікрофон. Щоб позбутися цієї проблеми, рекомендуємо просто замінити мікрофон. Можна спробувати зробити калібрування або пошукати причину наводки та усунути її, але все це займе чимало часу, а гарантії щодо позитивного результату ніхто не дасть.

Несправність в під’єднанні гарнітури

Причиною неправильної роботи мікрофона може стати залипання датчика під’єднання гарнітури. З допомогою цього датчика звук перенаправляється з телефону на під’єднану гарнітуру. Іноді трапляється, що датчик не перемикається після від’єднання навушників, і телефон продовжує помилково передавати звук на гарнітуру. В такій ситуації на дисплеї відображається піктограма гарнітури. Щоб позбутися цієї проблеми, спробуйте під’єднати та від’єднати навушники ще раз. Якщо після чергового під’єднання індикатор гарнітури зник, звук повинен з'явитися. Якщо цього не сталося, зверніться в сервісний центр. Можливо, пошкоджений роз'єм навушників або стався програмний збій.

Несправності динаміка

Динамік (спікер) - це пристрій для відтворення звуку (голосу), який йде від співрозмовника.

Несправності динаміків

Ви не чуєте співрозмовника під час розмови, отже потрібно перевірити динамік. Під час розмови переключіть звук на гучномовець. Якщо ви почуєте голос, значить, причиною поломки став розмовний динамік.

Причини несправності динаміка

Якщо ви погано чуєте співрозмовника, а звук, який виходить з динаміка, видається тихішим, ніж зі зворотного боку смартфона, - це ознака забрудненої захисної сіточки динаміка.

Прочистити сіточку щіткою або ще якимось способом не вдасться, тому що вона багатошарова. Щоб позбутися проблеми хоч на якийсь час, сіточку динаміка можна проколоти голкою. Робити це варто максимально обережно. Якщо просунути голку більше ніж на 0,5 мм, можна пошкодити динамік і тоді без допомоги сервісного центру вам вже не обійтися. Повторювати таку процедуру можна кілька разів, але з часом похід в майстерню стане неминучим.

Ще однією причиною поганої чутності співрозмовника може стати той же датчик гарнітури. Залипання цього датчика зупиняє роботу не лише мікрофона, але й динаміка. Це означає, що ви також не зможете чути вашого співрозмовника. Вирішити ця проблему потрібно таким же методом, як і у випадку з мікрофоном.

Якщо після падіння у верхній частині пристрою з'явилася щілина та зник звук, цілком ймовірно, що від’єдналися контакти динаміка. Найчастіше спікери з'єднані з платою з допомогою пружинних контактів. Для того щоб переконатися, що причиною зникнення звуку є від’єднання контактів, стисніть верхню частину корпуса. Якщо звук з'явився, потрібно звернутися в сервісний центр для проведення ремонту. Звичайно, можна обмотати смартфон або планшет скотчем, але навряд чи такий лайфхак дозволить користуватися пристроєм повноцінно.

Ще однією причиною зникнення та погіршення якості звуку може стати неправильна захисна плівка або скло. Якщо ви хочете наклеїти захисну плівку або скло на екран, не забудьте звернути увагу на відповідність розташувань отворів. Неправильно наклеєна захисна плівка/скло може повністю або частково закривати отвір динаміка, що в свою чергу спричиняє погіршення звуку.

Несправність поліфонічного динаміка

Причини несправності поліфонічного динаміка практично такі ж, як і розмовного динаміка. Але є два види пошкоджень, які можуть трапитися лише з баззером.

Несправності поліфонічних динаміків

Пошкодження міжплатного шлейфа

Більшість сучасних смартфонів мають дві плати. Одна – основна (материнська), друга - додаткова. На ній розташований такі елементи, як мікрофон, баззер, гніздо зарядки, а також антена. Ці дві плати з'єднуються між собою з допомогою міжплатного шлейфа. Якщо шлейф пошкоджений, всі елементи, які знаходяться на платі, перестають працювати. Про несправність цього шлейфа можна легко здогадатися, адже одночасно перестануть працювати динаміки, гніздо зарядки та мікрофон.

Дефект резонатора

Резонатор – це спеціальна камера, від стінок якої відбивається звук і цим самим покращується його звучання та частота. Якщо баззер відтворює неякісний звук, є ймовірність, що пошкоджено резонатор. Цілісність резонатора є надзвичайно важливою, якщо його стінки деформовані, якість звуку сильно погіршується. Причиною несправності резонатора може стати механічне пошкодження (падіння) або неправильна заміна динаміка.

Однією з причин зникнення звуку в динаміках, мікрофоні та баззері може стати несправність мікросхем керування звуком. Якщо ви вже перевірили динаміки та мікрофон і вони справні, причину потрібно шукати на платі. Після проходження звуку через мікрофон ми отримуємо аналоговий електричний сигнал. Для його передачі в мережу потрібно, щоб безперервний аналоговий електричний сигнал перетворився в дискретний, закодований послідовностями нулів та одиниць. Спеціально для цього в кожному пристрої є аналогово-цифровий перетворювач (АЦП). Після проходження сигналу на протилежному боці потрібно знов перетворити послідовність нулів і одиниць в аналоговий електричний сигнал, який буде відтворювати динамік. Цю задачу виконує цифро-аналоговий перетворювач (ЦАП). У старих телефонах для виконання АЦП-ЦАП перетворень були спеціальні окремі мікросхеми. Зараз всі перетворення виконуються в процесорі смартфона, який одночасно справляється з величезною кількістю інших завдань.

