Що робити, якщо не працює сенсорний екран?

«Не працює сенсорний екран» - це найпоширеніша проблема, з якою стикається користувач сучасного телефону, смартфону або планшету.
В такій ситуації варто звернутись до сервісного центру, де вам допоможуть кваліфіковані спеціалісти.

Якщо ж ви все-таки вирішили зайнятись ремонтом самостійно, вам стануть у пригоді наші поради.

Перед покупкою сенсорного екрану дізнайтесь модель вашого пристрою та маркування сенсорного екрану. Слід звернути увагу на розмір та розміщення датчиків наближення, фронтальної камери та отворів для динаміка. Особливо це стосується апаратів, які виробляються у Китаї. Детальнішу інформацію про те, як правильно підібрати сенсор до китайського пристрою, читайте у нашій статті

Демонтаж сенсорного екрану

Перед замовленням екрану радимо розібратися, чи зможете ви самостійно провести заміну. Досить часто, щоб відклеїти сенсорний екран, знадобиться спеціальне обладнання. Розбираючи планшет або телефон, запам’ятайте усю послідовність розбирання, розміщення гвинтів, заглушок та засувів. Найнеобхідніші інструменти для розбирання пристрою можете знайти тут.

Будьте обережні, розбираючи пристрій, оскільки випадково можете пошкодити внутрішні елементи, що розміщені близько до країв, наприклад: шлейфи, кнопки включення, бокові кнопки, антену і т.д.

Розібравши пристрій, зніміть сенсорний екран. Важливу роль відіграє те, як сенсорний екран кріпиться на матриці: монолітом чи окремо.

Бувають модульні (нерозбірні) моделі і такі, з якими потрібно повозитись. Сам сенсор може підключатись до друкованої плати шиною (проводами) або контактним способом. Якщо екран підключений шиною, то будьте дуже уважними, щоб не пошкодити її при демонтажі.

Все набагато простіше при контактному способі (просте доторкання контактів). Тут сенсор просто знімається.

Якщо вам трапився пристрій, де потрібно від’єднувати скло або дисплей від сенсора, і вони зліплені по усій площі фотополімерним клеєм, радимо використовувати спеціальний сепаратор для розклеювання таких збірок.

Обов’язково подивіться відео, як правильно використовувати сепаратор для відклеювання скла від дисплейного модуля.

Для роботи з сепаратором вам також знадобляться:

Щоб зібрати такий модуль ще раз, вам знадобиться спеціальний клей. Правильно підібрати клей конкретно для вашого пристрою допоможе наше відео.

Щоб акуратно та надійно приклеїти скло, використовуйте форму-фіксатор та ультрафіолетову лампу.

Якщо вам пощастило, і сенсорний екран знявся разом з передньою панеллю, але без дисплея, це означає, що він був приклеєний на двосторонній скотч.

Відклеїти такий скотч можна механічно з допомогою тонкого, плоского предмета. Якщо клей міцнішої фіксації, то доведеться попередньо розігріти склеєну поверхню з допомогою термоповітряної паяльної станції. Прогрівайте дуже акуратно, щоб не пошкодити пластикову рамку.

Як підібрати сенсорний екран?

Вдалось розібрати пристрій? Вітаємо!

Приступайте до підбору необхідної деталі. Як ми вже написали, важливі фактори при виборі запчастини - це версія та маркування сенсорного екрану. Також важливо визначити товщину двостороннього скотчу. Якщо шар буде надто товстим, то сенсор буде дуже випирати з обрамлення. І навпаки, якщо скотч надто тонкий, існує велика ймовірність того, що після збору сенсор буде залипати, не спрацьовуватиме, самовільно спрацьовуватиме або взагалі не працюватиме. Зверніть увагу! В багатьох моделях категорично не можна допускати, щоб сенсор напряму торкався дисплея або металевої рамки!

Підібрати скотч ви можете в нашому магазині.

Якщо вам не вдасться підібрати точну товщину скотчу, можете придбати тонкий скотч та вклеювати його кількома шарами, поки не отримаєте необхідну висоту.

Розібравшись з усім вищепереліченим, можете сміло оформляти замовлення у нашому магазині. Якщо ж у вас виникли питання, зверніться до менеджера з продажу або в службу технічної підтримки нашого магазину. Наші спеціалісти допоможуть підібрати усе необхідне.

Заміна сенсорного екрану

Після отримання замовлених товарів можете приступати до ремонту.

Перед встановленням (приклеюванням) завжди перевіряйте справність сенсорного екрану!

Таким чином ви зможете захистити себе від заводського браку та зайвого повторного розбирання у випадку невідповідної версії сенсорного екрану. Ми надаємо гарантію на усі сенсорні екрани, що продаються у нашому магазині. Детальну інформацію про гарантійні обов’язки читайте на сторінці Гарантія.

