Інфрачервоні паяльні станції: переваги технології і знайомство з брендом ACHI

Розвиток електротехніки і, як результат, мінімізація розмірів та ускладнення компонентів створюють постійне зростання попиту на вирішення складних завдань у сфері ремонту новітнього споживчого обладнання. У цій статті розглянемо найбільш досконалу на сьогодні технологію, яка набула популярності серед широкого кола спеціалістів, технологію інфрачервоного паяння.

Інфрачервоні паяльні станції, їхні особливості і переваги

Інфрачервоні паяльні станції – це комплексне рішення на ринку обладнання для сервісного обслуговування та ремонту різних видів сучасної техніки. Базовий принцип їхньої роботи полягає у потужному нагріванні за допомогою інфрачервоного випромінювання електромагнітними хвилями довжиною 2-8 мкм. Практично кожна, окрім бюджетних моделей, інфрачервона паяльна станція – це складний ремонтний комплекс, який складається з таких компонентів:

 • Верхній нагрівач.
 • Нижній нагрівач (для попереднього нагрівання).
 • Стіл з тримачем для плати.
 • Система забезпечення контролю температури (складається з термопари та програмованого контролера).

Найновіші моделі паяльних станцій мають можливість підключення до програмного забезпечення ПК для контролю над процесом паяння по заданому температурному профілю.

За типом нагрівального елемента розрізняють інфрачервоні паяльні станції :

 • керамічні,
 • кварцові.

Одна з переваг керамічних нагрівачів – це паяння за допомогою випромінювання електромагнітними хвилями невидимого спектру, які є абсолютно безпечними для людського ока і дозволяють оператору проводити візуальне спостереження за процесом. Вони також є найбільш надійними та забезпечують довгий час експлуатації до відмови.

Кварцові нагрівачі, у свою чергу, відзначаються меншою інерційністю та забезпечують більшу однорідність зони нагрівання, хоча вони використовують крім невидимого ще й видимий, а тому шкідливий для зору, діапазон інфрачервоного випромінювання. З цієї причини, зазвичай, у комплектацію станції додаються захисні окуляри.

Інфрачервоні паяльні станції обладнані усім необхідним для налаштування розмірів прямокутної зони нагрівання, зазвичай від 10 до 60 мм. Ви можете також самостійно маніпулювати розмірами та формою зони нагрівання, оскільки в роботі з цими станціями допускається використання фольги, якою закривають ділянки елементів, що не підлягають нагріванню. Інфрачервоний ремонтний комплекс спеціально обладнаний столом, на якому можна надійно зафіксувати плату. Верхній нагрівач виконує основну роботу з паяння. Нижній нагрівач здійснює попереднє нагрівання елементів і мінімізує таким чином ризик термічної деформації текстоліту. Система термоконтролю дозволяє оператору вибирати правильний термопрофіль – температурно-часовий відрізок процесу та, порівнюючи температурні показники, регулювати весь процес за заданими параметрами.

Зростання попиту саме на інфрачервоний тип паяльних станцій досить легко пояснити рядом їхніх особливостей та переваг у вирішенні складних ремонтних завдань:

 • Відмінно підходить для відновлення роботи мікросхем SMD, BGA, CBGA, CCGA, CSP, QFN, MLF, PGA великих і середніх розмірів.
 • Інфрачервоні паяльні станції краще інших можуть задовольнити потреби майстрів сервісного центру для монтажу, демонтажу та реболінгу BGA-корпусів. На ринку представлені паяльні станції, які продаються відразу з наборами для реболінгу.
 • Інфрачервоні паяльні станції значно зручніші від інших у роботі з елементами з пластику (шлейфи та конектори).
 • Інфрачервоне випромінювання має різний вплив на металеві та неметалеві деталі. Спершу нагріваються металеві елементи та припої.
 • Нагрівання відбувається лише в необхідній зоні, інші компоненти захищені від небажаного термічного впливу.
 • Здійснюючи точне попереднє нагрівання знизу, інфрачервона технологія паяння запобігає термічній деформації монтажної плати, що особливо важливо для плат великого розміру, таких як материнські плати ПК.
 • Саме ці станції забезпечують рівномірність нагрівання. Завдяки великій потужності елементи швидко нагріваються до необхідної температури.
 • Ідеально підходять для роботи з безсвинцевими припоями завдяки все тій же потужності та здатності підтримувати стабільну температуру.
 • Відсутність сильного повітряного потоку, що не призводить до здування легких компонентів з плати, як у випадку з термоповітряними станціями.
 • Відсутність необхідності докуповувати велику кількість різних насадок під різний розмір мікросхем, як у термоповітряних паяльних станціях.
 • Інфрачервоне випромінювання хвиль короткої довжини не завдає шкоди зору і дозволяє оператору візуально контролювати процес паяння.

