Що робити, коли телефон упав у воду?

24.04.2015

Не за горами час літніх канікул та відпусток. Щойно з’явиться пекуче літнє сонечко, всі гайнуть на відпочинок біля прохолодних водойм. Зазвичай ми беремо з собою всілякі мобільні пристрої, до яких звикли і без них вже не можемо почуватися комфортно. Але на жаль, наші смартфони, телефони та планшети, які зовсім не вміють плавати, часто потрапляють у воду. Така халепа може трапитися не тільки під час відпочинку. Інколи ми примудряємося випрати телефон, вилити на нього чай чи каву. І перше запитання, яке виникає в нашій голові – «Що робити, куди йти, та скільки ж коштуватиме ремонт?».

Телефон впав у воду

З цього і розпочнемо. Ознайомтесь з реанімаційними діями.

Що робити, коли в телефон потрапила рідина?

  1. Витягніть з пристрою батарею. Не вставляйте акумулятор в телефон протягом 24 годин. Не так вода, як електричний струм окислює та псує радіоелементи та плату телефону. Не забудьте витягнути MicroSD та Sim-карти.
  2. Просушіть телефон зсередини. На жаль, всередину телефону рідина потрапляє дуже швидко, а сохнути може декілька днів. Навіть після повного висихання на радіоелементах залишаються розчинені у воді солі. Сіль не тільки роз’їдає запчастини, але й є провідником струму.
  3. Якщо в телефон вже потрапила велика кількість рідини, то можна скористатися порохотягом.
  4. І останнім кроком для порятунку вашого телефону стане сервісний центр. Якщо ви справді цінуєте свій гаджет, то покладіть усю відповідальність за його порятунок на професіоналів.

Обов’язково виконайте дві перші рекомендації відразу після того, як дістанете пристрій з води.

На жаль, не завжди так легко виконати, здавалося б на перший погляд, такий простий перший пункт, наприклад, витягти батарею з iPhone. Щоб вилучити акумулятор з «яблуневого девайсу», спочатку потрібно його розібрати, але для цього вам знадобляться спеціальні інструменти та навики. Якщо у вас немає часу бігти в сервісний центр, або він далеко розташований, тоді скористайтеся такою порадою. Насипте звичайний рис в глибоку посудину і опустіть туди телефон так, щоб рис повністю покрив його. Для досягнення кращого результату попередньо відкрийте всі можливі технічні отвори, наприклад, кришку відсіку для карточок, заглушку для зарядного пристрою і т. д. Рис чудово втягує вологу. Після просушки в рисі iPhone отримає мінімальні пошкодження. Плата залишиться чистою, проте можливе окислення роз’єму сенсорного екрану.

Сушіння в рисі

Для виведення вологи також можна використовувати спеціальні мішечки для сушіння смартфонів. Продаються такі мішечки в більшості магазинів для електроніки. Вони дійсно діють, тому добре завжди мати один про запас.

Пакет для сушіння смартфонів

Що категорично заборонено робити з телефоном, що потонув:

Що категорично заборонено робити з телефоном, що потонув?
  • В жодному разі не вмикайте телефон і не натискайте кнопки.
  • Не трясіть і не бийте пристрій. Так ви можете загнати рідину ще глибше всередину телефону.
  • Не сушіть телефон за допомогою фену. Сильний потік повітря розжене воду по платі та запчастинах, і це зашкодить ще більше.
  • Не сушіть телефон за допомогою мікрохвильової печі, духовки чи холодильника. Після таких знущань відремонтувати телефон/смартфон вже буде неможливо.

Скільки коштуватиме ремонт потопельника?

Вартість ремонту телефону, смартфону чи планшету можна визначити, лише розібравши його та глянувши, які деталі були пошкоджені. Якщо після сушіння телефон не включається, то причин може бути декілька. Залежно від кількості та місця проникнення рідини бувають різні види несправностей.

Що станеться, якщо відразу не витягнути батарею?

Якщо після потрапляння вологи в телефон ви включили його і не витягли батарею, то такому пристрою працювати залишилося вже недовго. Окрім корозії через деякий час в телефоні почнуть гнити радіоелементи. Такий девайс попрацює ще якийсь час, але коли він виключиться, то на ремонт вже не сподівайтеся. Щоб відремонтувати такий телефон, потрібно замінити плату, вартість якої буде приблизно така ж, як вартість вживаної моделі такого ж телефону.

Що станеться, якщо відразу не витягнути батарею

Білі плями та розводи від води на екрані

Якщо після потрапляння води всередину телефону він продовжує працювати, але на екрані з’явилися білі плями та розводи, тоді залишається лише один вихід – заміна дисплея. Вивести плями чи розводи з сенсорного екрану після висихання не вдасться. Оскільки в дисплеї для розсіювання підсвітки використовується певна кількість шарів плівки, роз’єднати їх якимось чином та почистити неможливо. Тому єдиним рішенням проблеми залишається купити та встановити новий дисплей.

Білі плями та розводи від води

Окислення запчастин

Найгірше на роботу телефону впливає вода, яка, потрапивши всередину, окислює та виводить з ладу радіоелементи. На рівень окислення деталей впливають час перебування пристрою у воді, кількість рідини всередині, а також той факт, чи телефон витягнули з води відразу чи через деякий час. Якщо після потрапляння вологи першим ділом не витягнути батарею та не просушити апарат, то наслідки будуть фатальні. Навіть після нетривалого перебування води у телефоні, вона встигає окислити деталі, а солі їх роз’їдають, після чого телефон вже не вдасться відремонтувати.

Окислення запчастин

Якщо все ж таки не вдалося врятувати улюблений гаджет, але все ще є шанс його відремонтувати, тоді інтернет-магазин ВСІ ЗАПЧАСТИНИ саме те, що вам потрібно. В нас широкий асортимент не тільки запчастин для мобільних телефонів та смартфоні, але й для планшетів та електронних книг.

Навіть, якщо вам не вдалося знайти необхідну запчастину на сайті, зверніться до менеджера в чат з продажів та замовте її, якщо це можливо. Магазин ВСІ ЗАПЧАСТИНИ завжди пильно стежить за новинками на ринку, щоб вчасно забезпечити наших клієнтів запчастинами для всіх сучасних телефонів.

Команда ВСІ ЗАПЧАСТИНИ
Копіювання матеріалів з сайту all-spares.ua дозволяється тільки за умови вказівки авторства і розміщення зворотнього текстового посилання на кожен скопійований контент.
Увійти в чат
Онлайн чат Онлайн
uk
Українська Русский
Увійти в чат
Онлайн чат Онлайн
Чат з продажів
 Онлайн чат у мережі
Контакти
Телефон:
Замовити зворотний дзвінок
Email:
Порівняти
Не обрано товарів для порівняння
Чат з продажів
Контакти
Порівняти