Якщо сенсорний екран не запрацював з першого разу – це ще не означає, що він поламаний або бракований! Найпоширеніша помилка у підстановці сенсора. В жодному разі не допускайте доторкання сенсора та дисплея! Також варто перевірити контакти сенсора, чи вони до кінця вставлені. Може виникнути необхідність почистити гумкою контакти на шлейфі і на роз’ємі, в який підключається сенсорний екран, оскільки вони можуть окислитись.

Після перевірки правильності підключення, приступайте до роботи по програмній сумісності вашого пристрою з новим сенсорним екраном.

Необхідно змусити контролер сенсора переписати дані про новий сенсорний екран. Для цього слід увімкнути планшет без підключення сенсора. Під час завантаження система обнулить прошивку контролера. Після оновлення завантажиться ОС. Надалі послідовність дій така: не вимикайте планшет, зніміть акумулятор → підключіть сенсор → увімкніть планшет → оновлюється прошивка сенсора.

Ця процедура називається калібруванням сенсорного екрану. Її використовують також при некоректному спрацьовуванні сенсора, інверсному спрацьовуванні, злипанні (надмірна чутливість) або навпаки поганій чутливості сенсора. Буває так, що калібрування доводиться проводити з допомогою спеціальних програм, які можна знайти в інтернеті.

В деяких випадках необхідна повне перепрошивання пристрою. Програмне забезпечення необхідно або оновити до останньої версії, або, навпаки, повернути до попередньої. В такій ситуації варто звернутись до спеціалістів або проекспериментувати з різними прошивками.

Інколи перепрошивати непотрібно, достатньо зробити HARD RESET. Для кожної моделі ця процедура робиться по-різному, інформація по проведенню таких процедур загальнодоступна в інтернеті.

Зверніть увагу! Всі процедури по коректуванню програмного забезпечення можуть призвести до втрати особистої інформації. Якщо ви вирішили проводити маніпуляції з ОС, завчасно потурбуйтесь про збереження книги контактів, фото, відео та іншої важливої вам інформації.

При неробочому сенсорному екрані зберегти інформацію можна з допомогою комп’ютерної мишки або клавіатури, підключеної через спеціальний OTG-кабель.

Також виникають ситуації, коли слід провести не одну, а декілька вищеперелічених процедур, наприклад, спочатку перепрошити, а потім ще й відкалібрувати.

Якщо ви вже випробували всі можливі методи калібрування, старий сенсор розбитий, але працює, а з новим нічого не виходить, то є ще один спосіб змусити працювати новий сенсорний екран.

Буває, що контролер, який впаяний прямо на шлейфі екрану, просто несумісний з версією вашого пристрою (особливо це стосується планшетів з Китаю). В такому випадку необхідно випаяти відповідний контролер зі старого сенсора і впаяти його у новий сенсорний екран. Таку процедуру можна проводити тільки маючи певний досвід. Якщо ви розраховуєте на можливе повернення деталі, попередньо узгодьте ваші дії з менеджером, який вас обслуговував! Неакуратне паяння призведе до втрати гарантії на цей сенсорний екран.

Сенсор запрацював? Чудово!

Однак не поспішайте. Знімати внутрішню захисну плівку з сенсорного екрану та збирати пристрій можна лише після повної перевірки справності сенсорного екрана.

Якщо вам все-таки не вдалось досягти бажаного результату, ви можете повернути сенсорний екран (у випадку дотримання гарантійних вимог). Детальнішу інформацію про процедуру повернення товару читайте на сторінці

Компанія ВСІ ЗАПЧАСТИНИ бажає, щоб ваші сенсорні екрани завжди залишались непошкодженими, ну а якщо ж трапилась неприємність, ми постараємось забезпечити вас усіма необхідними запчастинами. Успіхів вам у виборі та заміні сенсорного екрану!