Інфрачервоні паяльні станції витіснили інші аналогічні види техніки та набули найбільшого поширення серед сервісних центрів, які спеціалізуються на ремонті мобільних телефонів, ігрових консолей, ноутбуків, планшетів та іншої комп’ютерної техніки, в першу чергу завдяки простоті і ефективності використання. На цьому етапі виробники зосередилися на випуску саме такого типу паяльних станцій.

Порівняння основних технічних характеристик інфрачервоних і термоповітряних паяльних станцій

Термоповітряні паяльні станції – це перше покоління ремонтних комплексів, створених для монтажу та демонтажу мікросхем з SMD та BGA-корпусами. Найкращим чином зарекомендували себе також у роботі з невеликими SMT-компонентами, тобто з планшетами та іншою дрібною споживчою електронікою.

Вони були фактично замінені інфрачервоною технологією через такі недоліки:

 • Маленька площа прогрівання.
 • Нерівномірність прогрівання та зайві термічні навантаження на сусідні елементи.
 • Деформація монтажної плати як результат.

Але варто зазначити, що великого розповсюдження набули комбіновані або гібридні ремонтні комплекси, в яких поєднуються найкращі позитивні властивості і термоповітряних, і інфрачервоних технологій. Приклад такого обладнання – це гібридний ремонтний комплекс Scotle IR360 PRO V3. На сьогодні саме такий тип паяльних станцій вважається найкращими серед широкого кола спеціалістів.

Інфрачервоні паяльні станції мають свої недоліки та слабкі сторони, на які покупцеві варто звернути увагу перед остаточним вибором моделі. Багато початківців помилково купують станції замість комплексів для демонтажу великих мікросхем, подібні до термоповітряної станції Lukey 852D+ з окремим паяльником. В більшості випадків це призводить до негативних наслідків, тому що в цьому разі варто використовувати інфрачервоний паяльний комплекс, або термоповітряний комплекс великого розміру, або їх гібрид. Навіть якщо поєднувати в роботі термоповітряну станцію з інфрачервоним нижнім нагрівачем, замінити якісне інфрачервоне паяльне обладнання не вдасться, тому що тільки так забезпечується напівавтоматизований процес. А у випадку з термоповіртяною станцією контроль здійснює оператор.

На ринку представлені якісні інфрачервоні станції від американських та німецьких виробників, але їхня вартість сягає більше 10 тисяч доларів. Інший поширений сегмент – це станції китайського виробництва, ціна яких коливається в межах 1 тисячі доларів. Вони мало чим поступаються дорогим аналогам і дозволяють розпочати свій бізнес, не вкладаючи великих коштів у створення сервісного центру. Популярність цих станцій серед майстрів зумовлена не лише простотою використання, але і роботою в зручному напівавтоматичному режимі. Від користувача насамперед важливо внести початкові дані та правильно вибрати температурний профіль, а ремонтний комплекс дасть сигнал про завершення процесу.