Сьогодні ми познайомилися з основними причинами зникнення та погіршення якості звуку в смартфонах та інших комунікаційних пристроях. Якщо у вашому девайсі зник звук і єдиним варіантом вирішення проблеми є заміна деталі, заходьте до нас на сайт! У нас є тисячі мікрофонів і динаміків для смартфонів та планшетів. В інтернет-магазині ВСІ ЗАПЧАСТИНИ ви точно знайдете потрібну запчастину або зможете підібрати її аналог.


 
Русский Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпропетровськ
+52Mexico+7Russian Federation, The+20Єгипет+967Ємен+972Ізраїль+62Індонезія+91Індія+964Ірак+98Іран+353Ірландія+354Ісландія+34Іспанія+39Італія+61Австралія+43Австрія+994Азербайджан+358Аландські острови+355Албанія+213Алжир+244Ангола+1264Ангілья+376Андорра+672Антарктида+1268Антигуа+54Аргентина+297Аруба+93Афганістан+1242Багамські острови+880Бангладеш+1246Барбадос+973Бахрейн+32Бельгія+501Беліз+229Бенін+225Берег Слонової Кості+1441Бермудські острови+359Болгарія+591Болівія+387Боснія і Герцеговина+267Ботсвана+55Бразилія+246Британська територія в Індійському океані+673Бруней+226Буркіна-Фасо+257Бурунді+975Бутан+375Білорусь+84В'єтнам+678Вануату+379Ватикан+44Велика Британія+58Венесуела+681Волліс і Футуна+1284Віргінські острови (Брит.)+1340Віргінські острови (США)+374Вірменія+241Габон+220Гамбія+233Гана+592Гаяна (Брит.)+509Гаїті+590Гваделупа+502Гватемала+224Гвінея+245Гвінея-Бісау+44Гернсі+504Гондурас+852Гонконг+1473Гренада+299Гренландія+30Греція+995Грузія+1671Гуам+350Гібралтар+45Данія+44Джерсі+253Джибуті+1767Домініка+1829Домініканська Республіка+593Еквадор+240Екваторіальна Гвінея+291Еритрея+372Естонія+251Ефіопія+260Замбія+212Західна Сахара+699Зовнішні малі острови (США)+263Зімбабве+962Йорданія+238Кабо-Верде+77Казахстан+1345Кайман+855Камбоджа+237Камерун+1Канада+34Канарські острови+974Катар+254Кенія+996Киргизстан+86Китай+61Кокосові острови+57Колумбія+269Коморські острови+242Конго+243Конго ДР+850Корея (КНДР)+381Косово+506Коста Ріка+53Куба+965Кувейт+357Кіпр+686Кірибаті+856Лаос+371Латвія+266Лесото+370Литва+352Люксембург+231Ліберія+961Ліван+218Лівія+423Ліхтенштейн+95М'янма+230Маврикій+222Мавританія+261Мадагаскар+262Майотта+853Макао+389Македонія, Республіка+265Малаві+60Малайзія+960Мальдівські острови+356Мальта+223Малі+212Марокко+596Мартиніка+692Маршаллові острови+258Мозамбік+373Молдова+377Монако+976Монголія+1664Монтсеррат+691Мікронезія+264Намбія+674Науру+977Непал+64Нова Зеландія+687Нова Каледонія+47Норвегія+227Нігер+234Нігерія+31Нідерланди+599Нідерландські Антильські острови+599Нідерландські Антильські острови (Бонайре)+599Нідерландські Антильські острови (Кюрасао)+505Нікарагуа+49Німеччина+683Ніуе+971ОАЕ+968Оман+682Острови Кука+55Острів Буве+44Острів Мен+672Острів Норфолк+61Острів Різдва+590Острів Святого Мартіна+290Острів Святої Єлени+0Острів Херд і Острова Макдональд+27ПАР+92Пакистан+680Палау+970Палестина+507Панама+675Папуа-Нова Гвінея+595Парагвай+51Перу+48Польща+351Португалія+1787Пуерто-Рико+500Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови+64Піткерн+82Республіка Корея+262Реюньйон+250Руанда+40Румунія+1США+503Сальвадор+685Самоа+378Сан-Маріно+239Сан-Томе і Прінсіпі+966Саудівська Аравія+268Свазіленд+248Сейшельські острови+590Сен-Бартельмі+508Сен-П'єр і Мікелон+221Сенегал+1784Сент-Вінсент+1869Сент-Кіттс+1758Сент-Люсія+381Сербія+963Сирія+421Словаччина+386Словенія+677Соломонові острови+252Сомалі+249Судан+597Суринам+1684Східне Самоа (США)+670Східний Тимор+1670Східні Маріанські острови+1670Східні Маріанські острови (Сайпан)+232Сьєрра-Леоне+65Сінгапур+992Таджикистан+886Тайвань+255Танзанія+66Таїланд+689Таїті+1649Теркс і Кайкос+228Того+690Токелау+676Тонга+1868Триніда і Тобаго+688Тувалу+216Туніс+90Туреччина+993Туркменістан+256Уганда+36Угорщина+998Узбекистан+380Україна+598Уругвай+298Фарерські острови+500Фолклендські острови+594Французька Гвіана+1689Французькі Південні і Антарктичні Території+33Франція+679Фіджі+63Філліпіни+358Фінляндія+385Хорватія+236Центрально-Африканська республіка+235Чад+420Чехія+56Чилі+382Чорногорія+41Швейцарія+46Швеція+47Шпіцберген і Ян-Маєн+94Шрі Ланка+1876Ямайка+81Японія