 
Русский Українська
Темним підсвічуванням виділені склади, на яких є товар.
К - Наявність товарів на складі Київ
Л - Наявність товарів на складі Львів
Х - Наявність товарів на складі Харків
Д - Наявність товарів на складі Дніпропетровськ
+52Mexico+7Russian Federation, The+20Єгипет+967Ємен+972Ізраїль+62Індонезія+91Індія+964Ірак+98Іран+353Ірландія+354Ісландія+34Іспанія+39Італія+61Австралія+43Австрія+994Азербайджан+358Аландські острови+355Албанія+213Алжир+244Ангола+1264Ангілья+376Андорра+672Антарктида+1268Антигуа+54Аргентина+297Аруба+93Афганістан+1242Багамські острови+880Бангладеш+1246Барбадос+973Бахрейн+32Бельгія+501Беліз+229Бенін+225Берег Слонової Кості+1441Бермудські острови+359Болгарія+591Болівія+387Боснія і Герцеговина+267Ботсвана+55Бразилія+246Британська територія в Індійському океані+673Бруней+226Буркіна-Фасо+257Бурунді+975Бутан+375Білорусь+84В'єтнам+678Вануату+379Ватикан+44Велика Британія+58Венесуела+681Волліс і Футуна+1284Віргінські острови (Брит.)+1340Віргінські острови (США)+374Вірменія+241Габон+220Гамбія+233Гана+592Гаяна (Брит.)+509Гаїті+590Гваделупа+502Гватемала+224Гвінея+245Гвінея-Бісау+44Гернсі+504Гондурас+852Гонконг+1473Гренада+299Гренландія+30Греція+995Грузія+1671Гуам+350Гібралтар+45Данія+44Джерсі+253Джибуті+1767Домініка+1829Домініканська Республіка+593Еквадор+240Екваторіальна Гвінея+291Еритрея+372Естонія+251Ефіопія+260Замбія+212Західна Сахара+699Зовнішні малі острови (США)+263Зімбабве+962Йорданія+238Кабо-Верде+77Казахстан+1345Кайман+855Камбоджа+237Камерун+1Канада+34Канарські острови+974Катар+254Кенія+996Киргизстан+86Китай+61Кокосові острови+57Колумбія+269Коморські острови+242Конго+243Конго ДР+850Корея (КНДР)+381Косово+506Коста Ріка+53Куба+965Кувейт+357Кіпр+686Кірибаті+856Лаос+371Латвія+266Лесото+370Литва+352Люксембург+231Ліберія+961Ліван+218Лівія+423Ліхтенштейн+95М'янма+230Маврикій+222Мавританія+261Мадагаскар+262Майотта+853Макао+389Македонія, Республіка+265Малаві+60Малайзія+960Мальдівські острови+356Мальта+223Малі+212Марокко+596Мартиніка+692Маршаллові острови+258Мозамбік+373Молдова+377Монако+976Монголія+1664Монтсеррат+691Мікронезія+264Намбія+674Науру+977Непал+64Нова Зеландія+687Нова Каледонія+47Норвегія+227Нігер+234Нігерія+31Нідерланди+599Нідерландські Антильські острови+599Нідерландські Антильські острови (Бонайре)+599Нідерландські Антильські острови (Кюрасао)+505Нікарагуа+49Німеччина+683Ніуе+971ОАЕ+968Оман+682Острови Кука+55Острів Буве+44Острів Мен+672Острів Норфолк+61Острів Різдва+590Острів Святого Мартіна+290Острів Святої Єлени+0Острів Херд і Острова Макдональд+27ПАР+92Пакистан+680Палау+970Палестина+507Панама+675Папуа-Нова Гвінея+595Парагвай+51Перу+48Польща+351Португалія+1787Пуерто-Рико+500Південна Джорджія та Південні Сандвічеві острови+64Піткерн+82Республіка Корея+262Реюньйон+250Руанда+40Румунія+1США+503Сальвадор+685Самоа+378Сан-Маріно+239Сан-Томе і Прінсіпі+966Саудівська Аравія+268Свазіленд+248Сейшельські острови+590Сен-Бартельмі+508Сен-П'єр і Мікелон+221Сенегал+1784Сент-Вінсент+1869Сент-Кіттс+1758Сент-Люсія+381Сербія+963Сирія+421Словаччина+386Словенія+677Соломонові острови+252Сомалі+249Судан+597Суринам+1684Східне Самоа (США)+670Східний Тимор+1670Східні Маріанські острови+1670Східні Маріанські острови (Сайпан)+232Сьєрра-Леоне+65Сінгапур+992Таджикистан+886Тайвань+255Танзанія+66Таїланд+689Таїті+1649Теркс і Кайкос+228Того+690Токелау+676Тонга+1868Триніда і Тобаго+688Тувалу+216Туніс+90Туреччина+993Туркменістан+256Уганда+36Угорщина+998Узбекистан+380Україна+598Уругвай+298Фарерські острови+500Фолклендські острови+594Французька Гвіана+1689Французькі Південні і Антарктичні Території+33Франція+679Фіджі+63Філліпіни+358Фінляндія+385Хорватія+236Центрально-Африканська республіка+235Чад+420Чехія+56Чилі+382Чорногорія+41Швейцарія+46Швеція+47Шпіцберген і Ян-Маєн+94Шрі Ланка+1876Ямайка+81Японія