Інфрачервоні паяльні станції виробника ACHI

ACHI – це невелика китайська компанія, яка першою почала масове виробництво великих інфрачервоних паяльних станцій у доступному ціновому сегменті. Ставши відомими у світі завдяки ремонтному комплексу ACHI IR-PRO-SC, вони зацікавили великого виробника Scotle Technology, який зробив ACHI своїм підрозділом, що дуже позитивно відзначилося на якості продукції. Компанія почала оснащувати свої паяльні станції керамічними інфрачервоними випромінювачами, які за характеристиками близькі до відомих Elstein німецького виробництва. Хороша якість, доступна ціна та легкість ремонту пояснює популярність цього бренду серед майстрів. На цей момент в асортименті представлені три основні моделі інфрачервоних паяльних станцій:

ACHI IR-6500 – це початковий мінімум для відновлення роботи великих монтажних плат.

ACHI IR 6500 Infrared Rework Station

ACHI IR-PRO-SC – інфрачервона паяльна станція, яка є самодостатнім інструментом для професійного масового ремонту в умовах сервісного центру, де процеси поставлено на потік.

ACHI IR PRO SC Infrared Rework Station

ACHI IR-12000 – найбільш просунута модифікація із асортименту ремонтних комплексів виробника. Розрахований на досвідчених користувачів, які хочуть отримати усі переваги гібридної технології. Ключова особливість цього комплексу – це нижній інфрачервоний нагрівач, всередину якого вмонтовано термоповітряний. Верхній теж є інфрачервоним. Вбудований промисловий комп’ютер з 7" дюймовим сенсорним екраном для виводу даних допомагає в режимі реального часу аналізувати та коректувати параметри.

ACHI IR 12000 Infrared Rework Station

Нижче додаємо таблицю порівняння основних технічних характеристик найпопулярніших моделей інфрачервоних ремонтних комплексів виробника ACHI:

  ACHI IR-6000 ACHI IR-6500 ACHI IR-PRO-SC ACHI IR-12000
Споживана потужність 1300 Вт 1300 Вт 2850 Вт 3650 Вт
Зони нагрівання верхня, переднагрівання верхня, переднагрівання верхня, переднагрівання верхня, нижня, переднагрівання
Потужність верхнього нагрівача 400 Вт 400 Вт 450 Вт 400 Вт
Розміри верхнього нагрівача 80 × 80 мм 80 × 80 мм 80 × 80 мм 80 × 80 мм
Потужність переднагрівання 800 Вт 800 Вт 2400 Вт 3200 Вт
Розміри преднагрівача 180 × 180 мм 180 × 180 мм 240 × 240 мм 350 × 210 мм
Зберігання термопрофілів 10 груп 10 груп 10 груп необмежено
Виведення даних ПК ПК ПК 7" сенсорний екран

Інфрачервоні паяльні станції виробника ACHI – це найбільш сучасне, якісне та доступне обладнання для ремонту мобільної та комп’ютерної техніки. Їхні можливості є цілком достатніми для повноцінного професійного ремонту, і вони не поступаються характеристиками більш дорогим аналогам. Саме з ACHI споживачі отримають за доступною ціною всі переваги найкращої на сьогодні технології пайки – інфрачервоної.


 
Русский Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпропетровськ
+52Mexico+7Russian Federation, The+20Єгипет+967Ємен+972Ізраїль+62Індонезія+91Індія+964Ірак+98Іран+353Ірландія+354Ісландія+34Іспанія+39Італія+61Австралія+43Австрія+994Азербайджан+358Аландські острови+355Албанія+213Алжир+244Ангола+1264Ангілья+376Андорра+672Антарктида+1268Антигуа+54Аргентина+297Аруба+93Афганістан+1242Багамські острови+880Бангладеш+1246Барбадос+973Бахрейн+32Бельгія+501Беліз+229Бенін+225Берег Слонової Кості+1441Бермудські острови+359Болгарія+591Болівія+387Боснія і Герцеговина+267Ботсвана+55Бразилія+246Британська територія в Індійському океані+673Бруней+226Буркіна-Фасо+257Бурунді+975Бутан+375Білорусь+84В'єтнам+678Вануату+379Ватикан+44Велика Британія+58Венесуела+681Волліс і Футуна+1284Віргінські острови (Брит.)+1340Віргінські острови (США)+374Вірменія+241Габон+220Гамбія+233Гана+592Гаяна (Брит.)+509Гаїті+590Гваделупа+502Гватемала+224Гвінея+245Гвінея-Бісау+44Гернсі+504Гондурас+852Гонконг+1473Гренада+299Гренландія+30Греція+995Грузія+1671Гуам+350Гібралтар+45Данія+44Джерсі+253Джибуті+1767Домініка+1829Домініканська Республіка+593Еквадор+240Екваторіальна Гвінея+291Еритрея+372Естонія+251Ефіопія+260Замбія+212Західна Сахара+699Зовнішні малі острови (США)+263Зімбабве+962Йорданія+238Кабо-Верде+77Казахстан+1345Кайман+855Камбоджа+237Камерун+1Канада+34Канарські острови+974Катар+254Кенія+996Киргизстан+86Китай+61Кокосові острови+57Колумбія+269Коморські острови+242Конго+243Конго ДР+850Корея (КНДР)+381Косово+506Коста Ріка+53Куба+965Кувейт+357Кіпр+686Кірибаті+856Лаос+371Латвія+266Лесото+370Литва+352Люксембург+231Ліберія+961Ліван+218Лівія+423Ліхтенштейн+95М'янма+230Маврикій+222Мавританія+261Мадагаскар+262Майотта+853Макао+389Македонія, Республіка+265Малаві+60Малайзія+960Мальдівські острови+356Мальта+223Малі+212Марокко+596Мартиніка+692Маршаллові острови+258Мозамбік+373Молдова+377Монако+976Монголія+1664Монтсеррат+691Мікронезія+264Намбія+674Науру+977Непал+64Нова Зеландія+687Нова Каледонія+47Норвегія+227Нігер+234Нігерія+31Нідерланди+599Нідерландські Антильські острови+599Нідерландські Антильські острови (Бонайре)+599Нідерландські Антильські острови (Кюрасао)+505Нікарагуа+49Німеччина+683Ніуе+971ОАЕ+968Оман+682Острови Кука+55Острів Буве+44Острів Мен+672Острів Норфолк+61Острів Різдва+590Острів Святого Мартіна+290Острів Святої Єлени+0Острів Херд і Острова Макдональд+27ПАР+92Пакистан+680Палау+970Палестина+507Панама+675Папуа-Нова Гвінея+595Парагвай+51Перу+48Польща+351Португалія+1787Пуерто-Рико+500Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови+64Піткерн+82Республіка Корея+262Реюньйон+250Руанда+40Румунія+1США+503Сальвадор+685Самоа+378Сан-Маріно+239Сан-Томе і Прінсіпі+966Саудівська Аравія+268Свазіленд+248Сейшельські острови+590Сен-Бартельмі+508Сен-П'єр і Мікелон+221Сенегал+1784Сент-Вінсент+1869Сент-Кіттс+1758Сент-Люсія+381Сербія+963Сирія+421Словаччина+386Словенія+677Соломонові острови+252Сомалі+249Судан+597Суринам+1684Східне Самоа (США)+670Східний Тимор+1670Східні Маріанські острови+1670Східні Маріанські острови (Сайпан)+232Сьєрра-Леоне+65Сінгапур+992Таджикистан+886Тайвань+255Танзанія+66Таїланд+689Таїті+1649Теркс і Кайкос+228Того+690Токелау+676Тонга+1868Триніда і Тобаго+688Тувалу+216Туніс+90Туреччина+993Туркменістан+256Уганда+36Угорщина+998Узбекистан+380Україна+598Уругвай+298Фарерські острови+500Фолклендські острови+594Французька Гвіана+1689Французькі Південні і Антарктичні Території+33Франція+679Фіджі+63Філліпіни+358Фінляндія+385Хорватія+236Центрально-Африканська республіка+235Чад+420Чехія+56Чилі+382Чорногорія+41Швейцарія+46Швеція+47Шпіцберген і Ян-Маєн+94Шрі Ланка+1876Ямайка+81Японія